شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

با فرهنگ امارات آشنا شوید!

با فرهنگ امارات تا چه اندازه آشنایی دارید؟ آداب‌ورسوم این کشور چگونه است؟ فرهنگ و تاریخ امارات متحده عربی قدمتی باستانی دارد و از تمدن‌های مختلفی سرچشمه می‌گیرد. امروزه این کشور به گذشته فرهنگی خود می‌نازد که از هنر، ادبیات و تئاتر معاصر به‌خوبی پشتیبانی می‌کند.

چنانچه قصد مهاجرت به امارات را دارید، باید برای فرهنگ این کشور احترام ویژه‌ای قائل شوید. اگر می‌خواهید درباره فرهنگ بومی امارات اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ پس ما را همراهی کنید.

مهمان‌نوازی مردم دبی

به‌راستی رفتار مردم دبی با مهمانان ایرانی چگونه است؟ مهمان‌نوازی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آداب‌ورسوم مردم امارات به‌حساب می‌آید. مردم این کشور همانند بقیه کشورهای عربی به مهمان‌نوازی و احترام به مهمانان مشهور هستند. در کل باید گفت که رفتار مردم دبی با ایرانیان بسیار مثبت است.

در واقع جامعه‌ای وسیع و چندفرهنگی وجود دارد که ایرانیان هم از این قاعده مستثنی نیستند. مردم دبی معمولاً با مسافران ایرانی به‌خوبی رفتار کرده و برخورد آن‌ها چیزی جز مهربانی نیست. قوانین زندگی امارات هم به گونه ای تنظیم شده اند که همه چیز قانونمند است و بر فرهنگ مردم هم تأثیر گذاشته است.

مهمان‌نوازی مردم دبی

فرهنگ امارات در ماه رمضان

فرهنگ مردم دبی در ماه رمضان چگونه است؟ در فرهنگ امارات ماه مبارک رمضان نقش مؤثری ایفا می‌کند و این مسئله در زندگی روزمره مردم این کشور به‌وضوح قابل‌مشاهده است. در این ماه تقریباً کلیه غذاخوری‌ها و بارها در طول روز بسته هستند و خریدن غذا در هر کجای این شهر امکان‌پذیر نیست.

به‌علاوه خوردن، نوشیدن و سیگارکشیدن درملأعام در ماه رمضان به‌طور مطلق ممنوع است. اینکه بخواهید در ماه رمضان به امارات سفر کنید یا نه انتخاب با خودتان است. این را بدانید وقتی به این کشور سفر می‌کنید باید در طول روز از غذاخوردن جلوگیری کنید مگر اینکه در اتاق هتلتان قابلیت این کار را داشته باشید.

جرم و امنیت در دبی

در دبی جرم و جنایات خیلی کم پیش می‌آید طوری که شما به‌راحتی می‌توانید در این شهر رفت‌وآمد کنید بدون این که دلهره دزدیدن کیفتان را داشته باشید؛ چراکه دبی یکی از امن‌ترین شهرهای جهان است؛ ولی باز هم کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند و به قول مردم قدیم پیشگیری بهتر از درمان است!

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

آداب احوالپرسی در فرهنگ امارات

آداب‌ورسوم احوالپرسی در فرهنگ امارات بسیار حائز اهمیت است. دست‌دادن با دست راست از آداب احوالپرسی اماراتی‌ها است. افراد هم‌جنس (زن با زن و مرد با مرد) که همدیگر را می‌شناسند، اغلب یکدیگر را با صمیمت در آغوش می‌گیرند. از قوانین مهم آداب احوالپرسی برای مرد و زن عبارت‌اند از:

·مردها و زن‌های عرب ازدست‌دادن با جنس مخالف جلوگیری می‌کنند؛ چون این کار از قوانین مهم اسلام به‌حساب می‌آید.

·زن یا مرد به طور خیلی مؤدبانه‌ای با جنس مخالف خود احوالپرسی می‌کنند.

·هنگام روبه‌روشدن با فرد همجنس باید ارتباط چشمی داشته باشید.

·مردها باید باادب و احترام کامل با خانم‌ها برخورد کنند و هیچ‌وقت نباید تماس چشمی طولانی با یک زن داشته باشند یا اینکه از ظاهر و لباس‌های او تعریف کنند.

·اغلب مردها هم ممکن است هنگام احوالپرسی، یکدیگر را ببوسند یا بینی خود را به هم بمالند یا حتی دست‌های هم را بگیرند.

 فرهنگ امارات

مذهب و زبان امارات متحده عربی

آداب‌ورسوم مردم امارات رابطه مستقیمی با دین اسلام دارد؛ چراکه اغلب مردم این کشور مسلمان سنتی بوده که امور اجتماعی و سیاسی‌شان طبق سنت اسلام است. به‌علاوه آزادی مذهب‌ها هم در این کشور وجود دارد و مهاجران در این زمینه هیچ مشکلی ندارند.

در مورد زبان مردم مربوط به فرهنگ امارات باید گفت که به زبان عربی صحبت می‌کنند؛ اما به دلیل حضور توریست‌ها و مهاجران از تمام دنیا زبان‌های دیگری نیز در این کشور صحبت می‌شود. قوانین و مقررات زندگی در امارات هم بر اساس مذهب و فرهنگ بومی تعیین شده اند.

علاوه‌برآن به دلیل نزدیک بودن این کشور به ایران زبان فارسی نیز در امارات صحبت می‌شود؛ ولی توسعه آن به‌اندازه زبان انگلیسی نیست؛ چون زبان انگلیسی‌زبانی بین‌المللی به‌حساب می‌آید.

خانواده و جامعه در امارات

در فرهنگ امارات متحده عربی خانواده از جایگاه بسیار بالایی برخوردار بوده که ریشه در ارزش‌های خویشاوندی قدمت دار در این کشور دارد. خانواده با هم ارتباط نزدیکی داشته و دوست دارند در یک محله زندگی کنند. همچنین برای کودکان خود احترام و اهمیت خاصی قائل می‌شوند.

خانواده‌های این کشور اصولاً بزرگ بوده که شامل ۶ فرزند و گاهی بیشتر هستند‌. ازدواج‌های در امارات به‌صورت سنتی انجام می‌گیرد که از طریق والدین هماهنگی‌های لازم انجام و برنامه‌ریزی می‌شود. خانواده‌ها در امر ازدواج بسیار حساس هستند و ازدواج خارج از گروه قبیله را به‌هیچ‌وجه قبول ندارند‌.

فرهنگ غذایی امارات

غذاهای امارات آمیخته‌ای از غذاهای سنتی اماراتی و همچنین غذاهای بین‌المللی بوده که طبیعت چندفرهنگی مربوط به فرهنگ امارات را نمایان می‌کند. رژیم غذایی این کشور شامل برنج گوشت و ماهی است و از ادویه‌هایی مانند زعفران هل و زردچوبه برای خوشمزه‌تر شدن غذا استفاده می‌کنند.

مردم دبی همچنین از غذاهای بین‌المللی استفاده می‌کنند و به رستوران‌های بسیار متنوعی رفته و از پیتزای ایتالیایی گرفته تا سوشی ژاپنی سرو می‌کنند.

فرهنگ غذایی امارات

لباس سنتی در امارات

لباس سنتی در فرهنگ امارات برای زن و مرد به چه صورت است؟ لباس سنتی مردان امارات دشداشه یا خان دو را بوده که متشکل از یک پیراهن بلند سفید یا سرپوش سفید یا قرمز به نام کترا است. این سرپوش سفید توسط طنابی مشکی نگه داشته می‌شود.

شیخ‌ها و تاجران ردای نازک مشکی یا قهوه‌ای روی دشداشه را در رویدادهای مهم می‌پوشند. زنان امارات اغلب در اماکن عمومی عبای مشکی که شامل چادری سیاه و بلندی است، می‌پوشند. به‌علاوه برخی از زنان هم نقابی نازک مشکی رنگ را برای پوشاندن صورت خود و همچنین از دستکش استفاده می‌کنند.

سؤالات متداول

1. زبان رسمی و دین کشور امارات چیست؟

زبان عربی و دین اسلام

2. رفتار مردم دبی با مسافران ایرانی چگونه است؟

رفتار مردم دبی نسبت به ایرانیان بیشترین احترام و توجه را نشان می‌دهند.

3. آیا می‌توان در ماه رمضان در امارات سیگار کشید؟

خیر سیگارکشیدن در اماکن عمومی ممنوع بوده و جرمی قابل مجازات با جریمه 2500 درهم دارد.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

فرهنگ حجاب در دبی

دبی یکی از شهرهای آزاد امارات در زمینه پوشش شناخته شده است که حجاب در آن اجباری نیست. بااین‌حال حفظ‌کردن پوشش برای بومیان دبی بسیار مهم بوده و در اولویت قرار دارد؛ اما توریست‌ها می‌توانند با پوششی آزادتر در خیابان‌ها رفت‌وآمد کنند و محدودیتی برای آن‌ها وجود ندارد.

ولی گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند وظیفه دارند که در محیط‌های عمومی حجاب خود را رعایت کنند. قانون حجاب در دبی فقط مختص خانم‌ها نیست، بلکه آقایان نیز باید حجاب خود را رعایت کنند و از پوشیدن لباس‌های بدن‌نما اکیداً خودداری کنند. این موضوع در زمان بازدید از مراکز خرید، بازارها و جاهای دیدنی در دبی هم مهم است.

فرهنگ حجاب در دبی

شغل مردم دبی

شهر دبی هم اکنون به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و پویاترین شهرهای جهان شناخته شده است. در حال حاضر شغل گوناگونی در این شهر وجود دارند که برای ساکنانش منبع درآمد بسیار ارزشمندی محسوب می‌شود. در جدول زیر به مهم‌ترین شغل مردم دبی که از طریق آن‌ها در حال فعالیت هستند و پرتقاضاترین مشاغل امارات محسوب می شوند، اشاره کرده‌ایم.

نام شغل

توضیحات

تجار

به دلیل اینکه یکی از بزرگ‌ترین بندرهای جهان در دبی وجود دارند، تجارت نقش پررنگی در این شهر دارد که تاجران زیادی در بسیاری از صنعت‌ها و تجارت‌ها مشغول به فعالیت هستند.

مشاغل ساختمانی

باتوجه‌به رشد چشمگیر صنعت ساخت‌وساز ساختمان‌ها در دبی، شغل‌های ساختمانی و همچنین مشاغل مرتبط با آن ساختمان و سازندگی در این شهر از اهمیت بالایی برخوردار است.

گردشگری

دبی یکی از پربیننده‌ترین مقصدهای گردشگری در جهان است که این موضوع باعث شده شغل‌های مربوط به گردشگری همچون هتل‌داری، راهنمای گردشگری، توریست کمپ و… خیلی زیاد مورد اهمیت واقع شوند.

برق و مشاغل الکترونیکی

باتوجه‌به گسترش فناوری و ارتباطات در دبی، مشاغل مرتبط با برق و الکترونیک از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

آموزش‌وپرورش

دبی جزو پرچم‌داران مهم آموزش‌وپرورش در منطقه بوده و برای پیشرفت در این زمینه از کارکنان باتجربه و حرفه‌ای استفاده می‌شود.

بهداشت و درمان

رشد سریع دبی و جمعیت این شهر باعث شده که بهداشت و درمان نقش مهم و حیاتی داشته باشد. بسیاری از شغل‌های مربوط به این حوزه مردم دبی را به خود مشغول کرده است.

ورزش‌های محبوب اماراتی

بسیاری از ورزش‌های اماراتی از زمان بادیه‌نشینان شروع شد؛ چراکه آن‌ها به‌جای اوقات فراغت خود سمت این فعالیت می‌رفتند و خود را مشغول می‌کردند. از جمله مهم‌ترین ورزش‌های موجود در فرهنگ امارات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

شتر دوانی

شتر دوانی جزو محبوب‌ترین ورزش‌ها در فرهنگ امارات محسوب می‌شود. از شترها معمولاً برای حمل‌ونقل‌ها استفاده می‌شد که این کار در بین بادیه‌نشینان یک سنت به شمار می‌رفت و با شترهای خود برای جشن‌های عروسی یا مناسبت‌های بخصوص مسابقه می‌دادند.

امارات متحده این ورزش تاریخی را حفظ کرده و مردم امارات امروزه در اغلب مسابقات شترسواری شهرهای بزرگ این کشور لذت می‌برند.

ورزش‌های محبوب اماراتی

قوش‌پرانی

قوش‌پرانی از مهم‌ترین و هیجان‌انگیزترین ورزش‌های جالب در فرهنگ امارات بوده و بسیار محبوب است. پرندگان نشان‌دهنده شجاعت و قدرت هستند که هر کدام از این‌ها در فرهنگ کشور امارات اهمیت زیادی دارند. قوش‌پرانی در فرهنگ امارات در واقع تاکتیک مهم شکار در بین قبیله‌های گذشته بود.

امروزه صاحبان قوش برای سرگرمی و گاهی هم برای شرکت در نمایشگاه‌ها که در تمام سال برگزار می‌شود، پرندگان خود بادقت بالایی آموزش داده و پرورش می‌دهند و آن‌ها را برای مسابقات آماده می‌کنند.

اسب‌دوانی

یکی دیگر از ورزش‌های پرطرف‌دار در فرهنگ مردم امارات می‌توان به اسب‌سواری اشاره کرد. اسب‌سواری ورزش ملی موردعلاقه اماراتی‌ها بوده که دارای باشگاه‌های سوارکاری گوناگون در سراسر کشور است. همچنین مسابقات اسب سواری دبی هم از محبوبیت بی نظیری برخوردار است.

سنت اسب‌سواری در فرهنگ امارات تبدیل به مسابقات اسب‌دوانی در کلاس جهانی شده که مردم امارات از آن لذت می‌برند. امارات هر ساله میزبان مسابقات قهرمانی جام جهانی دبی بوده که به یکی از رویدادهای اسب‌سواری در جهان تبدیل شده است.

غواصی

ورزش غواصی جزو مهم‌ترین ورزش‌های فرهنگ امارات که درگذشته وسیله‌ای برای پایداری بوده است که مردم امارات هم اکنون به‌عنوان ورزشی عالی در امارات از آن لذت می‌برند. امروزه ورزش غواصی منبعی برای کسب درآمد نسبت به گذشته تبدیل شده؛ ولی امارات این سنت قدیمی را به‌عنوان یک ورزش پذیرفته است.

کشور امارات متحده عربی با برگزارکردن مسابقات قهرمانی هر ساله برای شناکردن آزاد که از غواصان خلیج‌فارس و بین‌المللی برای شرکت در این مسابقه دعوت به عمل می‌آورند، این ورزش را به سطح بالاتری توسعه داده است.

ورزش‌های محبوب اماراتی

جمعیت امارات

جمعیت امارات چقدر است؟ امارات متحده عربی شامل ۷ امارات است که در کل حدود 10.463.125 نفر جمعیت دارد. بیش از ۳۵.درصد جمعیت آن در دبی و ۳۱.۲ درصد آن هم در ابوظبی ساکن هستند. لازم به ذکر است که امارات شامل ۷ امیرنشین یا شیخ‌نشین بوده که هر یک از آن‌ها توسط یک امیر اداره می‌شود.

بهترین شهرهای امارات برای مهاجرت شامل موارد زیر هستند:

·ابوظبی

·دبی

·شارجه

·بندر فجیره

·رأس‌الخیمه

·ام القوین

·عجمان

زندگی در دبی و امارات

دبی یکی از شهرهای بزرگ و لوکس امارات محسوب می‌شود که زندگی‌کردن در آن بسیار جالب و هیجان‌انگیز است. به‌علاوه این شهر یکی از خاص‌ترین شهرهای خاورمیانه بوده و مردم بسیار مهمان‌نوازی دارد به همین دلیل مسافران زیادی به این شهر مهاجرت می‌کنند.

زندگی در دبی و امارات

ناگفته نماند که شهر دبی علاوه بر نکات مثبت یک‌سری بدی‌هایی دارد که برای مهاجرت به آن باید توجه زیادی به این موضوع داشت. برخی از بدی ‌های دبی عبارت‌اند از:

·درک‌ نکردن آدرس‌ها و راه‌ها

·سانسورکردن اینترنت

·آب‌وهوایی بسیار گرم و غیرقابل‌تحمل

·شهری بسیار گران

·دشواری در پیداکردن شغل

·رانندگی همراه با استرس و خطر

·قوانین بلامنازع

آسان‌ترین راه مهاجرت به امارات با مندوبی گروپ

حال که با فرهنگ امارات آشنا شدید اگر قصد مهاجرت فردی یا خانوادگی به این کشور را دارید، قطعاً به مشاوره‌های مهاجرتی نیاز خواهید داشت. این مؤسسه در سال‌های اخیر به موفقیت‌های زیادی بخصوص در زمینه ثبت شرکت، ویزای توریستی، وکالت، اقامت، شرایط تأسیس کلینیک پزشکی در دبی و… دست‌یافته است.

همچنین مندوبی گروپ مؤسسه‌ای مهاجرتی بوده باسابقه‌ای چندین ساله و کمک متخصصان مجرب با پشتیبانی 24 ساعته در طول 7 روز هفته برای مشاوره‌های آنلاین می‌تواند بهترین راهنما برای اهداف مهاجرتی شما باشد. با اعتمادکردن به تیم ما دیگر هیچ دغدغه‌ای نخواهید داشت؛ پس خود را به مندوبی بسپارید.

سخن آخر

فرهنگ امارات ترکیبی خاص و جذاب از سنت و مدرنیته است. مردم این کشور به آداب‌ورسوم و همچنین مهمان‌نوازی خود افتخار می‌کنند. ازاین‌رو به‌عنوان یک بازدیدکننده یا گردشگر از این کشور خیلی مهم است که به فرهنگ و آداب‌ورسوم این کشور احترام قائل شوید.

با درک سنت‌های مردم امارات، بازدیدکنندگان می‌توانند تجربه خوب و فوق‌العاده‌ای که ارائه می‌دهند، قدردانی کنند. امیدواریم که دانستنی‌های لازم درباره فرهنگ امارات را کسب کرده باشید و در هنگام سفر به این کشور بتوانید قوانین مربوطه را رعایت کنید.

سؤالات متداول

1. آیا حجاب در دبی اجباری است؟

خیر فقط در مکان‌های عمومی و مساجد باید حجاب خود را کامل رعایت کنید.

2. اصلی‌ترین ورزش های محبوب در فرهنگ امارات چیست؟

محبوب‌ترین ورزش‌ها در امارات شامل شترسواری، اسب‌دوانی، قوش‌پرانی و…

3. جمعیت امارات چقدر است؟

10.463.125 نفر

 

خدمات اصلی مندوبی گروپ
ثبت شرکت در دبی
مهاجرت به دبی 
اخذ اقامت امارات
اخذ اقامت دبی
خرید ملک در دبی
کاریابی در امارات
سرمایه گذاری در امارات
ثبت شرکت در امارات 
 ویزا برای کار در امارات 
ویزای امارات

 

سایر مقالات:

ارزان ترین زمان سفر به دبی + معرفی امکانات و 7 تفریح ارزان دبی
زیباترین شهر امارات- معرفی 15 شهر امارات بعنوان زیباترین شهر
سوغاتی امارات-  معرفی بیش از 15 سوغاتی جذاب که باید بشناسید!

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *