بهداشت امارات

بهداشت امارات


شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

سیستم و امکانات بهداشت امارات

آیا شما هم در شرف مهاجرت به امارات هستید و می‌خواهید بدانید سیستم بهداشت امارات چگونه است؟ سیستم درمان و بهداشت امارات به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود که مهاجران ایرانی و سایر کشورها می‌توانند از خدمات درمانی و بهداشتی امارات بهره‌مند شوند.

همچنین کادر درمان ایران در هر زمینه‌ای که مشغول به فعالیت هستند می‌توانند بنا به داشتن تأییدهای مورد قبول وزارت بهداشت امارات، اقدام به گرفتن اقامت کنند. در این مقاله همراه باشید تا با سیستم بهداشتی امارات بیشتر آشنا شوید و بهترین مؤسسه در زمینه مهاجرت را به شما معرفی کنیم.

آشنایی با وزارت بهداشت امارات

یکی از وزارت‌خانه‌های اصلی در تمامی کشورهای دنیا وزارت بهداشت است. در سال ۱۹۷۱ وزارت بهداشت در کشور امارات فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر حدود ۱۰۰۰۰ نفر مشغول به کار در این سیستم برای رسیدن به آرمان‌های بهداشتی و درمانی هستند.

سیستم مراقبتی و بهداشتی پایدار و مؤثر برای دستیابی به یک جامعه سالم و بانشاط چشم‌انداز اصلی وزارت بهداشت در هر کشوری از جمله امارات است. وزارت بهداشت وظیفه دارد همواره در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای دستیابی به سلامت کامل افراد جامعه به‌صورت پایدار و مداوم عمل کند.

 وزارت بهداشت در امارات مسئول تدوین برنامه‌ریزی‌های پزشکی امارات، رسیدگی به مسائل بهداشتی و دانشگاه‌های پزشکی است. این وزارت توسط عبدالرحمن محمد العویس مدیریت و اداره می‌شود.

آشنایی با وزارت بهداشت امارات
بهداشت امارات

اهداف اصلی وزارت بهداشت امارات

ارتقای سلامت جامعه با ارائه خدمات بهداشتی به آحاد افراد جامعه که مطابق با استاندارهای بین‌المللی باشد هدف اصلی این وزارت‌خانه است. از جمله دیگر ارزش‌هایی که وزارت بهداشت امارات در دستور کار خود قرار داده است، به شرح زیر هستند:

 • بالابردن سطح کمی و کیفی خدمات بهداشتی
 • گسترش، به‌روزرسانی، خلاقیت و فرهنگ نوآوری خدمات بهداشتی و درمانی
 • ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بسیار عالی به افراد جامعه مطابق با استانداردهای بین‌المللی بهداشت
 • تضمین ارائه خدمات مختلف مراقبتی و درمانی بر اساس استاندارهای کیفیت، شفافیت و کارایی
 • توسعه سیستم NCD و محافظت از آحاد جامعه در مقابل همگانی مانند بیماری کووید ۱۹
 • همکاری کامل و جامع با تمامی بخش‌های دولتی و خصوصی بهداشتی برای تقویت سیاست‌های مراقبتی درمانی و قوانین بهداشتی در سطح جامعه

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

مزایای استفاده از خدمات بهداشت امارات

خدماتی که در حوزه درمانی و پزشکی امارات ارائه می‌شوند به‌گونه‌ای است که علاوه بر اینکه شهروندان امارات از آن بهره‌مند می‌شوند، مهاجران خارجی هم از مزایای خدمات بسیار باکیفیت و حرفه‌ای بهداشتی در امارات بی‌بهره نمی‌مانند.

 کسانی که برای مشاغل پزشکی و پرستاری در امارات اقدام به گرفتن اقامت می‌کنند، ملزم به گذراندن آزمون‌های زیادی هستند. از جمله یکی از این آزمون‌ها می‌توان به آزمون پرو متریک اشاره کرد. مهم‌ترین مزایای بهداشت در دبی یا دیگر شهرهای امارات عبارت‌اند از:

 • وجود مراقبت‌های پزشکی و درمانی باکیفیت بالا
 • رواج زبان انگلیسی در مراکز خدمات درمانی خصوصی
 • استفاده از فناوری و علوم نوین پزشکی
مزایای استفاده از خدمات بهداشت امارات
بهداشت امارات

اهمیت بیمه درمانی در سیستم بهداشت امارات

افراد بدون داشتن بیمه درمانی نمی‌توانند در گرفتن اقامت امارات موفق شوند. در شهرهایی مانند دبی، ابوظبی و شارجه این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است و افراد مهاجر حتماً باید بیمه درمانی خصوصی یا دولتی داشته باشند. در ابوظبی کارفرمایان موظف به صدور بیمه درمانی برای کارکنان و چهار نفر افراد تحت تکلف آن‌ها هستند.

همچنین دبی باید برای کارکنان خود بیمه درمانی صادر کنند با این تفاوت که دبی موظف به صدور بیمه درمانی افراد تحت تکلف نیستند و این افراد باید خودشان اقدام به گرفتن بیمه درمانی کنند. بر خلاف این شهرها کارفرمایان شارجه و شهرهای شمالی امارات موظف به گرفتن بیمه درمانی برای کارکنان خود نیستند.

سیستم بهداشت محیط دبی به‌گونه‌ای است که افرادی که کارفرما ندارند یا کارفرمایان آن‌ها اقدام به صدور بیمه درمانی نمی‌کنند، می‌توانند اقدام به گرفتن کارت سلامت کنند. افراد مهاجر می‌توانند با گرفتن کارت سلامت، خدمات درمانی مشابه اتباع امارات دریافت کنند.

داشتن کارت سلامت جهت استفاده مهاجران از بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دولتی امری ضروری است. بخش خصوصی بهداشت امارات ممکن است که همه خدمات درمانی و مراقبت‌های بهداشتی را به افراد ارائه ندهد؛ ازاین‌رو در برخی موارد باید به بیمارستان یا کلینیک‌های دولتی مراجعه کنند.

طرح‌های بیمه درمانی در هر کشوری استانداردهای مختص به خود را دارد. کشور امارات هم بیمه سلامت را در قالب چهار طرح اصلی به همه شهروندان ارائه می‌دهد.

طرح‌های فردی بیمه سلامت در سیستم بهداشت امارات برای یک فرد یا یک خانواده که اقدام به گرفتن بیمه درمانی و بهداشتی جامع امارات می‌کنند، کاربرد دارد. همچنین طرح‌های خانواده بیمه سلامت امارات خانوادگی می‌دهند. بیمه سلامت گروهی و مسافرتی از دیگر طرح‌های بیمه سلامت در امارات هستند.

خدمات بهداشتی زایمان در امارات

روزبه‌روز بهداشت امارات و خدمات درمانی و مراقبتی در امارات رو به پیشرفت است. با وجود استانداردهای بالای مراقبت‌های بهداشتی و تجهیزات پزشکی در امارات باید بگوییم که افراد باید از زایمان در این کشور اطمینان خاطر داشته باشند.

سیستم بهداشت امارات به‌گونه‌ای است که خدمات بسیار و باکیفیتی را به مادر و فرزند جهت حفظ سلامت آن‌ها ارائه می‌دهد متأسفانه امارات مانند دیگر کشورها عمل نمی‌کند و با زایمان، اقامت دائم یا اجازه شهروندی نمی‌دهد.

یک کودک متولد شده در امارات تنها در صورتی شهروند محسوب می‌شوند که حداقل یکی از والدین از اتباع امارات باشند. برخی از نکاتی که باید در مورد زایمان در امارات بدانید؛ عبارت‌اند از:

 • پزشک زنان شما در امارات به دلیل پایبندی به دین اسلام، باید زن باشد.
 • حضور همسر در اتاق زایمان امکان داشته و اجازه می‌دهند.
 • افراد باید بچه خود را حتماً در یک بیمارستان خصوصی یا دولتی به دنیا بیاورند، اجازه زایمان در منزل را ندارند.
 • گواهی تولد عربی برای نوزادانی که در بیمارستان‌های دولتی به دنیا می‌آیند به‌صورت خودکار صادر می‌شود.
 • نوزادانی که در بیمارستان‌های خصوصی متولد می‌شوند والدین برای دریافت گواهی تولد باید به وزارت بهداشت امارات مراجعه کنند.
خدمات بهداشتی زایمان در امارات
بهداشت امارات

بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی امارات

در امارات به دلیل وجود تجهیزات و امکان پیشرفته در زمینه بهداشتی و درمانی، همواره خدمات باکیفیتی به بیماران ارائه داده می‌شود. برخی از این امکانات شامل مراکز مختلف بهداشتی دولتی و خصوصی، کلینیک‌های دندانپزشکی و پزشکی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها و… هستند.

پزشک خانواده، اولین گزینه برای تماس جهت رسیدگی به مشکلات پزشکی غیراورژانسی است. این پزشکان داروهای اورژانسی و اولیه را در موارد که ضرورت داشته باشد، تجویز می‌کنند، پزشکان خانواده در امارات در مراکز مختلفی مشغول به فعالیت هستند.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

مراکز درمانی در امارات، معمولاً در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه ساعت ۷:۳۰ تا ۲۲:۰۰ و در روز جمعه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۰۰ فعالیت می‌کنند البته برخی از عوامل از قبیل تعطیلی، عید و…بر روز و ساعات کاری فعالیت این پزشکان تأثیر می‌گذارد.

دررابطه‌با تعداد بیمارستان در امارات، حدود ۵۳ بیمارستان دولتی و ۱۰۹ بیمارستان خصوصی تحت نظارت سیستم بهداشت امارات در این کشور وجود دارد، ناگفته نماند این آمار مربوط به سال ۲۰۲۰ است و به‌احتمال زیاد تعدادی بر این آمار افزوده شده است.

اگر به آمبولانس نیاز دارید و در شرایط اضطراری هستید، با شماره فوریت‌های پزشکی ۹۹۸ تماس بگیرید در غیر این صورت در صورت حاد بودن شرایط به یکی از بیمارستان‌های نزدیک محل سکونت مراجعه فرمایید. هزینه خدمات و شرایط نگهداری بیمار بسته به نوع بیمه درمانی می‌تواند متفاوت باشد.

سیستم پزشکی و دندانپزشکی در امارات

برخی از انواع بیماری‌ها و مشکلات ممکن است از حیطه درمان پزشکان عمومی خارج باشد و افراد نیاز داشته باشند که به پزشکان متخصص مراجعه کنند که در این صورت باید متخصص مربوط به بیماری خود را پیدا کنند و به آن مراجعه کنند. پزشکان متخصص در کلینیک‌های مختلفی مشغول به فعالیت هستند.

برخی از دندانپزشکان مشغول به کار در امارات هم مانند دیگر کشورها کلینیک‌های خصوصی دارند درحالی‌که برخی دیگر در مراکز خدمات درمانی عمومی و دولتی کار می‌کنند. طبق آمار مربوط به سال ۲۰۲۳ بیش از ۷۰۰ دندانپزشک در امارات مشغول به فعالیت بوده که هزینه مراجعه به هرکدام از آن‌ها متفاوت است.

قبل از مراجعه به مراکز درمانی دندانپزشکی، همیشه بیمه درمانی خود را بررسی کنید به این دلیل که شاید بیمه شما مراقبت‌های مربوط به دندان را پوشش ندهد. طبق استانداردهای بهداشت امارات و دیگر کشورها مراقبت و معاینات مربوط به دندان، معمولاً باید سالی یکبار صورت گیرد.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

در سیستم درمانی امارات، پزشکان و دندانپزشکان نقش مهمی ایفا می‌کنند. تمام پزشکان و دندانپزشکان مشغول به کار در امارات، آزمون Dha را گذرانده‌اند و دارای تخصص کافی در حیطه پزشکی و دندانپزشکی هستند.

سیستم پزشکی و دندانپزشکی در امارات
بهداشت امارات

شماره‌های اضطراری سیستم بهداشت امارات

اگر در شرایط حیاتی و اورژانسی در امارات قرار گرفته‌اید می‌توانید بنا به مشکل خود به شماره‌های درج شده تماس بگیرید. این مراکز بیشتر مواقع مشغول به فعالیت هستند. تماس با این شماره‌ها رایگان هستند و اپراتورهای پاسخگویی این مراکز پاسخگوی افراد با زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی و عربی هستند.

نام مرکز اورژانسی شماره تماس اضطراری
فوریت‌های پزشکی ۹۹۸
اورژانس سلامت روان ۸۰۰۴۶۷۳
هلال‌احمر ۸۰۰۷۳۳

برای اخذ تأییدیه مدارک از وزارت بهداشت امارات چه‌کار باید کرد؟

افرادی که قصد مهاجرت به امارات دارند و می‌خواهند از طریق دانشگاه‌های پزشکی امارات مورد تأیید وزارت بهداشت، اقامت بگیرند نیاز به اخذ تأییدیه مدارک از سیستم بهداشت در امارات دارند. در این قسمت سعی کردیم اطلاعاتی در خصوص اخذ این تأییدیه‌ها به شما ارائه دهیم.

اخذ تأییدیه مدارک از وزارت بهداشت امارات
بهداشت امارات

اخذ تأییدیه دیتا فلو

یکی از مهم‌ترین تأییدیه برای مهاجرت و فعالیت کادر پزشکی در امارات تأییدیه دیتا فلو بوده که اخذ آن حدود ۶ ماه زمان می‌برد. این تأییدیه نوعی مجوز کار در این کشور است و در واقع از این نظر اهمیت دارد که در طول این مدت سوابق مهاجران و تمامی مدارک آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

سابقه کاری بین ۱ تا ۴ سال

داشتن سابقه کار کادر درمانی و پزشکی حداقل به مدت یک سال برای اخذ تأییدیه از وزارت بهداشت کشور امارات، دومین مرحله از این امور است البته میزان سابقه کاری بسته به نوع تخصص افراد مهاجر متفاوت است. به‌عنوان‌مثال پزشکان متخصص به ۳ یا ۴ سال سابقه نیاز دارند.

اخذ تأییدیه مدارک از وزارت بهداشت امارات
بهداشت امارات

کسب نمره مورد تأیید وزارت بهداشت امارات در آزمون پرومتریک

انجام آزمونی تحت عنوان پرومتریک برای اخذ تأییدیه از وزارت بهداشت امری ضروری است. در این آزمون باید حداقل نمره حدنصاب را باید دریافت کرد. نمره قبولی در آزمون پرومتریک به‌گونه‌ای است که باید به ۶۰ درصد از سؤالات پاسخ صحیح داده شود.

 مهاجران برای قبول در این آزمون بهتر است منابع آزمون پرو متریک دبی را تهیه کنند و با مطالعه بتوانند نمره قبولی را کسب کنند. هزینه آزمون پرو متریک دبی از سوی مراجع مربوط به این آزمون تعیین می‌شود و هر ساله متفاوت است.

تأییدیه صلاحیت حرفه‌ای و کاری

کادر درمان قبل از اینکه به امارات مهاجرت کنند نیاز به تأییدیه صلاحیت دارند که این نامه توسط وزارت بهداشت کشور مبدأ به امارات ارائه داده می‌شود. بر اساس این تأییدیه ویژگی‌هایی از قبیل صلاحیت‌های علمی، اخلاقی، سلامت روانی و جسمی مورد تأیید یا رد واقع می‌شود.

اخذ تأییدیه مدارک از وزارت بهداشت امارات
بهداشت امارات

دریافت تأییدیه Eligibility latter از وزارت بهداشت امارات

این تأیید بر اساس صلاحیت، مهارت و مدارک مهاجران به‌عنوان مدرک نهایی برای اخذ اقامت و شروع به فعالیت کادر درمان در امارات، توسط وزارت بهداشت این کشور صادر می‌شود. پیشنهاد امارات به پزشکان ایرانی، مهاجرت به این کشور بوده و به دلیل کمبود نیرو، حقوق و مزایای بسیاری را برای آن‌ها در نظر گرفته است.

مندوبی؛ بهترین مؤسسه برای مهاجرت کادر درمان به امارات

آیا شما هم می‌خواهید به‌عنوان پزشک، پرستار یا دیگر رشته‌های کادر درمان به امارات مهاجرت کنید؟ نگران نباشید مؤسسه مهاجرتی مندوبی از اولین اقدام شما تا اخذ اقامت همراه شماست و شما را در این راه پر چالش تنها نمی‌گذارد.

مندوبی گروپ بهترین مؤسسه جهت اخذ اقامت کادر درمان یا دیگر تخصص و مهارت‌ها به کشور امارات است و در همه مراحل به افرادی که می‌خواهند بنا به مهارت و تخصص خود اقدام به اخذ اقامت امارات کنند کمک می‌کند که یک اقامت موفق و پایدار داشته باشند.

سخن پایانی

سیستم بهداشت امارات و سایر زمینه‌های دیگر این کشور روزبه‌روز در حال پیشرفت است و زندگی در امارات برای ایرانیان و سایر کشورها جذاب بوده و اغلب افراد در صدد گرفتن اقامت این کشور هستند. کشور امارات به دلیل کمبود نیروی کادر درمان از افراد متخصص در حوزه پزشکی و درمانی دعوت به همکاری می‌کند.

 بنا به وجود شرایط و امکانات پیشرفته کشور امارات که روزبه‌روز هم درحال‌رشد است طبیعی است که افراد ایرانی و برخی دیگر از کشورها به پیشنهاد امارات به کادر درمان برای فعالیت در این کشور جواب مثبت دهند و بخواهند فعالیت خود را در کشور امارات ادامه دهند.

سؤالات متداول

۱. برای گرفتن اقامت از طریقی پزشکی چه کار باید کرد؟

باید به اخذ تأییدیه‌هایی که از سوی وزارت بهداشت این کشور وضع شده، اقدام کرد.

۲. بهترین مؤسسه مهاجرتی جهت اخذ اقامت امارات کدام است؟

 مؤسسه مهاجرتی مندوبی و مشاوره با تیم حرفه‌ای آن‌ها بهترین گزینه برای اخذ اقامت امارات است.

 1. آیا طرح بیمه سلامت در امارات هم فعال است؟

بله با گرفتن آن افراد می‌توانند از خدمات درمانی دولتی کشور امارات بهره‌مند شوند.

 

خدمات اصلی مندوبی گروپ
ثبت شرکت در دبی
مهاجرت به دبی 
اخذ اقامت امارات
اخذ اقامت دبی
خرید ملک در دبی
کاریابی در امارات
سرمایه گذاری در امارات
ثبت شرکت در امارات 
 ویزا برای کار در امارات 
ویزای امارات

 

سایر مقالات:

5منطقه عالی برای اجاره دفتر کار در دبی + هزینه‌های 2024
ارز مورد نیاز در دبی چیست؟2 ارز رایج درهم و دلار در دبی
وضعیت درآمد در  7 مورد از بهترین شهرهای امارات برای کار

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *