ورزش امارات

ورزش امارات


شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

هر آنچه باید درباره ورزش امارات بدانید!

آیا می‌دانید که پرطرفدارترین ورزش امارات کدام است؟ یا با ورزش‌های کهن و سنتی امارات آشنا هستید؟ امروزه ورزشکاران بسیاری از طریق ورزش در صدد گرفتن اقامت کشور امارات هستند. کشور امارات از ورزشکاران در صورت داشتن شرایط حمایت می‌کند.

ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که با انواع ورزش‌های مدرن و سنتی محبوب آشنا شوید و همچنین بهترین مؤسسه در زمینه گرفتن اقامت برای ورزشکاران را به شما معرفی می‌کنیم، در ادامه همراه باشید.

آشنایی با ورزش‌های سنتی امارات

ورزش‌های سنتی از قبیل تیراندازی، اسب‌سواری و شکار با شاهین بخشی از رشته‌های ورزشی در امارات هستند که درگذشته جزئی از اقتصاد بیابانی این کشور بودند.

آشنایی با ورزش‌های سنتی امارات
ورزش امارات

امروزه ورزش‌های سنتی مختلف برای مسافران و افراد بومی کشور از محبوبیت بسیاری برخوردار بوده و بخشی از تفریحات کشور امارات محسوب می‌شود. به‌طورکلی ورزش امارات در دودسته ورزش‌های سنتی و مدرن قرار می‌گیرد.

ورزش‌های سنتی ورزش‌های مدرن
شتر سواری کریکت
اسب سواری فوتبال
شکار با شاهین تنیس
قایق‌سواری اتومبیل‌رانی
تیراندازی با کمان گلف
سالوکی بسکتبال
راگبی

شترسواری؛ ورزش سنتی هیجان انگیز امارات

از جمله حیوانات بیابانی شترها هستند که در قدیم از آن‌ها جهت حمل و نقل استفاده می‌کردند. شترسواری با توجه به این موضوع از برترین ورزش‌های سنتی در امارات است. محبوبیت این ورزش امارات به‌قدری است که ورزش‌های مدرن نتوانسته از جذابیت آن‌ها کم کند.

از پرورش‌دهندگان عمده شتر در جهان عمان و سودان هستند؛ ازاین‌رو در مسابقات شتر سواری بیشتر شترهای عمانی و سودانی دیده می‌شود. این ورزش به‌صورت رسمی شناخته شده و تعداد زیادی پیست مسابقه مطابق با استانداردهای بین‌المللی در امارات متحده عربی برای ورزش شتر سواری ساخته شده است.

اسب سواری؛ جذاب‌ترین ورزش سنتی امارات

اسب دوانی از مسابقات معروف جام جهانی دبی و مسابقات جهانی استقامت FEI بوده که هر دوره امارات میزبان این مسابقات است. دولت امارات تمام امکانات ورزشی مربوط به این رشته را در همه شهرهای امارات برای ورزش و تفریح فراهم کرده است.

سوارکاری ابوظبی، باشگاه شکار، باشگاه سوارکاری جبل علی، باشگاه سوارکاری عجمان، و باشگاه سوارکاری و مسابقه شارجه از جمله بهترین امکانات ورزشی امارات در زمینه ورزش سوارکاری هستند. ازاین‌رو اسب دوانی یک ورزش یا تفریح جذاب و محبوب در بین مردم است.

اسب سواری؛ جذاب‌ترین ورزش سنتی امارات
ورزش امارات

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

شکار با شاهین؛ کهن‌ترین ورزش امارات

یکی از کهن‌ترین و محبوب‌ترین ورزش‌های سنتی امارات شکار با شاهین است. در گذشته به دلیل کمبود غذا در بیابان‌ها، قبایل عرب برای مبارزه با گرسنگی مجبور بودند دست به راه‌های ابتکاری از قبیل شکار شاهین زنند

شاهین یک پرنده لاکچری در ورزش و فرهنگ امارات متحده عربی است؛ بنابراین بسیاری از حاکمان امارات به این ورزش سنتی علاقه هند هستند. شاهین‌ها دارای گونه‌های متنوعی از قبیل شاهین آلتای، شاهین ساکر، عقاب طلایی، هوبارا و ژیرفالکنو هستند.

بسیاری از گونه‌های شاهین در حال انقراض هستند؛ بنابراین فروش و شکار آن‌ها محدودیت‌هایی دارد و انجمن پرندگان امارات در تلاش هستند که آگاهی عمومی در مورد گونه‌های در خطر انقراض را افزایش دهند و شکار و تجارت غیر قانونی گونه‌های شاهین در حال انقراض را مهار کنند.

سوارکاری در ابوظبی جشنواره شیخ زاید و نمایشگاه بین‌المللی شکار از طریق برگزاری مسابقاتی، ورزش سنتی شکار با شاهین که یک نوع ورزش در امارات است را به نمایش می‌گذارند.

قایق‌سواری؛ تجربه هیجان در امارات

مسابقات قایق سواری سنتی یک نوع ورزش امارات است که به صورت مسابقات گروهی در ماه‌های سرد سال از ماه آوریل تا اکتبر برگزار می‌شود.

 Dhows یک نوع قایق چوبی سنتی است که برای غواصی مروارید و ماهیگیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. قایق‌های مدرن و امروزی به امکانات رفاهی کاملی برای قایق‌سواری در امتداد سواحل شهرهایی مانند ابوظبی و دبی مجهز شده‌اند.

هر ساله ماه دسامبر در جزیره مبارک واقع در امارات، جشنواره ورزش‌های دریایی برای ترویج ورزش‌های آبی و سنتی مانند قایق سواری برگزار می‌شود. Dhow یکی از مسابقات قایق رانی است که اغلب در امتداد جزیره Sir Bu Nuair  برای زنده نگه‌داشتن ورزش امارات برگزار می‌شود.

قایق‌سواری؛ تجربه هیجان در امارات
ورزش امارات

تیراندازی با کمان؛ ورزش سنتی و محبوب امارات

یکی از قدیمی‌ترین تمرین‌ها در خاورمیانه تیراندازی با کمان بوده که قدمت آن به دوران آشوری‌ها و بابلی‌ها می‌رسد. امروزه تیراندازی با کمان یکی تمرین‌های محبوب ورزش امارات به‌حساب می‌آید.

 بسیاری از استراحتگاه‌ها، مکان‌های ورزشی و کمپینگ‌ها در سراسر کشور برای بازدیدکنندگان بومی، مسافران و مهاجران این امکان را فراهم می‌کنند که تجربه یک ورزش سنتی هیجان‌انگیز را داشته باشند و نهایت لذت را ببرند.

باشگاه تیراندازی جبل علی یکی از بهترین مکان‌های احداث شده در دبی است که تمام شرایط را برای افراد علاقه‌مند به یادگیری و تمرین ورزش سنتی تیراندازی با کمان را فراهم کرده است.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

 ورزش سنتی سالوکی؛ یادبود شکارچیان کهن امارات

سالوکی یکی از قدیمی‌ترین نژاد سگ‌های شکاری است که هم مانند شاهین‌ها از همراهان همیشگی شکارچیان قدیم در بین قبایل عرب بودند. نژاد سگ‌های سالوکی عرب بسیار سریع بوده و سرعتی معادل 65 کیلومتر بر ساعت دارند.

به دلیل تلف‌شدن بسیاری از این حیوانات در زمان جنگ جهانی دوم، حافظان محیط‌زیست با روش‌های نوین پرورش موفق شدند نژاد این نوع سگ‌ها را نجات دهند. مرکز میراث حمدان بن محمد یا HHC ، هرساله در امارات جشنواره‌ای به نام نژاد سالوکی عرب هریتیج برگزار می‌کند.

امارات متحده عربی از تمام ورزش‌های سنتی حمایت می‌کند و تمام امکانات لازم جهت مسابقه، تمرین و تفریح انواع متنوع ورزش‌های سنتی را فراهم کرده است. علاقه‌مندان به این ورزش‌ها هم می‌توانند مسابقات را از شبکه ورزش امارات دنبال کنند.

 ورزش سنتی سالوکی؛ یادبود شکارچیان کهن امارات
ورزش امارات

آشنایی با ورزش‌های مدرن امارات

کشور ایالات متحده عربی از گذشته تا به امروز میزبان افراد و ملیت‌های بسیاری از سایر نقاط جهان بوده است؛ ازاین‌رو ورزش امارات با وجود ملیت‌های مختلف روزبه‌روز در حال پیشرفت و ورود انواع مختلف ورزش‌ها به این کشور است.

کریکت؛ مدرن‌ترین ورزش در امارات

بیشتر جمعیت امارات را افراد مهاجر شبه‌قاره هند تشکیل داده است از این ورزش کریکت که تاریخچه آن به هند برمی‌گردد در امارات بسیار محبوب و پر طرف‌دار واقع شده است. امارات امکانات و تجهیزات بسیاری برای علاقه‌مندان و طرف‌داران به این ورزش در نظر گرفته است.

در دبی دو استادیوم کریکت با امکانات مجهز احداث شده است و همچنین رکورد بیشترین میزبانی مسابقات یک‌روزه بین‌المللی متعلق به ورزشگاه کریکت شارجه است.

کریکت؛ مدرن‌ترین ورزش در امارات
ورزش امارات

فوتبال؛ محبوب‌ترین ورزش امارات

یکی از محبوب و پر طرف‌دارترین ورزش‌ها در امارات فوتبال است. در سال ۱۹۷۱ برای اولین‌بار اتحادیه فوتبال امارات متحده عربی تأسیس شد این اتحادیه از زمان تشکیل تا به امروز، همواره در صدد تأمین امکانات لازم و تبلیغ و گسترش این ورزش بوده است.

در حال حاضر فوتبال امارات رتبه ۱۱۰ را در رنکینگ جهانی فوتبال دارد. اخیراً باشگاه منچسترسیتی توسط گروه ابوظبی یونایتد خریداری شده است. همه این فعالیت‌ها و امکانات موجود این ورزش امارات نتیجه تلاش مسئولان جهت رضایت افراد علاقه‌مند و فعال به این رشته ورزشی است.

تنیس؛ یکی از گران‌ترین ورزش‌های امارات

روزبه‌روز تنیس در امارات طرف‌داران بسیاری پیدا کرده در حال پیشرفت است. هرساله در دبی بسیاری از قهرمانان تنیس در مقابل هم به رقابت پرداخته و مسابقات قهرمانی تنیس برگزار می‌شود.

مسابقات قهرمانی تنیس در دوبخش زنان و مردان هر ساله در پایان ماه فوریه برگزار می‌شود. شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حامی این تورنمنت بوده و از قهرمانان و ورزشکاران این رشته پشتیبانی می‌کند.

ورزشکاران، افراد علاقه‌مند به یادگیری این ورزش امارات یا افرادی که جهت گذراندن اوقات فراغت به تنیس روی می‌آورند، آکادمی تنیس الهبتور در دبی مکان مناسب و جذاب برای این ورزش است.

تنیس؛ یکی از گران‌ترین ورزش‌های امارات
ورزش امارات

اتومبیل‌رانی؛ هیجانی متفاوت در امارات

اولین مسابقه جایزه بزرگ اتومبیل‌رانی در امارات در سال ۱۹۸۱ برگزار شد. در سال ۲۰۰۴ اتودروم دبی افتتاح شد که در اولین سال‌های تأسیس از مسابقات بین‌المللی میزبانی می‌کرد. از فصل ۲۰۰۹ به بعد، میزبان مسابقات فرمول یک، ابوظبی بوده است.

یکی از انواع مسابقات رالی، چالش صحرای امارات متحده عربی بوده که برای اولین‌بار در سال ۱۹۹۱ برگزار شد افراد بسیاری با اتومبیل‌های مختلف از سراسر جهان علاقه‌مند به شرکت در مسابقات این ورزش امارات صحرایی هستند.

گلف؛ ورزش لاکچری امارات

کشور اسکاتلند خواستگاه اولیه ورزش گلف بوده است. با توجه به اینکه امارات روزبه‌روز در حال پیشرفت است؛ ازاین‌رو این ورزش جذاب به این کشور هم راه پیدا کرده است. با توجه به وجود امکانات پیشرفته امارات در هر زمینه‌ای، زمین‌های زیادی برای این ورزش در نظر گرفته شده است.

زمین‌های گلف قهرمانی PGA سه مورد از زمین‌های مشهور ورزش گلف در امارات هستند. این ورزش امارات به دلیل محبوبیت بالایی که در بین مردم امارات پیدا کرده خانواده‌های زیادی برای تماشای مسابقات گلف به محل برگزاری مسابقه می‌روند.

گلف؛ ورزش لاکچری امارات
ورزش امارات

بسکتبال؛ ورزشی جذاب و متفاوت در امارات

به طور گسترده یکی از محبوب‌ترین و پرطرف‌دارترین ورزش‌ها در جهان، بسکتبال است. زادگاه اصلی این ورزش آمریکا است؛ بنابراین به دلیل رفت‌وآمد بسیار غربی‌ها به امارات، بسکتبال به‌مرور در این کشور هم رواج پیدا کرد.

جالب است بدانید که اولین کشور آسیایی که از مسابقات جهانی بسکتبال زیر ۱۷ سال در سال ۲۰۱۴ میزبانی کرده، کشور امارات است. این ورزش امارات بیشتر مورد توجه غربی‌های ساکن در این کشور قرار گرفته است. علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات و جدیدترین اخبار مربوط به مسابقات بسکتبال و سایر رشته‌ها را از طریق سایت ورزش امارات دنبال کنند.

راگبی؛ ورزشی مهیج و پرطرفدار در امارات

یکی از ورزش‌هایی که در انگلستان پایه‌گذاری شده و به‌تدریج در کشورهای دیگر به‌خصوص امارات هم رواج یافته است، ورزش راگبی است. دبی در سال‌های اخیر میزبان مسابقات مهم راگبی بوده است و همچنین تمام شرایط برای علاقه‌مندان به تماشای این مسابقات در کشور امارات فراهم شده است.

راگبی؛ ورزشی مهیج و پرطرفدار در امارات
ورزش امارات

مقایسه شرایط ورزش بانوان در امارات با مردان

بدون تردید ورزش برای تمام افراد جامعه چه مرد، چه زن مفید است؛ ولی با وجود تفاوت‌های فیزیکی که بر آناتومی بدن بانوان در مقایسه با مردان حاکم است شرایط ورزش مردان در امارات با بانوان تفاوت‌هایی دارد.

برای اولین‌بار در تاریخ، دختران جوان اماراتی در ورزش‌هایی مانند: ژیمناستیک، اسکیت بازی و شنا که قبلاً برای زنان تابو بود در تاریخ برای اولین بار دختران جوان امارات در این ورزش‌ها شرکت کردند و تنها در طول چهار سال تلاش، بانوان اماراتی موفق به شرکت در المپیک شدند.

برای اولین بار در سال 1900 که دومین دوره از شروع بازی‌های المپیک بود؛ در مسابقات شرکت کردند؛ اما باگذشت زمان تحولات بسیاری در ورزش بانوان امارات صورت گرفت. نکته قابل توجه اینکه تیم ملی بانوان امارات در سال ۲۰۱۰ توانستند اولین رنکینگ فیفا را به دست آورند.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

هزینه ورزش امارات

امروزه تعداد زیادی از افراد به ورزش روی آورده‌اند و آمار افراد علاقه‌مند به ورزش و تغییر لایف‌استایل زندگی روزبه‌روز در حال افزایش است؛ ازاین‌رو ورزشکاران بعد از مهاجرت به امارات یا دیگر کشورها بعد از سروسامان گرفتن قطعاً به دنبال بهترین باشگاه‌های ورزشی متناسب با بودجه و علاقه خود هستند.

امارات از لحاظ ورزش و تفریح گزینه‌های متنوع جذابی را در اختیار افراد بومی و مهاجر قرار می‌دهد برخی از هزینه‌های ورزش امارات به شرح زیر است.

هزینه ورزش امارات
ورزش امارات
اجاره زمین تنیس ۱۵۰ درهم
قایق‌سواری 120 درهم
اجازه زمین فوتبال 160 درهم
بلیت بازی گلف ۱۳۰ درهم
باشگاه بدنسازی ۳۰۰ درهم

اقامت امارات برای ورزشکاران با مندوبی

قدم اول موفقیت و پیشرفت ورزشکارانی که می‌خواهند به امارات مهاجرت کنند و از طریق ورزش امارات اقامت بگیرند، آشنایی با تمام شرایط، ضوابط، هزینه‌ها و بسیاری از چالش‌های دیگر که حتی شاید به ذهن فرد مهاجر نرسد؛ اما راه یک مهاجرت موفق چیست؟

پیشنهاد ما به شما مؤسسه مهاجرتی مندوبی، باتیم بسیار حرفه‌ای و باتجربه در حوزه مهاجرت و گرفتن اقامت است. کارشناسان این مؤسسه با تجربه بسیاری که دارند به شما کمک می‌کنند که تجربه یک مهاجرت مانا و موفق را داشته باشید.

سخن پایانی

ورزش امارات از گذشته تا به امروز همواره مورد توجه افراد علاقه‌مند و ورزشکار واقع شده است. علاوه بر ورزش‌های سنتی که هنوز هم جذابیت خود را دارند. ورزش‌های مدرنی هم به این کشور راه پیدا کرده‌اند که راه را برای مهاجرت ورزشکاران بسیاری از کشورها به امارات باز کرده است.

با توجه به پیشرفته بودن این کشور بسیاری از افراد علاقه‌مند به گرفتن اقامت امارات هستند. در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع ورزش‌ های مدرن و سنتی جهت گرفتن اقامت امارات آشنا کنیم و بهترین مؤسسه جهت اخذ اقامت امارات برای ورزشکاران را به شما معرفی کردیم.

سؤالات متداول

  1. برای گرفتن اقامت ورزشی چه کار کنم؟

بهترین راه مشاوره با تیم حرفه‌ای مندوبی است.

  1. از طریق چه ورزش‌هایی می‌توانم اقامت امارات بگیرم؟

ورزش‌هایی که دارای مسابقات بین‌المللی هستند.

  1. آیا ورزشکاران زن هم می‌توانند اقامت امارات را بگیرند؟

بله با وجود داشتن شرایط لازم از طریق ورزش می توانند اقامت بگیرند.

 

خدمات اصلی مندوبی گروپ
ثبت شرکت در دبی
مهاجرت به دبی 
اخذ اقامت امارات
اخذ اقامت دبی
خرید ملک در دبی
کاریابی در امارات
سرمایه گذاری در امارات
ثبت شرکت در امارات 
 ویزا برای کار در امارات 
ویزای امارات

سایر مقالات:

آشنایی با سیستم بهداشت امارات متحده عربی + 3 شماره تماس ضروری
معرفی بیش از 10 مورد از تفریحات امارات -دلچسب‌ترین تفریحات !
اجاره ملک در دبی در 5 مرحله ساده با مندوبی گروپ

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *