گود استندینگ

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

صفر تا صد دریافت گود استندینگ

آیا می‌دانید گواهی گود استندینگ یکی از اصلی‌ترین مدارک برای مهاجرت کادر درمان به امارات است؟ اگر شما هم با توجه به وضعیت مطلوب اشتغال پزشکان و پرستاران در امارات یا دیگر کشور‌های حوزه خلیج فارس تصمیم گرفته‌اید به این کشور‌ها مهاجرت کنید، به این مدرک نیاز خواهید داشت.

این مدرک از سوی سازمان نظام پزشکی صادر شده و یکی از مهم‌ترین مدارکی است که در روند مهاجرتی خود باید به آن توجه داشته و برای دریافت آن اقدام کنید. اگر در این باره اطلاعات کافی ندارید، در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل درمورد اینکه گود استندینگ یعنی چه و چگونه باید برای گرفتن آن اقدام کرد بپردازیم.

گود استندینگ چیست؟

ممکن است این سؤال برایتان پیش آمده باشد که اصلاً گود استندینگ چیست و به چه منظوری صادر می‌شود؟ در این باید بگوییم این مدرک در واقع گواهی حسن انجام کار اشخاصی است که در سازمان نظام پزشکی عضو هستند و قصد مهاجرت به دیگر کشورها را دارند.

هدف از این گواهی این است که اعضای کادر درمان بتوانند اثبات کنند در طول دوره خدمت خود در کشورشان هیچ گونه سوءپیشینه‌ای نداشته‌اند. دریافت این مدرک از آنجایی اهمیت دارد که کشور‌های مختلف در پذیرش افراد دارای سوءپیشینه از محدودیت‌های بسیاری برخوردار هستند و ارائه این گواهی می‌تواند تأثیر بسیاری در روند مهاجرت داشته باشد.

توجه داشته باشید که برای صدور این گواهی مهم سابقه حدوداً ۵ سال قبل متقاضی در حوزه موردنظر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

گود استندینگ چیست؟

 

در گواهی گود استندینگ به این موضوع اشاره می‌شود که فرد موردنظر که عضویت سازمان نظام پزشکی را دارا است فاقد هرگونه سوءپیشینه شغلی بوده و در مدت زمان فعالیت خود به نحو احسن به انجام وظایف خود پایبند بوده است. علاوه بر این از روی این مدرک می‌توان به رشته و مقطع تحصیلی فرد پی برد.

همچنین توجه داشته باشید که این گواهی ارزشمند تنها به درخواست دانشگاه یا یکی از مؤسسات خارجی معتبر صادر می‌شود و در صورتی از اعتبار لازم برخوردار است که مهر و امضای سازمان نظام پزشکی یا روان‌شناسی در آن درج شده باشد.

افرادی که این مدرک را دریافت می‌کنند از نظر کشوری همچون امارات قابل اعتماد بوده و صلاحیت کافی را جهت ارائه مراقبت‌های پزشکی به بیماران دارند؛ بنابراین، نمی‌توان از اهمیت این گواهی چشم پوشی کرد.

نکته مهم دیگر این است که به منظور ارائه دیتا فلو آزمون‌های پرومتریک نیز به این گواهی حسن نیت نیاز خواهید داشت و شما باید این گواهی را پیش از درخواست جاب آفر (پیشنهاد شغلی) از کشور مقصد دریافت کرده باشید.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

هزینه دریافت گود استندینگ توسط متقاضی پرداخت شده و در صورتی به شما اعطا می‌شود که هیچ گونه نکته منفی در رفتار حرفه‌ای خود نداشته باشید.

شرایط دریافت گود استندینگ

شرایط اخذ گواهی گود استندینگ چندان سخت و دشوار نیست و متقاضیانی که فارغ‌التحصیل رشته‌های پزشکی یا پیراپزشکی بوده یا در یکی از عناوین شغلی حوزه نظام پزشکی فعالیت داشته‌ باشند می‌توانند در روند مهاجرت خود به کشور‌های عربی همچون امارات برای دریافت این مدرک و همچنین دیتا فلو اقدام کنند.

بنابراین، اولین شرط مهم برای اخذ این مدرک، داشتن تحصیلات در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی است. در جدول زیر می‌توانید لیست رشته‌های واجد شرایط دریافت گواهی goodstanding را مشاهده کنید.

ناتروپاتی تغذیه بینایی سنجی
دکتری پرستاری کارشناس ارشد پرستاری مامایی
کارشناس ارشد اتاق عمل داروسازی علوم آزمایشگاهی
کار درمانی دندانپزشکی گفتار درمانی
کارشناس ارشد بیهوشی فیزیوتراپی کارشناس فوریت‌های پزشکی
شنوایی شناسی ارتز و پروتز کاردان اتاق عمل
کایروپراکتیک کارشناس پرستاری کاردان بیهوشی
کاردان پرستاری کاردان فوریت‌های پزشکی کاردان پرستاری دندانپزشکی
طب سوزنی پزشکی کارشناس بیهوشی

در صورتی که شما شرط اول را برای دریافت این گواهی داشته باشید می‌توانید برای اخذ آن اقدام کنید. بسیاری از نظام پزشکی‌های کشور‌های عربی همچون امارات، کشور‌های اروپایی و غیره ارائه این گواهی را برای مهاجرت اعضای کادر درمان ضروری می‌دانند.

دیگر شرط مهم در این زمینه این است که شما باید حداقل ۶ ماه سابقه عضویت در نظام پزشکی را داشته باشید. علاوه بر این متقاضیان باید از سال ۱۹۹۹ میلادی به بعد در یکی از این رشته‌ها تحصیل کرده باشند و چنانچه قبل از این زمان تحصیل آن‌ها به پایان رسیده باشد، امکان صدور گواهی گود استندینگ وجود ندارد.

مدارک لازم جهت اخذ گود استندینگ

مدارک لازم جهت اخذ گود استندینگ

آیا می‌دانید مدارک لازم برای گود استندینگ پرستاری یا پزشکی شامل چه مواردی است؟ اگر پاسخ شما به این سؤال منفی است، باید بدانید زمانی که قصد دارید به عنوان پرستار، پزشک یا سایر اعضای کادر درمان به امارات مهاجرت کنید، بسیار اهمیت دارد که تمامی‌ مدارک لازم را از قبل آماده کنید.

از آنجایی که ارائه این مدرک از مهم‌ترین شروط برای مهاجرت به امارات است، لازم است از لیست مدارک ضروری برای دریافت این گواهی شناخت کافی داشته باشید. مدارک اصلی موردنیاز برای دریافت این گواهی شامل موارد زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی همچون شناسنامه
 • گواهی مبنی بر سابقه کاری و خدمات (عضویت حداقل ۶ ماهه در سازمان نظام پزشکی)
 • گواهی اشتغال
 • تأییدیه نداشتن سوءپیشینه یا بدهی مربوط به حق عضویت در سازمان نظام پزشکی
 • مدرک اصلی پرستاری یا پزشکی
 • فرم درخواست گود استندینگ (قابل دسترس در سایت‌های مربوط به شورای پزشکی یا پرستاری)
 • گواهی ارزیابی وزارت بهداشت ایران (این گواهی برای اطمینان از مراقبت بهداشتی باکیفیت و امن از سوی پزشکان است)
 • مدرک پزشکی وزارت بهداشت ایران (این مدرک برای تمام کسانی است که می‌خواهند در حوزه درمان کشور امارات مشغول به کار شوند)
 • کارت عضویت نظام پزشکی دارای تاریخ اعتبار
 • تأییدیه پرداخت هزینه گود استندینگ

بعد از ارائه مدارک گفته شده و بررسی آن‌ها توسط نهادهای مسئول، یک نامه مبنی بر دریافت این گواهی به شما داده می‌شود که می‌توانید برای مهاجرت خود از آن استفاده کنید.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

نحوه دریافت مدرک گود استندینگ

در حال حاضر دریافت گواهی goodstanding و اقدام برای درخواست آن در ایران، هم به شکل حضوری و هم غیر حضوری صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که این گواهی از سوی نظام پزشکی استان تهران صادر شده و تمامی‌ درخواست‌ها چه باواسطه و چه بی‌واسطه برای واحد بین‌المللی این مرکز فرستاده می‌شوند.

نحوه دریافت این گواهی برای افرادی که شرایط مراجعه به این سازمان را در تهران دارند بسیار ساده است. در این شرایط شما می‌توانید با مراجعه حضوری درخواست خود را ارائه دهید. اما اگر به هر دلیلی امکان مراجعه به سازمان نظام پزشکی تهران را ندارید، لازم نیست نگران باشید و تنها کافی است از روش‌های غیرحضوری استفاده کنید.

درواقع امروزه به دلیل راحتی بیشتر متقاضیان امکان درخواست گواهی گود استندینگ جهت پیداکردن کار در دبی از طریق سازمان نظام پزشکی محل سکونت شخص فراهم شده است و شما می‌توانید از این طریق اقدام کنید.

به این ترتیب شما می‌توانید بعد از تهیه مدارک لازم، تکمیل فرم درخواست، پرداخت هزینه و ارائه درخواست و مدارک مربوطه به نظام پزشکی شهر خود مراجعه کرده و گواهی حسن انجام کار خود را دریافت کنید. درنهایت طبق روش درخواست غیر حضوری می‌توانید ایمیلی برای سازمان نظام پزشکی ارسال کنید.

در این شرایط باید ابتدا بدهی حق عضویت خود را پرداخت کنید که این هزینه در پروفایل هر فرد در سایت سازمان نظام پزشکی قابل مشاهده و پرداخت است؛ در قدم بعدی باید با سازمان موردنظر تماس حاصل کرده و لینک پرداخت هزینه صدور گواهی را دریافت کنید.

با اتمام این مراحل باید یک ایمیل به آدرس goodstanding@irimc.org بفرستید. عنوان این ایمیل باید شامل نام و نام خانوادگی شخص و شماره نظام پزشکی وی باشد. در متن ایمیل نیز باید به نام کشور موردنظرتان برای مهاجرت و نهاد دریافت کننده گواهی اشاره کنید.

درنهایت تصویر صفحه اول پاسپورت و تصویر کارت نظام پزشکی خود را ضمیمه کرده و ارسال کنید. توجه داشته باشید رعایت موارد گفته شده در ارسال ایمیل بسیار مهم و ضروری است. شما در صورت داشتن شرایط موردنیاز می‌توانید بعد از حدود ۲۰ روز کاری گود استندینگ خود را دریافت کنید.

گود استندینگ نظام پزشکی

گود استندینگ نظام پزشکی

گود استندینگ نظام پزشکی برای پزشکان و متخصصان صادر شده و وضعیت مجوز پزشک، ثبات و شخصیت مورد تأیید او را نشان می‌دهد. متقاضیان باید علاوه بر شرکت در آزمون‌های ورودی همچون آزمون پرومتریک برای دریافت این مدرک نیز اقدام کنند.

زمانی که یک پزشک درخواست دریافت این گواهی را به سازمان نظام پزشکی ارائه می‌دهد، نباید هیچ گونه بدهی عقب افتاده‌ای به این سازمان داشته باشد. این گواهی باید دارای سربرگ رسمی‌ IRIMC، مهر سازمان نظام پزشکی، شورای پزشکی ایران و امضای رئیس سازمان باشد.

نکته مهم درمورد این نوع گواهی این است که از اعتبار ۲ ساله برخوردار است؛ اما به منظور مورد تأیید بودن در سایر کشور‌ها نباید بیش از ۶ ماه از صدور آن گذشته باشد.

پزشکانی که در حال خدمت در شهرستان‌ها هستند می‌توانند برای ثبت درخواست این گواهی به نظام پزشکی شهر خود مراجعه کنند. با توجه به تعداد بالای درخواست‌ها به سازمان نظام پزشکی به تمامی‌ درخواست‌ها با اولویت رسیدگی می‌شود.

گود استندینگ نظام پرستاری

برای دریافت گود استندینگ پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و فوریت‌های پزشکی باید به سازمان نظام پرستاری درخواست دهید. این گواهی نیز مانند مورد قبلی باید از تاریخ صدور آن نهایتاً ۶ ماه گذشته باشد تا مورد پذیرش قرار گیرد.

در غیر این صورت مجبور خواهید بود مجدداً برای دریافت این گواهی اقدام کنید؛ بنابراین حتماً به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که درخواست دریافت این مدرک در مراحل پایانی روند مهاجرت شما انجام شود.

توجه داشته باشید اگر آخرین محل خدمت شما در ایران نبوده است، لازم نیست این گواهی را از نظام پرستاری ایران دریافت کنید و باید به سازمان مربوطه در آخرین کشوری که در آن مشغول به کار بوده‌اید مراجعه کنید.

همچنین هر کشوری فرایند متفاوتی برای دریافت گود استندینگ نظام پرستاری دارد و اکثر کشور‌ها برای شروع به کار پرستاران و تأیید پروسه مقررات، این مدرک را توسط هیئت پرستاری مورد بررسی قرار می‌دهند.

 

سؤالات متداول

۱. پرستاران برای دریافت گود استندینگ باید چقدر سابقه کار داشته باشند؟

درخواست گود استندینگ نظام پرستاری به حداقل ۶ ماه سابقه فعالیت نیاز دارد.

۲. برای دریافت گود استندینگ باید به کجا مراجعه کنیم؟

سازمان نظام پزشکی (IRIMC) مسئول رسیدگی به درخواست‌ها و صدور این گواهی است.

۳. چقدر طول می‌کشد گود استندینگ صادر شود؟

مدت زمان صدور این گواهی حدوداً ۲۰ روز کاری است.

 

گود استندینگ به چه زبانی صادر می‌شود؟

گود استندینگ

بسیاری از پزشکان و پرستاران متقاضی مهاجرت به امارات با این سؤال مواجه هستند که مدرک goodstanding به چه زبانی صادر می‌شود؟ در این باره باید بگوییم خبر خوب این است که این مدرک تنها به زبان انگلیسی صادر نمی‌شود و زبان آن بنا به زبان رسمی‌ کشور موردنظر تغییر پیدا می‌کند.

این گواهی به هر زبانی که صادر شود از اعتبار بالایی برخوردار خواهد بود. اگر گواهی خود را به زبان انگلیسی دریافت کردید، باید یک مرحله دیگر را نیز پشت سر بگذارید. شما باید برای ترجمه این مدرک از یک مترجم مشخص شده از طرف دادگاه یا حداقل یک سرویس رسمی‌ و معتبر ترجمه استفاده کنید.

بعد از ترجمه لازم است گواهی را در دو نسخه اصلی و ترجمه شده آن برای مراکز مربوطه بفرستید.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

شرایط مهاجرت کادر درمان به امارات

مهاجرت به عنوان پزشک یا هریک از اعضای کادر درمان به امارات برای کار یا ادامه تحصیل در امارات، یکی از بهترین فرصت‌ها برای کسب تجربه در یک کشور توسعه یافته و رو به پیشرفت است. کشور امارات به ویژه دبی از دانشگاه‌ها، مؤسسات، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بسیار استاندارد و باکیفیتی برخوردار است.

از این رو در چند سال اخیر امارات به عنوان مقصدی ایده‌آل برای مهاجرت کادر درمان و کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف پزشکی را دارند شناخته می‌شود. از دیگر دلایل محبوبیت امارات برای پزشکان و پرستاران باید به درآمد بالای آن‌ها اشاره کرد که به طور متوسط ۱۸۷ هزار دلار در سال است.

اعضای کادر درمان برای مهاجرت کاری به امارات نیازمند فراهم کردن شرایط و مدارکی به غیر از گواهی گود استندینگ هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

شرایط سنی

در اولین قدم لازم است بدانید برای کار به عنوان کادر درمان در کشور امارات محدودیت سنی وجود ندارد و تنها باید از شرایط و مدارک لازم برخوردار باشید؛ البته پزشکان تا ۶۰ سالگی می‌توانند در این کشور مشغول به کار باشند و بعد از آن چنانچه از لحاظ جسمی‌ و روحی در سلامت کامل بودند می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

تسلط به زبان عربی

از آنجایی که زبان رسمی‌ کشور امارات زبان عربی است، داشتن دانش و شناخت کافی در زبان عربی تأثیر قابل توجهی در افزایش شانس شما برای مهاجرت به عنوان پزشک به این کشور دارد؛ البته جزو شرایط الزامی‌ نیست؛ اما به‌هرحال از تأثیر آن در روند مهاجرت به امارات نمی‌توان غافل شد.

سابقه کار

گود استندینگ

اگر قصد مهاجرت کاری به امارات را دارید، باید از ۲ الی ۳ سال سابقه کار در مراکز معتبر بهداشتی و درمانی برخوردار باشید. درواقع هرچقدر رزومه تحصیلی و کاری شما و مرکزی در آن مشغول به کار بوده‌اید معتبرتر باشد، شانس شما افزایش پیدا می‌کند.

البته توجه داشته باشید که فاصله بین سوابق کاری شما تا زمان درخواست نباید بیشتر از ۲ سال باشد و در غیر این صورت سابقه کاری شما فاقد تأثیر خواهد بود.

شرکت در آزمون پرومتریک

در کنار دریافت مدرک گود استندینگ شرکت و قبولی در آزمون پرومتریک پزشکی از مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت و کار به عنوان پزشک به امارات است. این آزمون توسط اداره بهداشت دبی برگزار می‌شود و با نام dha نیز شناخته می‌شود.

تأییدیه دیتا فلو

دیتا فلو از دیگر مدارک موردنیاز برای کار به عنوان پزشک در امارات متحده عربی است. در واقع DataFlow یک سند رسمی‌ است که توسط گروه DataFlow صادر شده و تأیید می‌کند که صلاحیت، تجربه، مجوز حرفه‌ای و پاسپورت شما کاملاً دقیق و معتبر است.

گزارش دیتا فلو توسط یک کد QR رمزگذاری شده محافظت می‌شود که اعتبار آن را تضمین می‌کند. از این تأییدیه برای اهداف ثبت‌نام حرفه‌ای، تحصیل و مهاجرت استفاده می‌شود.

دریافت نامه شایستگی (Eligibility letter)

شما برای کار به عنوان فعالان حوزه درمان در امارات باید نامه شایستگی دریافت کنید. این نامه واجد شرایط بودن متقاضی را برای کار در کشور مقصد به اثبات می‌رساند. این تأییدیه توسط سازمان بهداشت دبی صادر می‌شود و شما به کمک آن می‌توانید در این کشور به کار و فعالیت پزشکی بپردازید.

فرایند بررسی، تأیید مدارک و صدور این نامه حدوداً بین ۱ الی ۲ هفته طول می‌کشد.

مزایای مهاجرت کادر درمان به امارات

مزایای مهاجرت کادر درمان به امارات

در این بخش از مطلب بررسی گود استندینگ لازم دیدیم به این موضوع بپردازیم که کشور امارات متحده عربی یکی از بهترین کشور‌های خاورمیانه از نظر رفاه و آرامش و دستیابی به موقعیت‌های شغلی و تحصیلی است و در دهه گذشته پیشرفت چشمگیری در حوزه‌های مختلف داشته است.

این موضوع سبب شده است در چند سال اخیر آمار مهاجرت افراد به ویژه پزشکان و دیگر اعضای حوزه درمان به این کشور روند صعودی داشته باشد. این کشور امکان مهاجرت آسان و درآمدهای بالایی را برای کادر درمان در نظر گرفته و افراد واجد شرایط می‌توانند آینده درخشان و موفقی را در این کشور تجربه کنند.

جالب است بدانید امارات در سال ۲۰۲۰ حدود ۵ میلیارد درهم برای حوزه بهداشت و درمان اختصاص داده و بهبود کیفیت خدمات درمانی در این کشور از اهداف اصلی دولت امارات است.

همچنین جالب است بدانید پزشکان و پرستاران در این کشور معمولاً بعد از ۱۶ ماه کار شامل افزایش ۸ الی ۱۰ درصدی حقوق خود هستند. در ادامه به بررسی دیگر مزایای مهاجرت پزشکان و پرستاران به امارات خواهیم پرداخت.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

امنیت بالا

امارات از قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای تأمین امنیت و آسایش در کشور خود برخوردار است و از این رو آمار جرم و جنایت در آن بسیار پایین است؛ بنابراین این کشور به عنوان یک گزینه امن و مطمئن برای مهاجران ایرانی تلقی می‌شود.

نرخ تورم پایین

از دیگر مزایای مهاجرت کادر درمان به امارات باید به این موضوع اشاره کنیم که این کشور وضعیت اقتصادی مطلوب و پایداری داشته و نرخ تورم در آن ناچیز است و مردمان این کشور تقریباً زندگی مرفهی دارند.

فرهنگ و آداب و رسوم

مزایای مهاجرت کادر درمان به امارات

از آنجایی که دین رسمی‌ این کشور مانند کشور خودمان اسلام بوده و فرهنگ مردم امارات به ایران نزدیک است، شما می‌توانید زندگی راحت‌تری را در امارات تجربه کرده و آسان‌تر با محیط و مردم آن ارتباط بگیرید.

مراکز آموزشی استاندارد

امارات در بخش آموزشی خود بسیار پیشرفت داشته و امروزه مراکز و مؤسساتی با درجات بالای علمی‌ و سیستم آموزشی استاندارد در این کشور در حال فعالیت بوده و به بهبود سطح علمی‌ امارات می‌پردازند.

کیفیت بالای زندگی

در امارات می‌توانید با کمی‌ برنامه ریزی از امکانات مختلف آن بهره‌مند شده و زندگی باکیفیت و بی‌دغدغه‌ای را سپری کنید.

نرخ پایین بیکاری

در سال ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در امارات به ۵ درصد رسید و می‌توان نتیجه گرفت نرخ بیکاری پایین در این کشور موقعیت مناسبی را برای افراد جویای کار فراهم کرده است. از دیگر مزایای مهاجرت کادر درمان به امارات باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اقامت ۱ الی ۲ ساله و قابلیت تمدید آن
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی با نمرات بالا
 • مسکن رایگان
 • خدمات درمانی بدون هزینه
 • امکان تحصیل فرزندان (زیر ۱۸ سال)
 • دریافت ویزای همسر و فرزندان
 • امکان اخذ ویزای طلایی امارات (ویزای ۵ ساله یا ۱۰ ساله)

درآمد مشاغل پزشکی پرتقاضا در امارات

درآمد مشاغل پزشکی پرتقاضا در امارات

قبل از مهاجرت به کشور‌های حوزه خلیج فارس از جمله امارات باید بررسی کنید که به عنوان یک پزشک یا پرستار می‌توانید در چه مشاغلی آینده روشن‌تری داشته و چه حوزه‌هایی در این کشور پرتقاضا هستند. در این صورت با شناخت بیشتری وارد بازار کار امارات خواهید شد.

در جدول زیر به معرفی عناوین شغلی و درآمد مشاغل پزشکی پرطرف‌دار در امارات پرداخته‌ایم.

موقعیت شغلی درآمد سالانه به درهم درآمد سالانه به دلار
پرستار ارشد ۴۴۷.۲۸۴ درهم ۱۲۱.۷۹۳ دلار
جراح ۱.۰۵۷.۹۷۵ درهم ۲۸۸.۰۸۰ دلار
پزشک عمومی‌ ۶۸۶.۳۵۴ درهم ۱۸۶.۸۹۰ دلار
تکنسین آزمایشگاه پزشکی ۸۹.۱۷۳ درهم ۲۴.۲۸۱ دلار
مدیر آزمایشگاه ۲۴۷.۷۵۹ درهم ۶۷.۴۶۳ دلار
روانپزشک کودک و نوجوان ۶۰۳.۴۹۸ درهم ۱۶۴.۳۲۸ دلار
کار درمانگر ۲۶۷.۶۹۱ درهم ۷۲.۸۹۰ دلار
متخصص قلب ۱.۰۷۹.۶۱۷ درهم ۲۹۳.۹۷۴ دلار
متخصص غدد ۶۱۵.۴۸۲ درهم ۱۶۷.۵۹۲ دلار
تکنسین ام آر ای ۲۱۱.۱۸۴ درهم ۵۷.۵۰۴ دلار

 

شرایط ویزای طلایی امارات برای پزشکان

برای اینکه هر پزشکی بتواند ویزای امارات متحده عربی دریافت کند، باید مجوز انجام این حرفه را دریافت کند. توجه کنید که دریافت این نوع ویزا نیز به داشتن گواهی گود استندینگ و شرایط خاصی که برای پزشکان، جراحان و متخصصان تعیین شده‌اند، نیاز دارد.

با این حال، شرایط مجوز کار بسته به شهری که قصد مهاجرت به آن را دارید و می‌خواهید کار کنید، متفاوت است؛ بنابراین آشنایی با جدیدترین شرایط و ضوابط اخذ این ویزا در هر یک از شهرهای کشور امارات بسیار مهم است.

یکی از اصلی‌ترین شرایطی که به عنوان پزشک مایل به مهاجرت به امارات باید داشته باشید، فارغ‌التحصیل شدن از یک کالج پزشکی معتبر و اخذ مدرک لیسانس در رشته پزشکی و جراحی است. گروهی از مجوزها هم هستند که امارات متحده عربی برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی که از خارج از کشور می‌آیند، ارائه می‌دهد.

مهم‌ترین و رایج‌ترین مجوزهای لازم برای دریافت ویزای طلایی پزشکان در امارات عبارت‌اند از:

 • DOH (وزارت بهداشت): دریافت مجوز اداره بهداشت ابوظبی برای هر پزشک یا کادر درمانی که می‌خواهد در ابوظبی شروع به کار کند، ضروری است. پس این مجوز را در کنار گواهی‌هایی مانند گود استندینگ در نظر بگیرید.
 • MOH (وزارت بهداشت): پزشکان باید مجوز وزارت بهداشت را دریافت کنند؛ زیرا وزارت بهداشت امارات، کار در فجیره، رأس‌الخیمه، ام‌القوین و عجمان را تنظیم می‌کند؛ بنابراین هر متخصص مراقبت‌های بهداشتی که مایل به کار در این شهرهای امارات است، باید از وزارت بهداشت مجوز بگیرد.
 • DHA (مقام بهداشتی دبی): مجوز اداره بهداشت دبی، که مرجع مراقبت های بهداشتی اولیه در امارت است، که در آن هر کارمند مراقبت های بهداشتی باید از اداره بهداشت دبی مجوز دریافت کند.

برخی از اسناد شما مانند گواهی گود استندینگ باید در دسترس باشند تا بتوانید ویزای کار خود را در بخش بهداشت و درمان امارات متحده عربی دریافت کنید. ارائه صحیح و کامل این مدارک برای اخذ ویزای طلایی شما اهمیت زیادی دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای طلایی امارات برای پزشکان شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گذرنامه معتبر شما با حداقل اعتبار 6 ماه
 • عکس‌های اندازه پاسپورت
 • گواهی و مدارک تحصیلی
 • مجوز حرفه‌ای یا گواهی ثبت
 • گواهی حسن نیت از شورای پزشکی
 • پیشنهاد یا قرارداد کاری از یک مرکز درمانی مستقر در امارات
 • اثبات پوشش بیمه سلامت
 • گواهی ترخیص پلیس

توصیه می‌کنیم که برای اطلاع از جدیدترین شرایط و مراحل خاصی که برای دریافت ویزای طلایی امارات باید طی کنید، با مقامات مربوطه مشورت کنید یا با کارشناسان پردازش ویزای ما مشورت کنید.

مندوبی؛ همراه شما در دریافت مدرک گود استندینگ

اعضای محترم کادر درمان! فرقی نمی‌کند به دنبال دریافت گود استندینگ علوم آزمایشگاهی باشید یا پرستاری و پزشکی، به‌هرحال تیم باسابقه و مجرب مندوبی گروپ در این مسیر همراه شما خواهد بود تا در سریعترین زمان ممکن ثبت‌نام گود استندینگ و مراحل دریافت آن را طی کرده و برای مهاجرت به امارات بار سفر ببندید.

علاوه بر این شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات باشید در زمینه تمامی‌ امور مهاجرتی همچون وکالت اقامت خانواده، افتتاح حساب بانکی، پاسپورت دومینیکا، اخذ ویزای توریستی، ثبت شرکت، تمدید لایسنس و هزینه زندگی در امارات از تیم مندوبی کمک گرفته و این مسیر چالش برانگیز را بدون نگرانی پشت سر بگذارید.

سخن پایانی

در کنار شرکت در آزمون پرومتریک، ارائه مدرک گود استندینگ به منظور مهاجرت به کشور‌های حاشیه خلیج فارس از جمله امارات امری ضروری و بسیار مهم است که متقاضیان فعالیت در حوزه درمان باید نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

اگر مراحل دریافت این مدرک را به صورت اصولی طی کنید، می‌توانید در کمترین زمان موفق به این اخذ این گواهی شده و برای ساختن آینده حرفه‌ای روشن راهی کشور موردنظرتان شوید. ما در این مطلب هرآنچه لازم است شما عزیزان در رابطه با نحوه گرفتن گود استندینگ از نظام پرستاری و نظام پزشکی بدانید پرداختیم.

 

سؤالات متداول

۱. آیا پزشکان و پرستاران می‌توانند بدون گود استندینگ مهاجرت کنند؟

خیر اخذ این گواهی برای مهاجرت کادر درمان الزامی‌ است.

۲. چه کسانی باید گود استندینگ دریافت کنند؟

افرادی که عضو نظام پزشکی بوده و در رشته‌های پزشکی یا پیراپزشکی تحصیل کرده‌اند.

۳. برای صدور گود استندینگ سابقه چند سال قبل فرد بررسی می‌شود؟

۵ سال

 

خدمات اصلی مندوبی گروپ
ثبت شرکت در دبی
مهاجرت به دبی 
اخذ اقامت امارات
اخذ اقامت دبی
خرید ملک در دبی
کاریابی در امارات
سرمایه گذاری در امارات
ثبت شرکت در امارات 
 ویزا برای کار در امارات 
ویزای امارات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *