شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

 

قوانین و شرایط جدید ثبت شرکت در امارات

با ثبت شرکت در امارات موفق به اخذ تابعیت امارات متحده عربی می‌شوید! آیا این تیتر جنجالی اغلب سایت‌ها که مخاطبان زیادی را به خود جذب می‌کند، حقیقت دارد؟ پاسخ این سؤال مثبت است؛ اما شما باید با قوانین و مراحل آن آشنایی کاملی داشته باشید تا پروسه اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت به خوبی طی شود.

امروزه آمار مهاجرت به امارات رشد چشمگیری پیدا کرده است که ایرانیان نیز از مهاجرت به این کشور استقبال خوبی می‌کنند؛ زیرا امارات به عنوان یکی از کشورهای قاره آسیا و خاورمیانه پیشرفت خوبی کرده و پا به پای کشورهای اروپایی‌ها حرکت می‌کند.

مزایای ثبت شرکت در امارات

مزایای ثبت شرکت در امارات

امروزه امارات در پروسه جذب سرمایه گذاران خارجی موفقیت خوبی را کسب کرده است و آمار ثبت شرکت در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته است. سرعت رشد و پیشرفت در امارات متحده بالا است؛ به همین دلیل بهترین فضا برای سرمایه گذاری و کسب و کارهای مختلف است.

به جرئت می‌توان گفت که ثبت شرکت در امارات و اقامت در این کشور مزایای فراوانی دارد که اگر معایب و مزایای آن را در کفه‌های یک ترازو قرار دهیم، کفه‌ای که مزایا در آن قرار دارد، سنگین‌تر خواهد شد.

مزایای ثبت شرکت در امارات دبی عبارت‌اند از:

 • عدم پرداخت مالیات
 • مالکیت صددرصد شرکت
 • عدم نیاز به مدارک زبان
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی خاص
 • عدم محدودیت سنی (برای ثبت شرکت افراد ۱۸ تا ۶۰ساله می‌توانند، اقدام کنند)
 • دریافت آسان‌تر ویزا
 • ثبت شرکت بدون نیاز به شریک اماراتی
 • دریافت اقامت امارات با تمدید نامحدود
 • اخذ اقامت برای خانواده
 • دریافت کارت و حساب بانکی
 • شرکت در مناقصه‌های دولتی
 • امکان خرید املاک و مستغلات
 • فاصله کم با ایران
 • موقعیت جغرافیایی خوب
 • حمایت ارگان‌های دولتی
 • نیروی کار مجرب
 • زیرساخت قوی

عدم پرداخت مالیات

به نظر شما عامل بزرگی که شرکت‌های مختلف را از ادامه فعالیت بازمی‌دارد، چیست؟ بله نظر شما درست است. مالیات بزرگ‌ترین عامل انصراف از ادامه فعالیت اقتصادی است؛ اما امارات متحده عربی این دغدغه بزرگ را از سر راه سرمایه داران کنار گذاشته و به نوعی پشتوانه آن‌ها شده است.

طبق آمار سال ۲۰۲۳ مالیات ثبت شرکت در کشور امارات ۹ درصدی است؛ اما در صورتی این مالیات اعمال می‌شود که سود خالص شرکت از ۳۷۵۰۰۰ درهم بیشتر شود. یک خبر خوب دیگر این است که اگر ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات انجام دهید، شرکت شما شامل مالیات نمی‌شود.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

مالکیت صددرصد شرکت

اغلب سرمایه گذاران نگران این هستند که با مهاجرت به کشورهای دیگر و ثبت شرکت در آنجا، به مالکیت صددرصدی شرکت‌های خود دست پیدا نکنند؛ زیرا قوانین سفت و سختی برای انتقال مالکیت وجود دارد؛ اما با ثبت شرکت در امارات متحده به راحتی می‌توانید مالکیت کسب و کار خود را به دست آورید.

انتقال مالکیت در امارات نیازی به شخص ثالث یا کفیل ندارد و خود فرد به تنهایی می‌تواند این روند را انجام دهد. اگر علاقه داشتید در حوزه‌های مختلف کار در دبی علاوه بر شرکت خود فعالیت کنید، با مالکیت صددرصد می‌توانید به راحتی به علاقه خود برسید.

طبق قوانین جدید، ثبت شرکت در امارات به کفیل نیاز ندارد! کفیل به معنای یک فرد بومی است که در صورت نبود سهام‌داران مانند نماینده شرکت عمل می‌کند و هر ساله باید مبلغی به عنوان دستمزد به حساب او واریز شود.

دریافت آسان‌تر ویزا

مزایای ثبت شرکت در امارات

برای اینکه موفق به دریافت ویزا از کشورهای دیگر شد، باید هفت خان رستم را طی کرد؛ اما این فرایند در امارات متحده عربی راحت‌تر است. قوانین سال ۲۰۲۳ برای اخذ یا تمدید ویزا در مقایسه با سال‌های قبل آسان‌تر شده است، تنها باید مدارک قانونی خود را به صورت کامل ارائه دهید.

سرمایه گذاران دیگر نیازی نیست نگران بازنشستگی خود باشند؛ زیرا امکان تمدید ویزا بعد از بازنشستگی نیز وجود دارد و سرمایه گذاران می‌توانند به راحتی کسب و کار خود را ادامه دهند.

موقعیت جغرافیایی خوب

امروزه با پیشرفتی که امارات متحده عربی در بعدهای مختلف داشته است، این کشور را به یک مقصد ایده آل برای تفریح یا فعالیت تجاری تبدیل کرده است. این کشور در جهان به عنوان مرکز تجاری شناخته شده است که مزایای خوبی به کارآفرینان ارائه می‌دهد.

از لحاظ سیستم حمل و نقل همچون فرودگاه، بندرگاه و قطار کشور امارات در سطح خوبی قرار دارد که انتقال کالا از مسیرهای مختلف را راحت‌تر می‌کند و سرمایه گذاران بیشتری از تجارت در این منطقه استقبال می‌کنند.

نیروی کار مجرب

یکی از دلایل عمده مهاجرت، نبود شغل کافی در کشور مهاجر است؛ به همین دلیل افراد زیادی مهاجرت می‌کنند تا در کشورهای دیگر به یک شغل پردرآمد دست پیدا کنند. کشور امارات متحده یکی از این کشورها است که مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند.

بنابراین بعد از ثبت شرکت در امارات با کمبود کارگر و نیروی کار مواجه نخواهید شد. در حیطه‌های شغلی مختلف انواع افرا از مبتدی تا متخصص وجود دارد که شما می‌توانید برای کسب و کار خود یک تیم کامل تشکیل دهید و به سوی موفقیت پیش روی کنید.

زیر ساخت قوی

کشور امارات از جمله کشورهایی است که امروزه روی زیرساخت خود تمرکز ویژه‌ای کرده است و برای پیشرفت از انواع امکانات و تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کند؛ به همین دلیل هنگام راه اندازی یک شغل در این کشور مانعی بر سر راه شما قرار ندارد.

از لحاظ ثبت شرکت در امارات این موضوع برای شما یک مزیت عالی به شمار می‌رود؛ زیرا در اختیار شما تعداد زیادی از انبارها، دفاتر تجاری و صنعتی، فروشگاه‌های عمده، واحدهای تولیدی و فروشگاه‌های خرده فروشی قرار می‌گیرد که به راحتی می‌توانید خدمات خود را به جامعه ارائه دهید.

معایب ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات

هیچ کاری در این دنیا عاری از عیب نیست و باید از جهت‌های مختلف بررسی شود تا با دید گسترده‌ای وارد کسب و کار حرفه‌ای شد و خود را آماده هر اتفاقی کرد. ثبت شرکت در امارات متحده عربی معایبی نیز به همراه دارد که با آگاهی از آن‌ها کمتر با مشکل مواجه خواهید شد.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

چالش‌های ثبت شرکت و زندگی در کشور امارات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • آب و هوای گرم و کویری
 • هزینه زندگی بالا
 • نیاز به شریک در صورت ثبت شرکت تولیدی یا خدماتی
 • تفاوت فرهنگی
 • مشکلات زبان و ارتباط با بومی‌ها
 • پرداخت هزینه اضافی در صورت استفاده از نام‌های غیر عربی برای شرکت
 • بازار رقابتی گسترده
 • اخذ مجوز برای شروع کسب و کار

آب و هوای گرم و کویری

اغلب کشورهای حوزه خلیج فارس آب و هوای گرم و شرجی دارند که کشور امارات عربی نیز از این آب و هوای گرم سهیمی برای خود برداشته است. این هوای گرم در بعضی از فصل‌های سال شدت زیادی پیدا می‌کند و زندگی در آنجا دشوار می‌شود؛ بنابراین برخی از افراد برای اخذ ویزای دبی با احتیاط اقدام می کنند.

این آب و هوای کویری برای افرادی که قبلاً در مناطق سرد زندگی کرده‌اند یا به هوای گرم عادت ندارند، به شدت طاقت فرسا می‌شود و امکان دارد که روی فعالیت کاری آن‌ها نیز تأثیر بدی بگذارد. پس حتماً قبل از ثبت شرکت در امارات به این موضوع توجه کنید.

هزینه زندگی بالا

کشور امارات و شهرهای آن به مناطق گران و پر زرق و برق مشهور هستند. حتی برای سفر چند روزه به این کشور باید هزینه‌های زیادی خرج کنید. هزینه مسکن، خورد و خوراک و حمل و نقل در این کشور در مقایسه با سایر کشورها بالاتر است.

کسب و کاری که قرار است از صفر در کشور امارات شروع کند، باید هزینه‌های بسیار زیادی برای راه اندازی شرکت پرداخت کند تا به سود دهی برسد. صاحبان مشاغل باید بین میزان درآمد و بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اند، تعادل برقرار کنند تا با مشکل مواجه نشوند.

نیاز به شریک در صورت ثبت شرکت تولیدی

ثبت شرکت در امارات

احتمالاً شما هم این را شنیده‌اید که ثبت شرکت در امارات بدون کفیل امکان پذیر نیست؛ یعنی برای ثبت شرکت در امارات در حوزه‌های تولیدی و خدماتی نیاز به شریک دارید و به صورت مستقل نمی‌توانید، ثبت را انجام دهید.

در واقع یک شریک یا کفیل اماراتی ضامن و پشتوانه شما می‌شود که در صورت استفاده از امکانات و خدمات کشور امارات، حتماً فعالیت شرکت شما تداوم دارد و به شهروندان اماراتی خدمات و کالا ارائه می‌دهد.

مشکلات زبان و ارتباط با بومی‌ها

زبان رسمی امارات متحده، زبان عربی است و برخی از بومی‌های این کشور تنها می‌توانند با زبان عربی صحبت کنند؛ به همین دلیل شرکت‌هایی که کارمند عرب زبان ندارند، گاهی اوقات با مشکلات برقراری ارتباط مواجه می‌شوند.

البته عده زیادی از مردم امارات تسلط کافی بر زبان انگلیسی دارند و به راحتی می‌توانند با توریست‌ها یا صاحبان شرکت ارتباط برقرار کنند. همان طور که زبان اولین عامل مؤثر در ارتباط است؛ پس باید در حین ثبت شرکت در امارات به این موضوع توجه کنید و چند کارمند عرب زبان در تیم خود قرار دهید.

پرداخت هزینه اضافی در صورت استفاده از نام‌های غیر عربی

یکی از قانون‌هایی که برای ثبت شرکت در شارجه، ثبت شرکت در ابوظبی و اغلب شهرهای امارات متحده تصویب شده است، این است که استفاده از نام‌های غیر عربی برای شرکت ممنوع است و اگر این کار را انجام دهید، باید هزینه اضافی برای این موضوع پرداخت کنید.

بازار رقابتی گسترده

یکی از موضوعاتی که کسب و کارها را با چالش روبه‌رو می‌کند تا از ایده‌های منحصر به فرد و طراحی‌های خاص استفاده کنند، رقابت است. رقابت در بازار برای اخذ سهم فروش و تثبیت آن یکی از دغدغه‌های فکری سرمایه گذاران در ابتدای شروع فعالیت تجاری خود است.

خوشبختانه یا متأسفانه بازار امارات یک فضای کاملاً رقابتی است که برای اینکه کسب و کارهای مختلف در این بازار دیده شوند، باید با برندهای معروف رقابت کنند و کالاهای مرغوب تولید کنند. امکان دارد که در چند ماه یا سال‌های اول، شرکت شما فروش آن‌چنانی به دلیل رقابت با برندهای بزرگ نداشته باشد.

اخذ مجوز برای شروع کسب و کار

ثبت شرکت در امارات

برخی از افراد گمان می‌کنند که کشور امارات از لحاظ مجوز و قوانین بی دروپیکر است و برای ثبت شرکت در امارات نیازی به اخذ مجوز نیست؛ اما باید گفت که این افراد در اشتباه هستند. برای اینکه شما فعالیت تجاری خود را در این کشور آغاز کنید، ملزم به طی کردن مراحل و ارائه یک سری مدارک هستید تا موفق به کسب مجوز شوید.

این مرحله برای افرادی که با قوانین ثبت شرکت در امارات آشنا نیستند، مقداری دشوار است. این مرحله از شروع کسب و کار در دبی، زمان بر و پر هزینه است؛ برای همین می‌توانید از افراد با تجربه در این زمینه استفاده کنید که با قوانین محلی امارات آشنا هستند.

مزایای ثبت شرکت در امارات معایب ثبت شرکت در امارات
عدم پرداخت مالیات آب و هوای گرم
مالکیت صددرصد شرکت هزینه زندگی بالا
عدم نیاز به مدرک زبان نیاز به شریک برای ثبت شرکت تولیدی
عدم نیاز به مدرک تحصیلی تفاوت فرهنگی
نبود محدودیت سنی مشکلات زبان
دریافت آسان ویزا بازار رقابتی گسترده
مسافت کم با ایران نیاز به اخذ مجوز برای شروع
افتتاح حساب بانکی
اخذ اقامت برای خانواده
امکان خرید املاک

سؤالات متداول

۱. آیا برای شروع کسب و کار در امارات به مجوز نیاز داریم؟

بله اخذ مجوز کار یکی از مراحل ضروری در ثبت شرکت است.

۲. آیا اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات امکان پذیر است؟

بله یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای اخذ اقامت خود و خانواده است.

۳. برای ثبت شرکت با نام‌های غیرعربی باید چه کار کرد؟

ملزم به پرداخت هزینه اضافی هستید.

 

شرایط ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات

شما چه نظری درباره ثبت شرکت در امارات دارید؟ به نظر من ثبت شرکت یکی از راه‌های سرمایه گذاری در کشورهای مختلف است که امروزه طرف‌داران بیشتری نیز پیدا کرده است. با مزایای فراوانی که امارات در رابطه با ثبت شرکت در نظر گرفته است، بهترین تصمیم انتخاب این کشور برای سرمایه گذاری است.

عده‌ای با ثبت شرکت در این کشور به دنبال تابعیت دائم هستند؛ اما متأسفانه باید گفت که تنها اقامت با ثبت شرکت در امارات امکان پذیر است که باید در موعد مقرر تمدید شود.

طبق آخرین اخباری که در دست ما است، برای ثبت شرکت در این کشور نیازی به شریک محلی یا اسپانسر ندارید. این قانون جدید مورد استقبال خیل عظیمی از سرمایه گذاران قرار گرفته است؛ زیرا می‌توانید مالکیت صددرصدی شرکت خود را برعهده بگیرند.

شرایطی که گفته شد، شامل شرایط عمومی ثبت شرکت در کشور امارات می‌شود. شرکت‌های خاصی که شما قصد ثبت آن را دارید، شرایط متفاوت‌تری نیز دارند؛ برای مثال: شما برای شرکت تولیدی نیاز به یک انبار و سوله تولید دارید تا با ثبت شما موافقت شود.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

مدارک لازم برای ثبت شرکت در امارات

ارائه مدارک جهت ثبت شرکت یکی از مهم‌ترین مراحل در این پروسه است که باید دقت لازم را به خرج داد تا هیچ گونه نقص و مشکلی در مدارک پیش نیاید؛ زیرا هرگونه نقص در مدارک، فرایند ثبت شرکت شما را به تعویق می‌اندازد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات برای حوزه‌های مختلف، متفاوت است؛ اما به‌طوری کلی مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اصل شناسنامه ایرانی سرمایه گذار
 • کپی پاسپورت و شناسنامه سرمایه گذار
 • عکس ۴×۳ با پس زمینه سفید
 • کپی ویزای توریستی یا اقامت
 • تکمیل فرم درخواست مجوز شرکت
 • ترجمه اساسنامه شرکت به زبان عربی
 • ارائه فیش بانکی مبنی بر تمکن مالی سرمایه گذار
 • ارائه طرح کسب و کار شرکت
 • کپی مدارک هویتی کارمندهای شرکت
 • ارائه اصل کارت شناسایی کفیل در صورت وجود
 • اجاره نامه شرکت

مراحل ثبت شرکت در امارات

مراحل ثبت شرکت در امارات

عده‌ای از افراد با شنیدن نام مراحل ثبت شرکت گمان می‌کنند که باید هفت خان رستم را طی کنند و نیاز به صرف زمان طولانی است؛ اما این‌گونه نیست و با کمک یک وکیل حقوقی سریع‌تر این مراحل طی می‌شود تا شما موفق به اخذ مجوز و ثبت شرکت خود شوید.

البته تیم‌های پشتیبانی در این زمینه فعالیت می‌کنند که تا زمان دریافت کامل اسناد ثبت شده شرکت برای سرمایه گذاری در دبی، خدمات خود را به شرکت‌های مهاجرتی ارائه می‌دهند. در ادامه گام به گام مراحل ثبت شرکت توضیح داده شده است که موجب تسریع در روند اخذ ویزا و ثبت شرکت می‌شود.

قدم اول: بررسی پرونده و سفر به امارات

اولین گام در ثبت شرکت، سفر به کشور موردنظر است تا در انجام کلیه مراحل اداری حضور فیزیکی داشته باشید. برای این سفر می‌توانید از طریق ویزای توریستی اقدام کنید که دردسر کمتری دارد. سپس تمامی مدارک و پرونده شرکت شما توسط مشاوره ثبت شرکت در امارات بررسی می‌شود تا ایرادی نداشته باشد.

قدم دوم: تعیین نوع فعالیت و نام تجاری شرکت

مراحل ثبت شرکت در امارات

تعیین نوع فعالیت شرکت قدم دوم است؛ در واقع شما مسیر حرکت شرکت را مشخص می‌کنید. انتخاب نوع فعالیت یک مرحله بسیار حیاتی است؛ چون با توجه به آن لیست فعالیت تجاری شما تعیین می‌شود. با مشخص کردن نوع فعالیت، شرکت شما هویت خود را پیدا می‌کند.

نام تجاری شرکت مورد دیگری است که با توجه به قوانین امارات باید آن را انتخاب کنید. با انتخاب نام هویت شرکت شما برای عموم مردم قابل شناسایی می‌شود. طبق قوانین تصویب شده، اگر از اسم غیر عربی برای شرکت استفاده کنید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

قدم سوم: ارسال مدارک

جمع آوری مدارک یکی از گام‌های مهم در این نوع فعالیت تجاری است. رئیس شرکت باید تمامی مدارک مورد نیاز خود و سهام داران شرکت را آماده و به مرجع مربوطه ارسال کند. امکان افتتاح شرکت بدون رئیس اصلی با یک قوانین خاصی وجود دارد.

سازمان توسعه اقتصادی امارات (Department of Economic Development) یک نهاد دولتی در امارات است که باید مدارک مورد نیاز را به این سازمان تحویل دهید و این سازمان مجوز ثبت شرکت را صادر می‌کند.

 

قدم چهارم: درخواست ویزا

بعد از ارائه مدارک و اخذ مجوز کسب و کار، نوبت به چه مرحله‌ای می‌رسد؟ بعد از طی کردن موفق این مراحل می‌توانید برای درخواست ویزای کشور امارات اقدام کنید. سؤالی که ذهن سرمایه گذاران را درگیر می‌کند، این است که با ثبت شرکت موفق به اخذ چه نوع اقامتی می‌شوند؟

افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار دارند، می‌توانند اقامت طولانی امارات را کسب کنند. برای درخواست ویزا باید در سازمان مربوطه فرم درخواست را تکمیل کنید تا توسط دولت مورد بررسی قرار گیرد.

قدم پنجم: بررسی ویزا

مراحل ثبت شرکت در امارات

در پروسه ثبت شرکت در امارات بررسی ویزا و دریافت آن یکی از مهم‌ترین مراحل است. برای اینکه درخواست ویزای اقامت شما تأیید شود، باید در امارات حضور داشته باشید و تست پزشکی انجام دهید. تست پزشکی برای این است که دولت از عدم اعتیاد، عدم سابقه کیفری و سلامت جسم شما اطمینان حاصل کند.

بعد از اینکه تست پزشکی شما و سهام‌داران شرکت انجام شد، مدارک و شناسه مربوطه به سازمان تحویل داده می‌شود تا ویزای اقامت شما صادر شود. ویزای شما به صورت مهروموم در اسرع وقت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

قدم ششم: صدور مجوز شرکت

گام بعدی در انواع ثبت شرکت در امارات، صدور مجوز شرکت است. صفر تا صد پرونده شرکت شما توسط سازمان توسعه اقتصادی امارات بررسی می‌شود. بعد از بررسی پرونده و انجام مراحل اداری، باید هزینه‌های از قبل تعیین شده را پرداخت کنید.

فرایند صدور مجوز تا ۱ ماه طول می‌کشد و در این مدت باید فرد در امارات حضور داشته باشد. بعد از گذر این یک ماه مجوز شرکت شما صادر می‌شود و می‌توانید فعالیت تجاری خود را به صورت قانونی آغاز کنید.

قدم هفتم: افتتاح حساب بانکی

مرحله آخر، افتتاح حساب بانکی برای سهام داران و شرکت است. تمامی شرکت‌های مهاجرتی ملزم به افتتاح حساب بانکی هستند تا معاملات آن‌ها زیر نظر قانون قرار بگیرد. سهام داران باید برای انطباق مدارک شناسایی در افتتاح حساب حضور داشته باشند.

بعد از افتتاح حساب بانکی و شروع فعالیت شرکت می‌توانید به صورت قانونی برای اقامت همسر و فرزندان خود نیز اقدام کنید. تا زمانی که فعالیت شما تداوم داشته باشد، اقامت شما در کشور امارات نیز ادامه دارد.

سؤالات متداول

۱. آیا انتخاب فعالیت تجاری شرکت مهم است؟

بله چون لیست فعالیت شرکت را مشخص می‌شود.

۲. برای انجام مراحل ثبت شرکت از چه افرادی می‌توان کمک گرفت؟

وکیل‌های حقوقی و شرکت‌های مهاجرتی

۳. پروسه صدور مجوز چقدر زمان می‌برد؟

حدود یک ماه

 

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

برای اقدام به هر کاری شما نیاز به اخذ مجوز از سوی دولت را دارید. برای راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت نیز باید مجوزهای مربوطه را دریافت کنید. به زبان ساده‌تر مجوز کسب و کار یک سند قانونی است که کلیه فعالیت‌های شما را قانونی می‌کند و به شما اجازه صادرات و واردات می‌دهد.

حال این سؤال برای شما پیش می‌آید که مجوز کسب و کارهای امارات را چه سازمانی صادر می‌کند؟ وزارت توسعه اقتصادی در امارات (DED) این مسئولیت را برعهده دارد. سؤال بعدی این است که آیا این سازمان تنها یک نوع مجوز کسب و کار صادر می‌کند؟ جواب این سؤال منفی است.

وزارت توسعه اقتصادی مجوزهای مختلفی را در زمینه کسب و کار و ثبت شرکت صادر می‌کند که هر کدام معیارهای خاصی دارند.

انواع مجوز برای ثبت شرکت در  امارات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مجوز صنعتی (Industrial License)
 • مجوز تجاری (Commercial License)
 • مجوز حرفه‌ای (Professional License)

مجوز صنعتی

اگر به حوزه تولید علاقه دارید و می‌خواهید در این زمینه سرمایه گذاری کنید، باید برای ثبت شرکت در امارات اقدام به دریافت مجوز صنعتی شوید. با مجوز صنعتی در حوزه مواد غذایی، ساخت و ساز، دارو سازی و تولید نفت و گاز فعالیت می‌کنید.

امکان ثبت مجازی شرکت صنعتی یا تولیدی وجود ندارد؛ یعنی حتماً باید کارخانه تولیدی و دفتر اداری برای شرکت داشته باشید.

مجوز تجاری

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

آیا شما می‌دانید که مجوزهای تجاری برای چه نوع کسب و کارهایی در نظر گرفته شده‌اند؟ مجوز تجاری مختص مشاغلی مانند خرید و فروش کالا یا ارائه خدمات است. شما می‌توانید با کمک این مجوز انواع کالا را به امارات وارد کنید یا همان کالاها را از امارات به سایر کشورها صادر کنید.

درصد اخذ مجوز تجاری در مقایسه با سایر مجوزها بیشتر است؛ زیرا میزان پیشرفت در این سبک زیاد است و شما می‌توانید در سطح بین‌المللی تجارت کالا و خدمات انجام دهید. یک نکته مثبت دیگر در مجوز تجاری این است که شما می‌توانید مالکیت صددرصد سهام خود را به دست بگیرید و دیگر نیازی به شریک اماراتی ندارید.

مجوز حرفه‌ای

به نظر شما برای دریافت کدام مجوز نیاز به تحصیلات آکادمیک و روش‌های علمی است؟ برای دریافت مجوز حرفه‌ای نیاز به روش‌های علمی و تحقیقی، تحصیلات آکادمیک و توانایی‌های فردی است. خدماتی همچون: حسابداری، روان‌شناسی و خدمات حقوقی نمونه‌ای از مجوزهای حرفه‌ای هستند.

مدارک تحصیلی معتبر و مرتبط، یک کفیل اماراتی و حداقل یک سرمایه گذار از مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت برای مجوز حرفه‌ای است. در مجوز حرفه‌ای نیز کفیل یا شریک وجود دارد؛ اما مالکیت ۱۰۰٪ با سرمایه گذار اصلی است و تنها نام فرد در قراردادها ذکر می‌شود.

مشاغل نیازمند به دریافت مجوز حرفه‌ای
سالن‌های آرایشی  و زیبایی مشاوره کسب و کار
خدمات پزشکی مشاوره حقوقی
کلینیک‌های پوست و مو مشاوره معماری و طراحی ساختمان
موسسه‌های آموزشی مشاوره مالی
خدمات اینترنتی مشاوره مدیریت
خدمات چاپ و انتشار موسسه‌های صنایع دستی

احتمالاً بعد از مطالعه انواع مجوز ثبت شرکت در امارات این سؤال در ذهن شما خطور می‌کند که این مجوز چه مزایایی برای شرکت و سهام داران دارد؟ ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که با اخذ مجوز فعالیت شما به یک فعالیت قانونی تبدیل شده و به رسمیت شناخته می‌شود.

با مجوز تجارت شما گسترش پیدا می‌کند و به اغلب بازارهای محلی یا بین‌المللی کالا و خدمات صادر می‌کنید. مجوز ثبت شرکت اعتبار شما را در میان سرمایه گذاران و مشتریان چند برابر افزایش می‌دهد. با اخذ مجوز شامل تشویق‌های مالیاتی می‌شوید که بسیار کمک ‌کننده است.

بهترین مجوز ثبت شرکت برای ایرانیان در امارات

ثبت شرکت برای ایرانیان در امارات

بعد از معرفی انواع ثبت شرکت در امارات حتماً این سؤال برای شما پیش می‌آید که کدام مجوز ثبت شرکت برای ما ایرانی‌ها بهتر است؟ طبق تجربه و نظرسنجی که از سرمایه گذاران گرفته شد، بهترین مجوز برای ایرانیان مجوز تجاری است.

اگر شما شرکت خود را با مجوز تجاری ثبت کنید، مالکیت صددرصد شرکت برعهده خود شما قرار می‌گیرد و دیگر نیازی به شریک یا کفیل نخواهید داشت.

 

سؤالات متداول

۱. درصد مالکیت شما برای ثبت شرکت امارات چقدر است؟

100 درصد

۲. برای دریافت مجوز حرفه‌ای کسب و کار نیاز به چه مدارکی داریم؟

تحصیلات دانشگاهی، تحقیقات علمی و توانایی‌های فردی

۳. ثبت شرکت در امارات و دریافت مجوز چه مزایایی دارد؟

به رسمیت شناخته شدن، شرکت در بازارهای محلی و بین‌المللی، افزایش اعتبار شرکت

 

ثبت انواع شرکت در امارات

برخی از افراد گمان می‌کنند که برای ثبت شرکت در امارات و تصاحب پردرآمدترین مشاغل امارات با محدودیت روبه‌رو هستند؛ اما محدودیتی در این حوزه وجود ندارد و اغلب این شرکت‌ها برای ثبت شرکت مناطق آزاد امارات نیز مجاز هستند.

انواع ثبت شرکت در امارات عبارت‌اند از:

 • شرکت‌های سهامی عام
 • شرکت‌های سهامی خاص
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت با مشارکت عمومی
 • شرکت مجازی
 • شرکت نمایندگی برندهای بزرگ خارجی
 • شرکت مشاوره حقوقی و مدنی
 • شرکت جنرال تریدینگ (تجارت عمومی)

شرکت‌های سهامی عام در امارات

شرکت‌های سهامی خاص در امارات

یکی از اطلاعاتی که اغلب افراد عادی از آن خبر دارند، این است که شرکت‌های سهامی عام حداقل باید ۱۰ سهام دار فعال داشته باشند. تنها در صورتی این عدد کاهش یا افزایش پیدا می‌کند که نهاد دولتی امارات وارد این موضوع شود. این تعداد نباید از ۳ نفر کمتر و ۱۲ نفر بیشتر شود.

در شرکت‌های سهامی عام از حداقل سرمایه برای راه اندازی شرکت استفاده می‌کنند. در این شرکت ارزش سهام تمامی سهام داران یکسان است و هیچ برتری وجود ندارد. حدود ۵۵٪ از سهام در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

شرکت‌های سهامی خاص در امارات

آیا شما می‌دانید که برای مدیریت شرکت‌های سهامی خاص به چند نفر نیاز داریم؟ مدیریت شرکت‌های خاص حداقل با ۳ نفر انجام می‌شود. برای راه اندازی شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت در امارات به حداقل سرمایه سهام داران نیاز داریم.

بارزترین تفاوت سهامی عام با سهامی خاص در میزان مالکیت سهام شرکت است؛ یعنی به هیچ وجه سهام شرکت در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد و ۵۱٪ سهام در اختیار اتباع شورای همکاری خلیج فارس قرار می‌گیرد. شرکت‌های سهامی خاص بعد از یک دوره ۲ساله قابلیت تغییر به سهامی عام را دارند.

شرکت با مسئولیت محدود در امارات (LLC)

یکی از نام‌هایی که در ثبت شرکت در امارات به کرات می‌شنوید، شرکت با مسئولیت محدود است که داستان متفاوتی از سایر شرکت‌ها دارد. با ثبت این نوع از شرکت می‌توانید در حوزه‌های مختلف تبادل فعالیت کنید و مسئولیت شما در قبال بدهی‌های شرکت تا سقف ارزشی است که از قبل تعیین کرده‌اید.

به علت مسئولیتی که در قبال بدهی دارند، شرکت مسئولیت محدود نام‌گذاری شده است. امکان نام‌گذاری شرکت با اسم شخصی در مسئولیت محدود وجود ندارد. ثبت شرکت در امارات برای شرکت‌های با مسئولیت محدود یکی از پرطرف‌دارترین شرکت‌ها در میان ایرانیان است.

تعداد سهام داران و میزان مالکیت یکی از مهم‌ترین نکته‌های ثبت شرکت در امارات است که بهتر است آن را بدانید.

در شرکت‌های با مسئولیت محدود حدود ۵۱٪ از سهام شرکت باید به نام فردی که باشد که ملیت اماراتی دارد. از حداقل ۲ و حداکثر ۵۰ سهام‌دار باید در این حوزه استفاده کرد.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

شرکت با مشارکت عمومی در امارات

شرکت با مشارکت عمومی در امارات

در ثبت شرکت در امارات یک نوع شرکت وجود دارد که تنها توسط اتباع امارات راه اندازی می‌شود. این ثبت بین دو یا چند شریک انجام می‌شود و مسئولیت و تعهدات شرکت برعهده هر دو شریک است. در ثبت شرکت‌های مشارکت عمومی می‌توان از نام سهام داران در نام شرکت استفاده کرد.

چه زمانی فعالیت شرکت‌های عمومی منحل می‌شود؟ عدم حیات شریک، از دست دادن توانایی ذهنی، انصراف از ادامه فعالیت و ورشکسته شدن شریک باعث منحل شدن شرکت می‌شود.

شرکت مجازی در امارات

یکی از راحت‌ترین نوع شرکت‌ها در ثبت شرکت در امارات، شرکت‌های مجازی هستند که راه اندازی آن‌ها بسیار آسان است. حال به این بخش می‌رسیم که شرکت‌های مجازی چه مزایای و برتری به نسبت سایر شرکت‌ها دارند؟

راه اندازی این‌گونه شرکت‌ها در امارات به‌خاطر مجوزهای مجازی که صادر می‌کنند، بسیار آسان‌تر است و دردسرهای ثبت حضوری شرکت‌ها را ندارند. برترین مزیتی که شرکت‌های مجازی دارند، این است که صاحبان مشاغل بدون اینکه حضور واقعی در امارات داشته باشند، شرکت خود را در این کشور راه اندازی می‌کنند.

در واقع این نوع از شرکت به صورت دیجیتالی اداره می‌شود و مجوز ثبت مجازی شرکت در امارات در بیش از ۱۰۱ کشور جهان قابل استفاده است. شرکت‌های مجازی نیز مشمول مالیات هستند.

شرکت نمایندگی برندهای بزرگ خارجی

عده‌ای از سرمایه گذاران علاقه دارند که نمایندگی برندهای معروف خارجی را در یک کشور دیگر برعهده بگیرند و از این طریق کسب درآمد کنند، آیا شما هم جزو این دسته از افراد هستید؟ اصولاً دفتر اصلی این برندها برای ثبت شرکت در امارات در خارج از این کشور قرار دارد.

پروسه ثبت این شرکت مقداری طولانی‌تر است؛ زیرا شما باید سودده بودن این نمایندگی برای کشور امارات را ثابت کنید و ملزم به ارائه مدارک بیشتری هستید. ارائه گردش مالی این نمایندگی‌ها نیز یکی دیگر از اصول ثبت شرکت در امارات است.

شرکت مشاوره حقوقی و مدنی

ثبت شرکت در امارات

اگر به دنبال این هستید که همه چیز درباره ثبت شرکت در امارات را بدانید، شرکت‌های مشاوره حقوقی و مدنی به شما کمک می‌کنند. کارکنان این شرکت را افرادی تشکیل می‌دهند که در حوزه‌های حقوق بین‌المللی، حسابداری، پزشکی، اقتصادی و مشاوره متخصص هستند و تبحر کافی را دارند.

محوریت این نوع شرکت‌ها در ثبت شرکت در امارات مشاوره‌ای و تخصصی است که چالش‌های شما را برطرف می‌کنند. برای ثبت این نوع شرکت‌ها ارائه سابقه کار یکی از موارد ضروری است که در صورت عدم ارائه مجوز، شرکت به شما متعلق نمی‌گیرد.

در هر مرحله از ثبت شرکت خود در کشور امارات متحده باید پرتقاضاترین مشاغل امارات را شناسایی کنید تا برای ادامه فرایند راه اندازی کسب و کار به درستی عمل کنید.

شرکت جنرال تریدینگ یا تجارت عمومی

برخی از شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند؛ یعنی در هر زمینه‌ای تخصص دارند و سرک می‌کشند. احتمالاً لغت جنرال تریدینگ برای شما ناآشنا است. جنرال یک مجوز تجارت عمومی است که شما با اخذ آن می‌توانید در هر زمینه‌ای از کالا و خدمات تجارت کنید.

در صورت نبود این مجوز و فعالیت شما در این نوع از تجارت، شما با مجازات سنگینی طرف خواهید شد و زندانی می‌شوید. شما در مجوزهای خاص تنها قادر به صادرات و واردات یک نوع کالا هستید؛ اما با جنرال تریدینگ می‌توانید در هر تعداد که می‌خواهید کالاهای غیر مرتبط تجارت کنید.

به‌عنوان‌مثال می‌توانید به طور هم‌زمان قهوه، روغن، تنباکو، مبل، غذای حیوانات و لوازم آرایشی واردات یا صادرات کنید؛ تنها در صورتی که با استاندارهای بهداشتی مطابقت داشته باشد.

 

انواع ثبت شرکت در امارات
شرکت‌های سهامی عام شرکت‌های سهامی خاص
شرکت با مسئولیت محدود شرکت با مشارکت عمومی
شرکت مجازی شرکت نمایندگی برندهای بزرگ خارجی
شرکت مشاوره حقوقی و مدنی شرکت جنرال تریدینگ

سؤالات متداول

۱. شرکت جنرال تریدینگ یعنی چه؟

به معنای تجارت عمومی است؛ یعنی مجاز به تجارت هر نوع کالایی هستند.

۲. کدام نوع ثبت شرکت در امارات نیاز به سابقه کار دارد؟

شرکت مشاوره حقوقی و مدنی

۳. آیا امکان تغییر شرکت‌های سهامی خاص وجود دارد؟

بله بعد از یک دوره ۲ساله می‌توانند به سهامی عام تغییر پیدا کنند.

 

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات

اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات

عده‌ای از سرمایه گذاران به قصد دریافت اقامت اقدام به تأسیس شرکت در کشورهای مختلف می‌کنند. در واقع یکی از آسان‌ترین راه‌های دریافت اقامت همین ثبت شرکت در امارات است. سال‌های اقامت در امارات ارتباط مستقیمی با ملیت مهاجر یا سرمایه گذار دارد.

فردی که تابعیت آمریکا یا یکی از کشورهای پیشرفته اروپا را دارد، به مدت ۶ سال می‌تواند ویزای اقامت دریافت کند که بعد از پایان باید برای تمدید مجدد آن اقدام کند. یک فرد ایرانی حدود ۳ سال اقامت امارات را اخذ می‌کند. در رابطه با ایرانیان برای دریافت اقامت سخت‌گیری‌های بیشتری می‌شود.

بعد از اینکه شرکت شما ثبت شد، می‌توانید برای اخذ اقامت اقدام کنید که این ویزاها ۳ساله هستند. آیا تمدید ویزای امارات بعد از ثبت شرکت در امارات شرایط خاصی دارد؟ خیر شما می‌توانید به راحتی و دفعات نامحدود ویزای خود را تمدید کنید.

سرپرست خانواده همیشه فرد اولی است که ویزا یا اقامت خود را دریافت می‌کند. حالا این سؤال برای اعضای خانواده پیش می‌آید که پس تکلیف سایر اعضای خانواده چه می‌شود؟ خبر خوب این است که سرپرست می‌تواند برای گرفتن ویزا و پاسپورت آن‌ها اقدام کند.

بعد از درخواست ویزا می‌توانید درخواست ویزای کارت امارات برای اعضای خانواده کنید. این ویزای کار برای فرزند دختر تا ۳۰ سال و فرزند پسر بالای ۱۸ سال امکان پذیر است. بعد از صدور مجوز NOC می‌توان در شرکت‌های مختلف مشغول به کار شد.

Noc مخفف کلمه no objection certificate است. مدرکی که از سمت کارفرما صادر می‌شود تا فرد متقاضی در امارات مشغول به کار شود و درآمد قانونی کسب کند.

 

سؤالات متداول

۱. طبق راهنمای ثبت شرکت در امارات کدام مجوز برای ایرانیان بهتر است؟

مجوز ثبت شرکت تجاری

۲. مدت اقامت ویزای ایرانی‌ها در امارات چند سال است؟

۳ سال

۳. مجوز Noc چه نوع مجوزی است؟

مدرک از سوی کارفرما تا متقاضی مشغول به کار شود.

۴. آیا در ثبت شرکت تجاری نیاز به کفیل است؟

خیر مجوز تجاری نیازی به کفیل ندارد.

 

قوانین جدید 2024 برای اقامت ایرانیان در امارات

اقامت ایرانیان در امارات

آیا به دنبال این هستید که از جدیدترین قانون‌های اقامت و قوانین زندگی در امارات مطلع شوید؟ زندگی در کشور امارات رؤیای برخی از جوانان است که شب و روز برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. این قبیل افراد برای رسیدن به این رؤیا خود باید طبق قوانین جدید عمل کنند.

ارائه گذرنامه معتبر، گواهی سلامت و ارائه مدارک تحصیلی در این پروسه ضروری است. برای اخذ اقامت می‌توانید از ویزای کاری ۳ساله امارات استفاده کنید و در طی این مدت برای اقامت اقدام کنید.

شرکتی با حداقل ۷۵۰۰ دلار سهمیه، ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و حساب بانکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار از جدیدترین شرایط اخذ اقامت در امارات است. درخواست اقامت خود را باید از طریق یک کارفرما یا شرکت معتبر به سازمان‌های مربوطه ارائه دهید.

قانون ثبت شرکت در امارات

یک سؤال مهم در حیطه ثبت شرکت در امارات این است که چه قوانینی برای ثبت شرکت وجود دارد؟ احتمالاً شما یک پیش زمینه‌ای درباره قانون این فعالیت تجاری دارید؛ اما به صورت کامل‌تر و تخصصی‌تر باید گفت که ابتدا باید محل شرکت خود را مشخص کنید.

سپس باید نوع شرکت مدنظر خود را تعیین کنید تا فعالیت‌هایتان در راستای نوع شرکت شما قرار بگیرد. مرحله بعدی مراجعه به DED برای درخواست ثبت شرکت است. هنگام مراجعه باید اسناد و مدارک شما کامل باشد و هیچ نقصی نداشته باشد.

سند رسمی تأسیس شرکت، اظهارنامه کتبی مالکیت شرکت، صورت حساب بانکی، جواز تجاری، اظهارنامه مالیاتی و مجوز تأسیس شرکت از مهم‌ترین اسناد ثبت شرکت در امارات است. بعد تأیید درخواست، شما باید هزینه‌های مشخص شده را به سازمان مربوطه پرداخت کنید.

قانون انتخاب نام برای ثبت شرکت در امارات

قانون ثبت شرکت در امارات

عده‌ای انتخاب نام شرکت را یک پروسه بی اهمیت تلقی می‌کنند؛ اما باید گفت که در اشتباه هستند. در شرایط ثبت شرکت در امارات متحده عربی شما باید یک نام مناسب و قانونی انتخاب کنید. هنگام انتخاب نوع شرکت می‌توانید نام شرکت را انتخاب کنید.

آیا به دنبال این هستید که برای انتخاب نام شرکت با فرد یا سازمانی مشورت کنید؛ زیرا هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارید؟ می‌توانید از وزارت توسعه اقتصادی یا سازمان منطقه آزاد کمک بگیرید تا از انتخاب نام‌های نامناسب و تکراری دوری کنید.

برای انتخاب اسم شرکت الزامی است که نکات زیر را مدنظر خود قرار دهید:

 • عدم انتخاب نام تکراری
 • پیروی از فرهنگ و عرف جامعه
 • پیروی از شکل درست نوشتاری
 • سازگاری با نوع فعالیت و قانون شرکت
 • عدم ارتباط با هرگونه مذهب، حکومت و نهاد خارجی

اجاره دفتر کار در امارات

بعد از اینکه درباره نحوه ثبت شرکت و انواع شرکت اطلاعات کافی به دست آورید، حالا به نظر شما گام مؤثر بعدی در ثبت شرکت در امارات چیست؟ بله کاملاً درست حدس زدید. اجاره دفتر کار در دبی گام مهم بعدی است و در موفقیت کسب و کار شما تأثیر زیادی می‌گذارد.

امروزه امارات به یکی از مناطق پر جنب و جوش تجاری تبدیل شده است که پیدا کردن یک محیط مناسب کار متناسب با نیازهایتان مقداری چالش برانگیز می‌شود. در ادامه نکات مهمی در ارتباط با انتخاب محیط کار بیان می‌کنیم که انجام این نکات بنای کار شما را مستحکم‌تر می‌کند.

تعیین نیازهای خود و شرکت

اولین قدم در اجاره دفتر کار تعیین نیاز و اهداف خودتان است؛ یعنی اینکه مشخص کنید که به چه تعداد  کارمند و امکانات نیاز دارید. تعداد کارمندان در متراژ دفتر شما تأثیرگذار است و باید به گونه‌ای انتخاب کنید که فضا برای رفت و آمد باز باشد.

انتخاب مکان مناسب

قانون ثبت شرکت در امارات

کشور امارات به مناطق مختلفی تقسیم شده است که هزینه و مزایای هرکدام متفاوت هستند. شما باید با توجه به نوع شرکت و نیاز خود انتخاب کنید که کدام منطقه امارات مناسب شما است. دسترسی به امکانات، نزدیکی به مشتریان و شریک‌های تجاری و دسترسی راحت‌تر به حمل و نقل در انتخاب دفتر مهم هستند.

تعیین بودجه

هنگامی که تصمیم به اجاره دفتر در امارات می‌گیرید، باید به هزینه‌های آب، برق و گاز هم فکر کنید. این هزینه‌ها باید در میزان بودجه شما دخیل باشند تا در هنگام پرداخت آن‌ها با مشکلات مواجه نشوید. میزان بودجه باید با توانایی مالی شما متناسب باشد.

تحقیق درباره موردهای مناسب

قبل از اینکه به سرعت دفتر شرکت را اجاره کنید، بهتر است که با کمک مشاوره‌های املاک یک لیست از موردهای مناسب دفتر درست کنید که با بودجه خودتان هماهنگ باشد. بازدید این گزینه‌های مناسب را انجام دهید و با یکدیگر مقایسه کنید تا در نهایت یک تصمیم عاقلانه بگیرید.

بررسی مجوزهای ساختمان

شما باید محیطی را اجاره کنید که به صورت قانونی اجازه فعالیت در حوزه تجاری و اداری را داشته باشد؛ چون مورد مهمی است. اگر مجوز شما با مجوز ساختمان مطابقت نداشته باشد، به شما اجازه فعالیت داده نمی‌شود و درگیر مشکلات قانونی می‌شوید.

بررسی شرایط اجاره

قانون ثبت شرکت در امارات

بعد از اینکه از لحاظ ظاهر و موقعیت دفتر موردنظر خود را پیدا کردید، نوبت این است که درباره مبلغ و شرایط اجاره با صاحب اصلی مجتمع مذاکره کنید. استفاده از تسهیلات اضافی، مدت زمان اجاره، افزایش اجاره و تمدید را در قرارداد ذکر کنید تا بعداً ابهامی در این موضوع پیش نیاید.

با کمک یک مشاور املاک حرفه‌ای می‌توانید با اطمینان کامل قرارداد خود را ببندید و نگران سوءاستفاده صاحبان ملک نباشید تا روند ثبت شرکت در امارات برای شما به خوبی طی شود.

برنامه ریزی درباره راه اندازی دفتر

بعد از اینکه به خوبی قرارداد دفتر محل کار خود را بستید، باید یک برنامه ریزی اصولی برای راه اندازی دفتر انجام دهید تا هر چه سریع‌تر وارد بازار رقابت شوید. راه اندازی دفتر شامل خرید میز و صندلی، لوازم برقی مانند کامپیوتر و غیره می‌شود.

سؤالات متداول

۱. مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در امارات کدام‌اند؟

جواز تجاری، اظهارنامه مالیاتی، صورت حساب بانکی و مجوز تأسیس شرکت

۲. برای انتخاب نام شرکت از چه وزارت خانه‌ای می‌توان کمک گرفت؟

وزارت توسعه اقتصادی مربوطه یا سازمان منطقه آزاد مربوطه

۳. آیا می‌توان از نام‌های تکراری برای شرکت استفاده کرد؟

خیر استفاده از نام‌های تکراری غیرقانونی است.

 

حوزه‌های مختلف ثبت شرکت در امارات

حوزه‌های مختلف ثبت شرکت در امارات

آیا شما سرمایه و قصد راه اندازی شرکت در امارات را دارید؛ اما اطلاعی از بهترین حوزه‌های ثبت شرکت در امارات ندارید؟ پس در ادامه درباره حوزه‌های مختلف ثبت شرکت صحبت می‌کنیم تا پروسه تصمیم گیری برای شما راحت‌تر شود.

ابتدا برای انتخاب یک حوزه به تخصص و مهارت خود توجه کنید و با توجه به آن برای راه اندازی شرکت اقدام کنید. توجه به تخصص میزان علاقه شما به کسب و کارتان را چند برابر افزایش می‌دهد. همچنین در این پروسه باید قوانین زندگی و فرهنگ امارات متحده عربی را در نظر بگیرید.

قدم دوم بررسی نیازهای بازار امارات است. اینکه شما کالا یا خدماتی را ارائه دهید که مورد استقبال مردمان امارات قرار می‌گیرد، در تعداد فروش و سود شما تأثیر بسیاری می‌گذارد. با این بررسی میزان موفقیت شما تا حدودی تضمین می‌شود که البته بستگی به کیفیت محصولات شما دارد.

ثبت شرکت خدماتی در امارات

یکی از بهترین حوزه‌های ثبت شرکت در امارات، شرکت‌های خدماتی هستند که با مردم ارتباط مستقیمی دارند. اگر به ارتباط با مردم علاقه دارید، بهترین شرکت برای شما شرکت‌های خدماتی هستند.

میزان سود در شرکت‌های خدماتی با نوع خدمات شما مرتبط است؛ یعنی اگر خدماتی را ارائه دهید که در بازار متقاضی داشته باشد، سود شما افزایش پیدا می‌کند.

ثبت شرکت بازرگانی در امارات

اگر به دنبال رسیدن به یک سود هنگفت هستید، شرکت بازرگانی تأسیس کنید. شرکت‌های بازرگانی برای سرمایه گذاران خارجی یک معامله دو سر سود است؛ یعنی هم مالکیت صددرصد شرکت خود را در دست می‌گیرند و هم از لحاظ سود در سطح بالایی قرار می‌گیرند.

کشور امارات برای شرکت‌های بازرگانی کمترین میزان مالیات را در نظر گرفته است و از لحاظ امنیت و ثبات اقتصادی هیچ نگرانی وجود ندارد. شما برای فروش محصولات خود در امارات با یک فضای هیجان انگیز روبه‌رو هستید که به رشد شما کمک فراوانی می‌کند.

ثبت شرکت حسابداری در امارات

برخی از مشاغل در به دست آوردن سود و زیان و صورت‌های مالی خود توانایی ندارند. این کسب و کارها می‌توانند از شرکت‌های حسابداری کمک بگیرند که متشکل از حسابدارهای باتجربه و تحصیل کرده است که در امور مالی تبحر فوق‌العاده‌ای دارند.

میزان تقاضا برای شرکت‌های حسابداری در ثبت شرکت در امارات بالا است و صاحبان مشاغل علاقه دارند در این قبیل شرکت‌ها سرمایه گذاری کنند؛ چون درآمد، هزینه، تراکنش‌های مالی و سود آن‌ها مورد ارزیابی تخصصی قرار می‌گیرد تا عامل زیان آن‌ها شناسایی شود.

ثبت شرکت حمل و نقل در امارات

ثبت شرکت حمل و نقل در امارات

از قدیم‌الایام شرکت‌های حمل و نقل یکی از شرکت‌های محبوب در میان سرمایه گذاران و مردم بوده است. در امارات شرکت‌های حمل و نقل بسیار سودآور هستند؛ زیرا به سبب موقعیت استراتژیکی که امارات دارد و ارتباطی که بین قاره‌های اروپا و آسیا برقرار می‌کند، به گسترش شرکت کمک فراوانی می‌کند.

فعالیت شرکت‌های حمل و نقل بسیار گسترده است و شما از این طریق تا حدودی درصد بیکاری را کاهش می‌دهید؛ چون برای انبار داری، جا به جایی محصولات، بسته بندی کالا و نگهداری از آنها به افراد کاربلد یا مبتدی نیاز دارید.

ثبت شرکت گردشگری در امارات

امروزه کشور امارات از لحاظ توریست و مکان‌های تفریحی رونق خوبی گرفته است؛ به همین دلیل در هنگام ثبت شرکت در امارات تقاضای زیادی برای ثبت شرکت‌های گردشگری می‌شود. رونق شرکت‌های گردشگری در امارات به دلیل سطح مهمی که در جهان دارد، بسیار چشمگیر است.

بازاریابی یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در ثبت شرکت در امارات است؛ زیرا امروزه درصد شرکت‌های گردشگری افزایش پیدا کرده است و شرکتی در این میدان برنده است که تبلیغات بهتری برای کسب و کار خود انجام دهد.

حتماً قبل از شروع کسب و کار گردشگری با یک مؤسسه گردشگری یا افرادی که در این زمینه اطلاعات و تجربه دارند، مشورت کنید؛ چون در واقع به نوعی چند پیراهن بیشتر از شما پاره کرده‌اند و رگ این بازار را در دست گرفته‌اند.

ثبت شرکت طراحی و معماری در امارات

به نظر شما کدام حوزه در ثبت شرکت در امارات طرف‌داران خاص خود را دارد؟ شرکت‌ معماری و طراحی در بازار طرف‌داران منحصر به فردی دارد و با پیشرفت کشور امارات، این حوزه از ثبت شرکت نیز پیشرفت می‌کند؛ زیرا به تعداد بیشتری از ساختمان و مراکز تجاری نیاز دارند که طراحی و ساخته شود.

کشور امارات بهشت معماران کاربلد و حرفه‌ای است؛ زیرا در این کشور از برج‌ها و ساختمان‌های خاص استقبال زیادی می‌کنند. اگر شما یک معمار خلاق باشید که ایده‌های نو و منحصر به فرد دارد، بهترین موقعیت‌ها و پیشنهادهای شغلی دریافت می‌کنید.

حالا تصور کنید که خود شما برای ثبت شرکت معماری اقدام کنید و از صفر تا صد پروژه‌های خارق‌العاده را برعهده بگیرید؟ این تصور برای عاشقان معماری بسیار ارزشمند است و اغلب آن‌ها در پی رسیدن به این خواسته هستند؛ زیرا به شهرت جهانی دست پیدا می‌کنند.

ثبت شرکت تجارت الکترونیک در دبی

ثبت شرکت تجارت الکترونیک در دبی می‌تواند یک فرایند پیچیده باشد و توصیه می‌شود از مشاوران حقوقی یا مشاوران تجاری که با مقررات محلی آشنا هستند، راهنمایی بگیرید؛ زیرا ثبت شرکت در امارات بدون مشورت با وکلا و مشاوران متخصص دشوار خواهد بود.

شما باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید یک شرکت منطقه آزاد تأسیس کنید یا یک شرکت سرزمین اصلی. هر کدام از آنها فاکتورهای خاص خود را دارند که برای ثبت هر شرکتی مهم است. لازم است تا نامی که برای شرکت خود انتخاب می‌کنید، مطابق با قراردادهای نام‌گذاری امارات متحده عربی و برای ثبت در دسترس باشد.

شما باید تمام مدارک مورد نیاز از جمله رزرو نام تجاری، فرم‌های درخواست و پاسپورت خود را به مقامات مربوطه ارسال کنید. پس از ثبت شرکت شما باید یک حساب بانکی شرکتی در دبی باز کنید. بهترین خدمات حساب بانکی مناسب برای معاملات تجارت الکترونیک را از ما بخواهید.

شما باید تعهدات مالیاتی کسب و کار خود در دبی را در صورت وجود درک کنید و از رعایت کلیه مقررات مالیاتی مربوط به ثبت شرکت در امارات اطمینان حاصل کنید. اگر قصد دارید کارمندان یا خودتان را به دبی منتقل کنید، باید ویزا و مجوزهای مناسب را دریافت کنید.

ثبت شرکت نفت و گاز در امارات

کشور امارات به دلیل نفت‌خیز بودن و رونقی که در صنایع پتروشیمی خود دارد، برای ثبت شرکت نفت و گاز مناسب است؛ زیرا می‌تواند سودآوری عالی برای شما داشته باشد. البته باید به این نکته توجه کنید که اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه مهم از اهمیت بالایی برخوردار است.

از این رو به شما توصیه می‌کنیم که اگر به فعالیت در این حوزه تمایل دارید و می‌خواهید ثبت شرکت در امارات متحده عربی را در چنین حوزه حساسی انجام دهید، با کارشناسان مربوطه که تخصص کافی را در این زمینه دارند، مشورت کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

هزینه ثبت شرکت در امارات

هزینه ثبت شرکت در امارات

بعد از اینکه همه چیز درباره ثبت شرکت در امارات را دانستید، سؤالات مختلفی درباره قیمت ثبت شرکت در امارات در ذهن شما به وجود می‌آید که حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در امارات چقدر است؟ ابتدا باید این را بدانید که میزان هزینه ثبت شرکت با توجه به نوع فعالیت شرکت تغییر می‌کند.

در واقع باید گفت که برای هزینه‌های ثبت شرکت در امارات عوامل مختلفی تأثیرگذار هستند. این هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • هزینه‌های اخذ مجوز شرکت
 • هزینه ترجمه مدارک و اسناد
 • هزینه ثبت شرکت
 • هزینه‌های درخواست ویزا و اقامت
 • هزینه اجاره دفتر کار
 • هزینه افتتاح حساب بانکی و دریافت کارت
 • هزینه‌های کفیل
 • هزینه‌های تست پزشکی
 • حق‌الوکاله موسسه‌های مهاجرتی

اگر بخواهیم یک رقم کلی در اختیار شما قرار دهیم، باید گفت که هزینه ثبت شرکت در امارات متحده عربی از ۲۰۰۰۰ درهم شروع می‌شود و انتهای مشخصی ندارد. این هزینه با توجه به عواملی بالا و پایین می‌شود.

هزینه انتخاب اسم شرکت در هزینه‌های کلی ثبت شرکت اعمال می‌شود؛ اما اگر شما علاقه دارید که از اسم‌های غیر عربی و جدید استفاده کنید، باید برای آن هزینه جداگانه‌ای را پرداخت کنید. این هزینه ۲ هزار درهم است.

 

ثبت شرکت در امارات با مؤسسه مهاجرتی مندوبی

آیا می‌خواهید بدون فوت وقت در کشور امارات ثبت شرکت کنید؟ پس دست بجنبانید و تیم مندوبی را انتخاب کنید. تیم مهاجرتی ما یکی از بهترین موسسه‌های مهاجرتی حال حاضر در ایران است که مسیر ثبت شرکت را برای شما هموار می‌کند و صفر تا صد این پروسه را انجام می‌دهد.

ثبت شرکت یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های اخذ اقامت است؛ اما باید قوانین و شرایط آن را به طور کامل رعایت کرد که متأسفانه برخی از مؤسسه‌ها در این مورد سهل انگاری می‌کنند و سرمایه شما در خطر قرار می‌دهند؛ اما خیال شما از بابت وجدان کاری ما راحت باشد.

تنها کافی است با کارشناسان تخصصی مندوبی تماس بگیرید تا حس راحت مهاجرت و ثبت شرکت را تجربه کنید و به مشتری ثابت ما تبدیل شوید. شما می‌توانید با کمک مشاوره‌های ما با توجه به میزان سرمایه و توانایی‌هایتان روش ثبت شرکت و مهاجرت خود را انتخاب کنید.

سؤالات متداول

۱. در زمینه رونق شرکت‌های گردشگری چه عاملی تأثیرگذار است؟

تبلیغات و بازاریابی

۲. هزینه‌های ثبت شرکت در کشور امارات چقدر است؟

از ۲۰ هزار درهم شروع می‌شود و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

۳. در ثبت شرکت باید به چه عاملی توجه کرد؟

نیازهای بازار

۴. برای ثبت اسم شرکت با نام‌های غیر عربی چقدر باید هزینه کرد؟

۲ هزار درهم

 

خدمات اصلی مندوبی گروپ
ثبت شرکت در دبی
مهاجرت به دبی 
اخذ اقامت امارات
اخذ اقامت دبی
خرید ملک در دبی
کاریابی در امارات
سرمایه گذاری در امارات
ثبت شرکت در امارات 
 ویزا برای کار در امارات 
ویزای امارات

 

سایر خدمات:

سرمایه گذاری در امارات؛ سودآوری بالا در قطب اقتصادی خاورمیانه2024
معرفی 13 مورد از بهترین محله های دبی برای زندگی و رزرو هتل
آزمون پرومتریک چیست؟ رشته‌های مورد ارزیابی در آزمون پرومتریک

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *