دیتا فلو

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

دیتا فلو در کشورهای عربی

آیا می‌دانید که گواهی دیتا فلو چیست و چه مشاغلی به آن نیاز دارند؟ امارات جزو کشورهایی است که فرایند مهاجرت آسان‌تری در مقایسه با سایر کشورها دارد و این موضوع باعث افزایش مهاجرت مشاغل مختلف در شاخه‌های پزشکی شده است.

اما به نظر شما این مشاغل مورد تقاضا در دبی نیازی به معادل سازی مدارک خود با مدارک امارات و دبی ندارند؟ تأییدیه دیتا فلو همان معادل سازی است که در ادامه این مطالب به معرفی و توضیح آن می‌پردازیم، پس ما را همراهی کنید.

دیتا فلو چیست؟

در قدم اول قبل از اینکه مقاله را شروع کنیم، درباره چیستی دیتا صحبت می‌کنیم تا پیش‌زمینه‌ای از این موضوع داشته باشید. به فرایندی که در آن مدارک مشاغل مختلفی همچون پزشکی، پرستاری و پیرا پزشکی جهت مهاجرت به کشورهای عربی ارزیابی و استعلام می‌شود، دیتافلو می‌گویند.

دیتا فلو

در واقع دیتا فلو یک شرکت بریتانیایی است که دفترهای فعال در کشورهایی مانند: عربستان، امارات و فیلیپین دارد. این شرکت امتیاز بررسی مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان مهاجرت حوزه خلیج فارس را برای خود کسب کرده است.

ثبت نام دیتا فلو و قبولی در آن یکی از مهم‌ترین و دشوارترین گام‌های مهاجرتی است. کارشناسان دیتا وظیفه بررسی منابع اولیه و تأییدیه آن‌ها را دارند. ابتدا تمامی پرونده‌های مهاجرتی در این قسمت بررسی می‌شوند.

 

آیا به دنبال مرکز اصلی سازمان دیتا هستید؟ مرکز اصلی مؤسسه دیتا در شهر دبی قرار دارد؛ اما این سازمان در آسیا، اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا نیز شعبه دارد و فعالیت می‌کند.

 

هدف این گواهی چیست؟ دولت کشورهای عربی با ارائه این گواهی قصد دارند که از فعالیت کارمندانی که واجد شرایط نیستند و مدارک آنها اعتبار ندارند، جلوگیری کنند. گواهی دیتا به بهبود فرایند استخدام افراد در شرکت‌ها منجر شد و به افزایش درخواست برای اخذ اقامت پزشکان در دبی کمک زیادی کرد.

آیا می‌دانید که تأییدیه این گواهی برای مهاجرت به چه کشورهایی ضروری است؟ کشورهایی مانند: عربستان، قطر، بحرین و عمان ارائه این گواهی را جزو مراحل ضروری تلقی می‌کنند که عدم ارائه آن به منزله انصراف و رد از پروسه مهاجرت است.

مراحل درخواست دیتا فلو

سایت دیتا فلو

آیا به طور کامل با مراحل درخواست این گواهی آشنایی دارید؟ به نظر شما مراحل ثبت درخواست گواهی دیتا در کشورهای عربی چه تفاوتی باهم دارند؟ مراحل انجام ثبت درخواست در کشورهای مختلف اغلب مشابه هم هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ابتدا در سایت دیتا فلو به آدرس Dfgateway یک حساب کاربری بسازید.
 • یک رمز عبور برای خود تعیین کنید.
 • بعد از ورود به سایت گزینه Start application را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی روی مرجع مورد نظر خود کلیک و وزارت کشور مقصد را تأیید کنید.
 • سپس مدارک و اطلاعات هویتی خود نظیر پاسپورت، نام و نام خانوادگی، آدرس پستی و کد ملی را بارگذاری کنید.
 • اطلاعات مدارک تحصیلی خود را تکمیل و وارد سایت کنید. این اطلاعات شامل نام دانشگاه، ریز نمرات، تاریخ شروع و اتمام دوره تحصیلی، اصل مدارک و ترجمه آن می‌شود.
 • سوابق شغلی و ترجمه آن را تکمیل کنید.
 • اطلاعات گواهی گود استندینگ که شامل عنوان شغلی، تاریخ صدور و انقضا، فعال و غیر فعال بودن گواهی خود را مشخص کنید.
 • از طریق ویزا کارت یا مستر کارت مبلغ مورد نیاز گواهی را پرداخت کنید.
 • در نهایت رسید نهایی واریز خود را دریافت و منتظر نتایج آن باشید.

 

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

 

فرایند اعلام نتایج نهایی گواهی دیتا بعد از ثبت کامل درخواست حدود ۲۰ الی ۴۵ روز طول می‌کشد. شما می‌توانید به صورت آنلاین وضعیت پرونده خود را با شماره پاسپورت و مرجع تنظیم کننده دیتا چک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام دیتا فلو

ارائه کامل مدارک دیتافلو در فرایند مهاجرت برای افرادی که در حوزه درمان فعالیت می‌کنند، بسیار حیاتی است؛ زیرا وجود یک نقص در مدارک باعث تأخیر در روند پذیرش می‌شود. مدارکی که ملزم به ارائه آن هستید، عبارت‌اند از:

 • ارائه پاسپورت با ۶ ماه اعتبار
 • مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • پایان نامه دانشگاه به همراه ترجمه
 • تأییدیه پایان نامه از طرف وزارت امور خارجه و دادگستری
 • رزومه شغلی ۳ سال اخیر
 • ارائه گواهی صلاحیت شغلی
 • ارائه گواهی گوداستندینگ

 

سؤالات متداول

۱.‌ اعلام نتایج دیتا فلو چقدر طول می‌کشد؟

۲۰ الی ۴۵ روز

۲. گواهی دیتا برای چه مشاغلی است؟

افراد حوزه درمان مانند: پزشک، پرستار و پیرا پزشکی

۳. دیتا برای چه کشورهایی است؟

عربستان، قطر، بحرین و عمان

۴. دیتا فلو چیست؟

فرایندی جهت استعلام و ارزیابی مدارک گروه‌های پزشکی و کادر درمان

 

چه مشاغلی ملزم به دریافت دیتا فلو هستند؟

دیتا فلو دبی

آیا به طور دقیق از مشاغلی که ملزم به دریافت گواهی دیتا هستند، اطلاعی دارید؟ به طور کلی این گواهی شامل افرادی می‌شود که در حوزه پزشکی و کادر درمان فعالیت می‌کنند؛ اما این گواهی به تنهایی کافی نیست و باید گواهی گود استندینگ را در کنار آن ارائه دهید.

در ادامه به طور دقیق مشاغلی که به دیتا فلو دبی نیاز دارند را معرفی می‌کنیم:

 • دندانپزشک
 • داروساز
 • دستیار دندانپزشک
 • روانشناس بالینی
 • پرستار
 • متخصص زنان و ماما
 • تکنسین آموزشگاه
 • تکنسین داروخانه
 • تکنسین بیهوشی و اتاق عمل
 • اپتومتریست
 • کار درمانگر
 • روان درمانگر
 • متخصص مراقبت‌های بهداشتی و پوستی

 

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

گواهی دیتا فلو در کشورهای مختلف عربی

به نظر شما روند اخذ گواهی دیتا در کشورهای مختلف به چه صورت است؟ ماهیت این گواهی در کشورهای عربی یکسان است؛ اما در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند که در ادامه متوجه آن می‌شوید.

دیتافلو کشور امارات

وزارت بهداشت امارات یکی از مهم‌ترین وزارت‌خانه‌های این کشور است که در مهاجرت کادر درمان به کشور خود نظارت مستقیمی دارد. این وزارت برای اینکه از میزان تحصیلات و تجربه متقاضیان خود اطمینان حاصل کند، از گواهی دیتا فلو امارات کمک می‌گیرد.

روند دیتا در کشور امارات چقدر طول می‌کشد؟ این روند در کشور امارات حدود ۲۵ روز کاری زمان می‌برد و سریع‌تر از سایر کشورها است. شما می‌توانید از طریق شماره پرونده خود از مراحل بررسی آن مطلع شوید.

دیتافلو کشور قطر

دیتافلو کشور قطر

به نظر شما اعتبارسنجی مدارک متقاضیان حوزه درمان کشور قطر توسط چه وزارتی بررسی می‌شود؟ این وظیفه بر عهده شورای پزشکی و مراقبت‌های درمانی قطر (QCHP) است. انجام این پروسه به این دلیل است که شهروندان قطری توسط بهترین افراد حوزه پزشکی درمان شوند و صلاحیت آنها تأیید شود.

مدت زمان پروسه دیتا در کشور قطر ۳۰ روز کاری زمان می‌برد و نتیجه را از طریق ایمیل یا شماره تماس اعلام می‌کنند. اگر بعد از این ۳۰ روز نتیجه‌ای دریافت نکردید، به سایتی که در آن ثبت نام کردید، مراجعه کنید.

دیتافلو کشور عربستان

عربستان یکی دیگر از کشورهایی است که از گواهی دیتا برای بررسی اعتبار حرفه‌ای و مدارک پزشکان، پرستاران، حوزه مراقبت بهداشتی و پیرا پزشکی استفاده می‌کند.

این بررسی در کشور عربستان توسط سازمان تنظیم کننده مراقبت‌های بهداشتی (SCHS) انجام می‌شود و حدود ۳۰ روز زمان می‌برد.

دیتافلو کشور عمان

عمان اهمیت زیادی برای برنامه‌های مرتبط با بهداشت و سلامت خود قائل است و از هر کادر درمانی استفاده نمی‌کند. برای اینکه عملکرد کارکنان خود را به صورت حرفه‌ای بررسی کند، از هیئت تخصصی پزشکی و آزمون دیتا فلو استفاده می‌کند.

دولت عمان هدف از برگزاری این آزمون و هیئت بررسی را حفظ استاندارهای لازم پزشکی و افزایش کیفیت درمان اعلام کرده است. پروسه دیتا در کشور عمان حدود ۳۰ روز طول می‌کشد تا درخواست داوطلب مورد تأیید یا رد قرار بگیرد.

دیتافلو کشور بحرین

بحرین نیز جزو کشورهایی قرار می‌گیرد که برای اعضای کادر درمان خود آزمون دیتا برگزار می‌کند. در این گواهی مدرک تحصیلی، گذرنامه و پاسپورت، رزومه کاری، گواهی اشتغال و اطلاعات هویتی فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد. اعلام نتایج دیتا در بحرین ۳۰ روز طول می‌کشد.

چگونه وضعیت دیتا فلو خود را مشاهده کنیم؟

برخی از افراد به دلیل استرس زیاد نمی‌توانند تا زمان اعلام نتایج قطعی صبر کنند. پس در نهایت به دنبال یک راه حلی هستند که به صورت لحظه‌ای وضعیت گواهی خود را چک کنید. باید گفت که این کار امکان پذیر است و در ادامه نحوه انجام آن را توضیح می‌دهیم.

بعد از اینکه اکانت خود را در دیتا ساختید و تمامی مراحل را به صورت کامل انجام دادید، ایمیلی با شماره کیس نامبر که منحصر به خودتان است، برای شما ارسال می‌شود. برای مثال: DOO1-2310-853467

حرف اولی که در شماره کیس شما قرار می‌گیرد، مربوط به وزارت بهداشت کشور مقصد مثلاً بهداشت امارات است. کشور دبی با حرف D، کشور قطر با حرف M و کشور عمان با حرف O نشان داده می‌شود.

دیتا فلو

 

چهار عددی که در وسط شماره کیس نامبر قرار می‌گیرد، نشان دهنده سال و ماه شروع فرایند دیتا است؛ ۲۳۱۰ یعنی در سال ۲۰۲۳ و ماه ۱۰ آغاز شده است. شما می‌توانید با وارد کردن شماره کیس نامبر و شماره پاسپورت از آخرین تغییرات و وضعیت گواهی خود آگاه شوید.

گاهی اوقات ممکن است که در مدارک شما نواقصی وجود داشته باشد یا نیاز به مراجعه حضوری شما به سازمان مربوطه باشد، در این مواقع شما را از طریق ایمیل مطلع می‌کنند تا پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

نتایج دیتا فلو به چه صورت اعلام می‌شود؟

آیا می‌دانید که نتیجه نهایی گواهی دیتا به چه صورت در سایت اعلام می‌شود؟ بعد از اینکه مشکلی در تکمیل مدارک شما پیش نیامد و بعد از سپری کردن ۲۵ الی ۳۰ روز کاری نوبت به اعلام نتایج نهایی می‌رسید. اعلام نتایج به سه حالت انجام می‌شود که عبارت‌اند از:

 • Discrepancy: این حالت از نتیجه به این معنی است که گواهی ارائه شده جعلی یا مخدوش است و سازمان وزارت بهداشت آن را تأیید نکرده است.
 • Unable to verify: گاهی اوقات ممکن است که نتیجه آزمون شما به دلیل عدم پاسخگویی مثبت یا منفی به تماس‌های مکرر وزارت مربوطه منفی شود. البته عدم ارائه کامل مدارک گواهی شغلی نیز این پاسخ را به دنبال دارد.
 • Positive: بهترین جوابی که هر متقاضی می‌تواند، دریافت کند؛ حالت positive است که به معنای قبولی درخواست و آیتم‌های شما بوده است.

آیا به نتایج دیتا فلو می‌توان اعتراض کرد؟

برخی از متقاضیان بعد از اعلام نتایج نهایی به دنبال اعتراض به نتایج هستند. حال به نظر شما امکان اعتراض وجود دارد؟ در بررسی گواهی دیتا حتی اگر ارزیابی یکی از آیتم‌های شما منفی شود، کل نتیجه شما به صورت discrepancy یا unabale to verify اعلام می‌شود.

پس اگر به نتیجه دیتا اعتراض داشتید، می‌توانید اعتراض خود را در سایت ثبت کنید. توجه داشته باشید که نیازی به پرداخت هزینه برای ثبت اعتراض ندارید؛ اما باید به طور کامل دلیل اعتراض خود را با مدرک بیان کنید.

دیتا فلو

 

اگر دلیل اعتراض شما منطقی باشد، دوباره درخواست شما مورد ارزیابی و استعلام قرار می‌گیرد؛ اما گاهی اوقات ممکن است که اعتراض شما مورد قبول قرار نگیرد. در این مواقع باید دوباره ثبت درخواست جدید انجام دهید. درهرصورت برای شما شماره کیس نامبر صادر می‌شود.

آیا انتقال دیتا فلو امکان دارد؟

ذهن برخی از متقاضیان درگیر این سؤال است که آیا می‌توان دیتافلو را انتقال داد؟ پاسخ این سؤال متقاضیان مثبت است. افرادی که قبلاً در کشور دیگری پروسه گواهی دیتا را طی کرده‌اند، دیگر نیازی نیست دوباره مراحل گواهی را طی کنند.

بنابراین، نیازی به آپلود مدارک تحصیلی، اطلاعات هویتی و گواهی شغلی نیست. تنها با انتقال دیتا از کشور عمان به کشور امارات یا سایر کشورهای عربی می‌توانید مدرک دیتا فلو خود را با پرداخت هزینه اندکی جا به جا کنید. این پروسه سریع‌تر از روال عادی طی می‌شود و حدود ۱ الی ۲ هفته زمان می‌برد.

 

سؤالات متداول

۱.‌ پروسه انتقال دیتا فلو چقدر طول می‌کشد؟

۱ الی ۲ هفته کاری

۲. آیا انتقال گواهی دیتا امکان پذیر است؟

بله افرادی که در کشورهای دیگر موفق به اخذ دیتا شدند، می‌توانند به مقصد جدید انتقال دهند.

۳. Unable to verify در روند دیتا به چه معناست؟

به این معنی که وزارت مربوطه با وجود تماس‌های مکرر هیچ پاسخ مثبت یا منفی برای تکمیل مدارک از متقاضی دریافت نکرده است.

 

آیا گواهی گود استندینگ برای دیتا فلو ضروری است؟

گود استندینگ مخفف کلمه Good Standing Certificate است که شورای پزشکی، دندان پزشکی و سازمان نظارت بهداشتی این گواهی را صادر می‌کند. این گواهی تأییدکننده مهارت شما است. افرادی که متقاضی دیتا هستند، موظف به ارائه گواهی گود استندینگ نیز هستند.

گود استندینگ

 

گواهی گود استندینگ ثابت کننده حسن انجام کار حوزه درمان است. این گواهی اثبات می‌کند که آیا فرد متقاضی دارای سوءپیشینه است یا خیر. افرادی که سوءپیشینه دارند، نمی‌توانند برای کار یا زندگی به سایر کشورها مهاجرت کنند.

البته یک نکته مهم در گواهی گود استندینگ وجود دارد که کل کادر درمان قادر به اخذ آن نیستند و باید فرد متقاضی واجد شرایط باشد. تحصیل در یکی از رشته‌های پزشکی و حداقل ۶ ماه سابقه کار از جمله شرایط دریافت گود استندینگ است.

این گواهی ۶ ماه اعتبار دارد. اگر در نتایج نهایی گود استندینگ شما عنوان خوب را ذکر کرده باشند، به این معنی است که مهارت‌های بهداشتی و پزشکی شما تأیید شده است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که مدرک DHA جایگزین گواهی گود استندینگ نیست.

مشاغل زیر واجد دریافت گواهی و شرکت در آزمون پرومتریک هستند:

 • فیزیوتراپی
 • بینایی سنجی
 • شنوایی سنجی
 • پزشک تغذیه
 • طب سوزنی
 • کارشناس بیهوشی و اتاق عمل
 • متخصص ارتوپد
 • دندان پزشک
 • پزشک
 • داروساز

هزینه دیتا فلو در کشورهای عربی

یکی از مهم‌ترین سؤالات و دغدغه متقاضیانی که به دنبال مهاجرت هستند، این است که هزینه دیتا فلو امارات چقدر است؟ ابتدا به این موضوع اشاره کنیم که هزینه ارزی دیتا باید به صورت الکترونیکی با کارت اعتباری بین‌المللی پرداخت شود.

در مقدار هزینه انجام گواهی عوامل مختلفی تأثیرگذار هستند و از حدود ۵۰۰ دلار شروع می‌شود. اولین عامل تأثیرگذار در هزینه، کشور مقصد است. نرخ کشورهای امارات، عربستان، قطر، بحرین و عمان با یکدیگر متفاوت هستند.

عامل دوم بارگذاری تعداد مدارک بالاتر از حد استاندارد است؛ یعنی اینکه یک پکیج استاندارد شامل یک مدرک تحصیلی، سابقه کاری و گواهی گود استندینگ است؛ اما برخی از متقاضیان مدارکی تحصیلی دیگری همچون: کارشناسی ارشد، تخصص و دکترای خود را بارگذاری می‌کنند.

متقاضی باید به ازای هر یک از مدارک هزینه جداگانه‌ای پرداخت کند که باعث افزایش هزینه دیتا می‌شود. البته اگر ۲ الی ۳ سابقه شغلی دارید نیز باعث افزایش هزینه می‌شود. کشورهایی در این حوزه هزینه‌های کامل دیتا فلو را مشخص کرده‌اند که در جدول زیر معرفی می‌کنیم.

کشور هزینه دیتافلو هزینه به دلار
امارات ۳۰۰ درهم امارات ۸۱.۵۸ دلار
قطر ۲۰۰ ریال قطر ۵۴.۹۷ دلار
عربستان ۸۵۰ ریال عربستان ۲۲۷ دلار

 

ویزای طلایی کادر درمان در امارات

ویزای طلایی کادر درمان در امارات

آیا می‌دانید ویزای طلایی در کشور امارات چه جایگاهی دارد؟ امروزه پاسپورت امارات به یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان تبدیل شده است؛ به همین دلیل درصد مهاجرت کادر پزشکی به این کشور افزایش چشمگیری داشته است.

اخذ اقامت دائم در امارات بسیار دشوار و شاید غیر ممکن است؛ اما برای مشاغل خاصی همچون پزشکان، سرمایه گذاران و معماران امتیازات ویژه‌ای را در نظر گرفته است. این امتیاز دریافت ویزای طلایی است. این ویزا مسیر زندگی و کار در امارات را هموارتر می‌کند.

در میان ویزاهای این کشور، ویزای طلایی امارات طولانی‌ترین آن است. این ویزا به مدت ۵ الی ۱۰ سال اعتبار دارد و به راحتی تمدید می‌شود. کادر درمان در کنار دریافت گواهی دیتا فلو می‌توانند برای اخذ ویزای طلایی اقدام کنند. این ویزا مزایایی دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • عدم نیاز به اسپانسر: طبق قوانینی جدیدی که در سال ۲۰۲۳ تصویب شده است، دیگر نیازی نیست برای دریافت ویزای طلایی از اسپانسر کمک بگیرید. شما می‌توانید به صورت مستقل در کشور امارات به تحصیل و کار مشغول شوید.
 • داشتن استانداردهای زندگی برای هر فرد: اگر به دنبال تجربه ایده‌آل‌های زندگی هستید، باید از ویزای طلایی امارات استفاده کنید. به کمک این ویزا در محیط زندگی پیشرفته‌تری قرار می‌گیرید.
 • داشتن حساب بانکی متعدد: داشتن حساب بانکی در خارج از کشور یک مزیت بسیار مهم است؛ اما تصور کنید که می‌توانید چندین حساب بانکی داشته باشید، چه حسی به شما دست می‌دهد؟ این ویژگی را می‌توانید با ویزای طلایی کشور امارات به دست آورید.
 • اخذ اقامت بلند مدت: یکی از مهم‌ترین مزایای ویزای طلایی اقامت بلند مدت آن است که می‌توانید بدون دغدغه به کار و زندگی مشغول شوید.
 • عدم پرداخت مالیات: یکی دیگر از مزایای این ویزا پرداخت مالیات صفر درصدی بر درآمد و مالیات شرکت‌ها است؛ به همین خاطر بعد از دریافت دیتا فلو می‌توانید به راحتی کلینیک پزشکی تأسیس کنید.

بازار کار پزشکی در امارات

قطعاً امارات متحده عربی یکی از کشورهای توسعه‌یافته‌ای است که در حوزه پزشکی بازار کار فوق‌العاده‌ای دارد. در اصل مسئولین امارات مهاجرت پزشکان به کشور خود را در اولویت قرار داده‌اند؛ زیرا در بخش توسعه بهداشت و درمان نیاز به نیروی کار فراوانی دارند.

به نظر شما این کشور چه مقدار بودجه‌ای برای حوزه پزشکی در نظر گرفته است؟ در سال ۲۰۲۰ حدود ۴.۸۴ میلیارد درهم از بودجه عمومی را صرف بهداشت و درمان کردند.

بازار کار پزشکی در امارات

 

برای اینکه در حوزه پزشکی به امارات مهاجرت کنید، باید دارای شرایطی باشید. شرط اول این است که تأییدیه دیتا فلو را دریافت کنید. شرط دوم سابقه کار است. یک پزشک باید حدود ۱ الی ۴ سال رزومه کاری در وزارت بهداشت داشته باشد.

قدم سوم شرکت در آزمون پرومتریک است. متقاضیان حوزه بهداشت و درمان باید در این آزمون بین‌المللی شرکت کرده و به حد نصاب نمرات برسند. دریافت صلاحیت نامه حرفه‌ای (Good Standing) شرط چهارم مهاجرت پزشکی است. این صلاحیت بر اساس شایستگی اخلاقی، علمی، انضباطی و جسمی تعیین می‌شود.

آخرین شرط مهاجرت دریافت تأییدیه Eligibility Letter از سازمان بهداشت دبی است. با این تأییدیه پزشک متقاضی می‌تواند فعالیت پزشکی خود را آغاز کند. در جدول زیر تخصص‌هایی که در کشور امارات مورد نیاز است را معرفی می‌کنیم.

قلب و عروق

تخصص‌های مورد نیاز در امارات
جراح عروق جراح قلب
متخصص قلب و عروق قلب و عروق

 

بیمارستان و اتاق عمل

تخصص‌های مورد نیاز در امارات
مراقبت‌های ویژه تکنسین اتاق عمل
تکنسین بیهوشی اورژانس

 

آزمایشگاه

تخصص‌های مورد نیاز در امارات
رادیولوژی تکنسین آزمایش خون
تکنسین میکروبیولوژی رادیولوژي
تکنسین آزمایشگاه تکنسین میکروبیولوژي آزمایشگاه

 

دهان و دندان

تخصص‌های مورد نیاز در امارات
دندانپزشک عمومی پروتز دندان
جراح فک و دندان جراح دهان و دندان
متخصص ارتودنسی دندانپزشک ترمیمی
دندانپزشک اطفال تکنسین دندان

سایر مشاغل حوزه درمان

تخصص‌های مورد نیاز در امارات
پزشک عمومی توان‌بخشی
داروساز تکنسین دیالیز
جراح عمومی فیزیوتراپیست
متخصص گوارش ماساژ ترابی
پزشک قانونی دکتر داخلی
بینایی سنجی دکتر پوست و مو
شنوایی سنجی دکتر زیبایی

پیشرفتهای امارات در فناوری پزشکی

امارات متحده عربی همواره در پذیرش و اجرای پیشرفت‌های مربوط به فناوری پزشکی پیشرو بوده است. این کشور در زمینه‌های مختلف، از پزشکی از راه دور و جراحی رباتیک گرفته تا هوش مصنوعی (AI) و تحقیقات ژنتیکی، پیشرفت قابل توجهی داشته است.

این پیشرفت‌ها، مراقبت‌های بهداشتی را متحول کرده و نیاز به مهاجرت پزشکان به دبی در سال‌های اخیر را افزایش داده‌اند. نظارت و حساسیت دولت امارات برای استخدام پزشکان هم در این موضوع بسیار مؤثر بوده و مدارکی مانند دیتا فلو هم به همین دلیل اهمیت دارند.

علاوه بر این پیشرفت‌ها، دبی از فناوری‌ها و اپلیکیشن‌های تلفن همراه برای ارتقای مراقبت‌های پیشگیرانه استفاده کرده و افراد را قادر می‌سازد تا سلامت خود را کنترل کنند. این دستگاه‌های پیشرفته می‌توانند علائم حیاتی، سطح سلامت و الگوهای خواب را ردیابی کنند و به افراد این امکان را می‌دهند تا تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد سلامتی خود بگیرند.

همچنین شهر دبی به مرکزی برای کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های پزشکی تبدیل شده که کارشناسان را از سراسر جهان برای نمایش آخرین پیشرفت‌های فناوری پزشکی جذب می‌کند. این رویدادها باعث تقویت همکاری، تبادل دانش و مشارکت بین متخصصان و سازمان‌های محلی و بین‌المللی مراقبت‌های بهداشتی می‌شوند.

تعهد دبی به پذیرش و اجرای پیشرفت‌ها در فناوری پزشکی، چشم‌انداز مراقبت‌های بهداشتی آن را متحول کرده است. این شهر با ترکیب پزشکی از راه دور، جراحی رباتیک، هوش مصنوعی، تحقیقات ژنتیکی و فناوری پوشیدنی، مراقبت از بیمار، افزایش قابلیت‌های تشخیصی و تحقیقات پزشکی پیشرفته را بهبود بخشیده است.

 

امارات با رویکرد آینده نگر خود، همچنان در ادغام فناوری‌های پزشکی پیشرفته در سیستم مراقبت‌های بهداشتی خود پیشرو است. از این رو می‌توان دلیل اهمیت مدارکی چون دیتا فلو را برای استخدام کردن کادر درمان بخصوص پزشکان در امارات متحده عربی درک کرد.

محیط چند فرهنگی امارات و بیماران متنوع

امارات به خاطر محیط چندفرهنگی و جمعیت متنوع شهرت دارد. به همین دلیل است که وقتی صحبت از مراقبت‌های بهداشتی و مهاجرت پزشکان به امارات مطرح می‌شود، جمعیت متنوع بیماران، فرصت‌های متعددی را برای کسب تجربه ارائه می‌دهند.

ترکیبی از فرهنگ‌ها و پیشینه‌ها فضایی پویا و فراگیر را ایجاد می‌کند که در آن ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی تلاش می‌کنند تا مراقبت‌های بیمار محور را ارائه دهند و در عین حال به تنوع بیماران خود احترام بگذارند.

تعامل مداوم با افراد با پیشینه‌های فرهنگی مختلف، شایستگی فرهنگی را در میان متخصصان مراقبت‌های بهداشتی ارتقا می‌دهد و تبادل دانش را تسهیل می‌کند و در نهایت به نفع کل سیستم مراقبت‌های بهداشتی است. پس

مندوبی؛ انتخاب مطمئن کادر پزشکی در مهاجرت به امارات

شما در حوزه مهاجرت و انجام مراحل آن از چه موسسه‌ای کمک می‌گیرید؟ پیشنهاد ما به شما مؤسسه مندوبی است. کارشناسان ما در تیم مندوبی از صفر تا صد پروسه مهاجرت در کنار شما هستند تا با اطمینان خاطر به کشور مورد علاقه خود بدون هیچ دغدغه‌ای مهاجرت کنید.

دیگر نیازی نیست که نگران آزمون‌های پرومتریک، دیتا فلو و گود استندینگ باشید؛ زیرا مندوبی تمامی ابهامات و سؤالات شما در زمینه آزمون‌های پزشکی برطرف می‌کند. تنها وظیفه شما در این پروسه بستن چمدان‌ها برای مهاجرت به کشور امارات است.

اگر سؤالی در رابطه با نحوه ثبت نام در مؤسسه مندوبی، ارائه مدارک و حوزه‌های دیگر مهاجرت دارید، با مشاوره‌های تخصصی تیم حرفه‌ای مندوبی تماس بگیرید. کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سؤالات و نیازهای شما هستند و خدمتگزاری شما برای ما یک افتخار بزرگ محسوب می‌شود.

 

 

سؤالات متداول

۱.‌ برای مهاجرت پزشکی به چقدر سابقه کار نیاز داریم؟

۱ الی ۴ سال

۲. مدت ویزای طلایی امارات چقدر است؟

۵ الی ۱۰ سال

۳. هزینه دیتا فلو چقدر است؟

با توجه به کشور مقصد و مدارکی که ارسال می‌کنید، متغیر است.

 

خدمات اصلی مندوبی گروپ
ثبت شرکت در دبی
مهاجرت به دبی 
اخذ اقامت امارات
اخذ اقامت دبی
خرید ملک در دبی
کاریابی در امارات
سرمایه گذاری در امارات
ثبت شرکت در امارات 
 ویزا برای کار در امارات 
ویزای امارات

 

سایر خدمات:

3 نوع ویزا برای کار در امارات +شرایط و قوانین کار در امارات
کاریابی در امارات-شرایط و قوانین کاریابی در امارات در 2023
ویزای امارات و نحوه دریافت 4 نوع ویزای + قوانین و هزینه‌ها

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *