شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

جامع‌ترین راهنمای ویزای دبی

آیا ویزای دبی دارید یا قصد دارید ویزای این شهر پیشرفته را بگیرید؛ اما اطلاعات کاملی درباره آن ندارید؟ امروزه ویزای امارات به دلیل امکانات و رفاهی که این کشور دارد، خواهان بسیاری را به خود جذب کرده است.

اگر شما هم رؤیای مهاجرت به شهر هزار رنگ دبی را دارید، همراه مندوبی باشید تا درباره انواع ویزایی که دولت دبی به متقاضیان ارائه می‌دهد و شرایط لازم برای اخذ آن صحبت کنیم.

انواع ویزا در دبی

انواع ویزا در دبی

امروزه شهر دبی به دلیل پیشرفت و امکانات فوق‌العاده به یکی از بزرگ‌ترین مقصدهای سرمایه گذاری و تفریحی تبدیل شده است. صدور ویزا در دبی آسان و تنوع ویزاها در آن بالا است. با جستجو در اینترنت درباره انواع ویزا با حجم انبوهی از اطلاعات روبه‌رو می‌شوید که شما را سردرگم می‌کند.

به همین دلیل در ادامه انواع ویزاهای دبی را معرفی می‌کنیم تا دچار سردرگمی نشوید. شناخت ویزاهای مختلف به شما کمک می‌کند که راحت‌تر با توجه به میزان بودجه و شرایط خود، انتخاب درست بگیرید.

ویزای توریستی دبی

آیا قصد دارید که به عنوان توریست وارد دبی شوید؟ ویزای توریستی دبی برای افرادی که قصد گشت و گذار در دبی را دارند، صادر می‌شود و با توجه به هدف سفر و مدت زمان متقاضی ویزاهای توریستی متفاوتی وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ویزای توریستی ۱۰ روزه فوری: در مواقعی که باید سفر پیش‌ بینی ‌نشده‌ای به دبی داشته باشید و نیاز به اخذ سریع ویزا دارید، بهترین گزینه انتخاب ویزای توریستی ۱۰ روزه است. هزینه این ویزا برخلاف مدت زمان آن بالا است.
 • ویزای توریستی ۳۰ روزه: افرادی که قصد اقامت بیش از ۱۰ روز را دارند، ویزای توریستی ۳۰ روزه را انتخاب می‌کنند. بعد از پایان این ۳۰ روز باید خاک کشور امارات را ترک کنند. تمدید ویزای یک‌ماهه دبی نیز امکان پذیر است.
 • ویزای توریستی ۳۰ روزه مولتی: ویزای مولتی به ویزایی گفته می‌شود که اجازه چند بار ورود به خاک دبی را در یک بازه یک‌ماهه دارد. از این ویزای دبی می‌توانید بجای ویزای ۱۰ یا ۳۰ روزه استفاده کنید و چند بار وارد دبی شوید. این ویزا باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می‌شود.
 • ویزای توریستی ۶۰ روزه: زمانی که سفر شما به دبی طولانی می‌شود و نیاز به ویزای طولانی مدت دارید، ویزای توریستی ۶۰ روزه را انتخاب کنید. در این ۲ ماه می‌توانید بدون نگرانی کارهای خود را انجام دهید.
 • ویزای توریستی ۶۰ روزه مولتی: اگر برنامه‌های کاری یا سفر شما به شکلی است که باید در طی ۶۰ روز چندین بار به دبی رفت و آمد کنید، ویزای ۶۰ روزه مولتی مناسب شما است؛ زیرا به راحتی می‌توانید کارهای خود را انجام دهید و از برنامه‌های خود عقب نمانید.

برای اطلاع شما از قیمت ویزاهای توریستی دبی در ادامه لیستی از قیمت‌ها به درهم را آماده کرده‌ایم.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی قیمت ویزای توریستی
ویزای ۱۰ روزه فوری ۳۵۰ الی ۳۸۰ درهم
ویزای ۱۰روزه ۳۰۰ الی ۳۵۰ درهم
ویزای ۳۰ روزه ۳۴۰ الی ۳۹۰ درهم
ویزای ۳۰ روزه مولتی ۷۰۰ الی ۸۵۰ درهم
ویزای ۶۰ روزه ۷۰۰ الی ۸۳۰ درهم
ویزای ۶۰ روزه مولتی ۸۵۰ الی ۸۹۰ درهم

ویزای کار دبی

یکی از ویزاهای دبی که خواهان زیادی در بین مهاجران دارد، ویزای کاری است؛ زیرا افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری می‌شوند از پرداخت مالیات معاف هستند و حقوق بالایی دریافت می‌کنند. فرصت شغلی در زمینه‌های مختلف در این شهر فراوان است و نرخ بیکاری کم است.

ویزای کاری جزو ویزاهای بلند مدت قرار می‌گیرد و افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند طبق استانداردهای تعیین شده توسط وزارت امارات در دبی مشغول به کار شوند. رقابت در این کشور برای اخذ ویزای کار بسیار فشرده و بالا است؛ به همین دلیل باید رزومه کاری حرفه‌ای به سازمان مربوطه ارائه دهید.

همانند ویزای توریستی، تنوع ویزای کاری دبی نیز بالا است و در شرایط مختلف می‌توانید آن‌ها را از دولت دبی دریافت کنید. در ادامه انواع ویزای کاری دبی را معرفی می‌کنیم.

ویزای کاری موقت دبی

ویزای کاری موقت دبی

برخی از افراد یا شرکت‌ها که پروژه‌های کاری موقت دارند یا باید به صورت آزمایشی در دبی فعالیت کاری داشته باشند، از ویزای کاری موقت استفاده می‌کنند. برای این ویزا باید حامی مالی، کارفرما یا بستگان مقیم دبی داشته باشید تا برای ویزای دبی درخواست ارسال کنید.

در ویزای کاری موقت ارائه مدارکی مبنی بر سلامت متقاضی ضروری است و در قرارداد متقاضی یا نامه‌ای از سمت کارفرما باید هدف از سفر مشخص شود.

ویزای کاری جستجوی شغل دبی

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که افرادی که به دنبال فرصت شغلی مناسب هستند و آشنایی در دبی ندارند، چه کنند؟ ویزای جستجوی شغل برای این دسته از افراد طراحی شده است که توسط آن استعدادها و افراد ماهر جذب بازار کار در دبی شوند.

ویزای جستجوی شغل نیازی به حامی مالی ندارد. حداقل مدرک مورد نیاز برای این ویزا لیسانس است و متقاضی باید به تازگی از یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان فارغ‌التحصیل شده باشد. پس حتماً در زمان پیدا کردن شغل در دبی ویزای متناسب با هدف خود را با مشورت کارشناسان ما در مندوبی دریافت کنید.

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

ویزای کار از راه دور دبی

یکی دیگر از ویزاهای کاری، ویزای کار از راه دور است که برخی از افراد به دنبال این ویزای دبی هستند. ویزای کار از راه دور همان ویزای کار مجازی (VWP) است. ویزای از راه دور به دارندگان خود این اجازه را می‌دهد که به صورت قانونی خارج از امارات مشغول به کار شوند.

به بیان ساده‌تر می‌توانند در دبی زندگی کنند؛ اما استخدام یک شرکت خارج از دبی شوند و درآمد زایی کنند. این نوع ویزا مزایای خوبی دارد و متقاضیان می‌توانند در شرکت‌های بزرگ‌تر فعالیت کاری داشته باشند یا افرادی که چالش‌های اجاره خانه یا رفت و آمد در شهر دیگر را دارند، بدون دغدغه به هدف خود می‌رسند.

بیمه درمانی معتبر، گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار، حقوق ماهیانه حداقل ۵۰۰۰ دلار، صورت حساب بانکی سه ماه قبل، آخرین فیش واریزی حقوق و گواهی اشغال به کار یک‌ساله از جمله مدارک مورد نیاز برای این ویزا است.

ویزای کار فریلنسری دبی

ویزای کار فریلنسری دبی

آیا قصد دارید به صورت مستقل در یک کشور دیگر شروع به کار کنید و کارآفرینی انجام دهید؟ پس باید ویزای کاری فریلنسری را بگیرید. این ویزا مختص افرادی است که به دنبال کارآفرینی، خود اشتغالی و درآمد زایی مستقل هستند.

افرادی که موفق به دریافت این ویزا می‌شوند، می‌توانند به مدت ۳ سال در دبی زندگی و فعالیت کاری داشته باشند. اگر قصد تمدید این ویزا بعد از اتمام اعتبار آن را داشتید، به راحتی می‌توانید از مراکز مربوطه تمدید کنید.

ویزای سبز یک نوع دیگر از ویزای فریلنسری است که به مشاغل آزاد حدود ۵ سال اقامت بدون نیاز به کارفرمای اماراتی می‌دهد. برای دریافت ویزا سبز دبی الزاماتی وجود دارد. ابتدا باید از وزارت منابع انسانی امارات مجوز کار آزاد را بگیرید. مدرک تحصیلی باید حداقل دیپلم یا لیسانس باشد و شخص توانایی مالی خود را اثبات کند.

 

سؤالات متداول

۱.‌ ویزای مولتی چه نوع ویزایی است؟

ویزایی که قابلیت چند بار رفت و آمد به خاک کشور مقصد در بازه ۱ماهه دارد.

۲. قیمت ویزای ۳۰ روزه مولتی چقدر است؟

۷۰۰ الی ۸۵۰ درهم

۳. دبی چند نوع ویزای کاری دارد؟

ویزای کاری موقت، ویزای کاری جستجوی شغل، ویزای کار از راه دور و ویزای کار فریلنسری

 

ویزای تحصیلی دبی

افرادی که قصد ادامه تحصیل دارید، آیا به دنبال این نیستید که در دانشگاه‌های مطرح یک کشور دیگر تحصیل خود را ادامه دهید و علاوه بر تحصیل، اقامت آن کشور را هم دریافت کنید؟ دبی یکی از این کشورها است که ویزای تحصیلی به مهاجران ارائه می‌دهد.

برای اینکه قادر به انجام فرایند ویزای تحصیلی خود باشید، باید در یکی از دانشگاه‌های معتبر و موسسه‌های آموزش عالی دبی پذیرفته شوید تا دانشگاه مراحل ویزای تحصیلی شما را انجام دهد؛ زیرا ویزای تحصیلی یک نوع ویزای اقامتی است که به حضور شما در دبی نیاز دارد.

ویزای تحصیلی امارات در اغلب مواقع ۱ساله و قابل تمدید است؛ اما یک خبر خوب در سال ۲۰۱۸ از دولت امارات مبنی بر اقامت دائم دبی یا اقامت طولانی مدت جدید برای دانشجویان ممتاز منتشر شد که این ویزا به مدت ۵ سال اعتبار دارد.

ویزای ترانزیت دبی

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که افرادی که قصد جا به جایی هواپیمای خود در فرودگاه امارات یا توقف در آن را دارند، از کدام ویزای دبی استفاده کنند؟ ویزای ترانزیت دبی مناسب‌ترین ویزا برای افرادی است که قصد توقف کوتاه مدت در دبی یا امارات را دارند.

به صورت خلاصه ویزای ترانزیت یک ویزای یکبار ورود به خاک کشور امارات متحده عربی برای مسافرانی است که مقصد اصلی آن‌ها امارات نیست؛ اما پرواز مستقیم به کشور مقصد را ندارند و باید در یک کشوری توقف کنند. متقاضی تا زمان پرواز اصلی خود می‌تواند در دبی گشت و گذار داشته باشد.

افرادی که توقف آن‌ها در امارات کمتر از ۸ ساعت است، نیازی به این ویزا ندارند؛ اما نمی‌توانند از سالن فرودگاه‌های ترانزیت امارات خارج شوند. این ویزا قابل تمدید نیست و در صورتی که دیرتر از اعتبار ویزای خود از خاک امارات خارج شوید، مجرم شناخته می‌شوید.

ویزای ترانزیت دبی ۴۸ ساعته و ۹۶ ساعته است؛ اما یک نکته مهم این است که در انتخاب نوع ویزای خود دقت کنید؛ زیرا امکان تغییر ویزای ۴۸ ساعته به ۹۶ ساعته وجود ندارد.

ویزای طلایی دبی

ویزای طلایی دبی

یکی از بهترین و طولانی‌ترین ویزای دبی، ویزای طلایی است که به مدت ۵ الی ۱۰ سال اعتبار دارد. این ویزا مختص سرمایه گذاران، دانشمندان، کارآفرینان، افراد با مهارت و دانش آموزان استثنایی است. ویزای گلدن دبی به راحتی تمدید می‌شود.

افرادی که ویزای طلایی دبی را دارند، از بالاترین سطح آموزش و مراقبت‌های بهداشتی برخوردار هستند و می‌توانند در نقاط دیگر امارات نیز زندگی و کار کنند. همچنین این افراد می‌توانند برای اعضای خانواده خود از طریق ویزای طلایی اقامت بگیرند.

ویزای تجاری دبی

ویزای تجاری بخشی از ویزایی طلایی دبی است که افراد از طریق آن می‌توانند ویزای بلند مدت برای خود و خانواده‌هایشان دریافت کنند. این ویزا برای کارآفرینانی است که قبلاً کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌اند و دوباره قصد دارند که کار خود را شروع کنند.

برای اخذ این ویزا باید تجربه خود را به عنوان یک کارآفرین ثابت کنید. سپس علاقه داشته باشید که در دبی کسب و کار خود را راه اندازی کنید. ارائه ایده جدید برای شروع کسب و کار نیز الزامی است.

ویزای همسر دبی

آیا همسر شما در شهر دبی کار می‌کند؟ پس شما هم می‌توانید با ویزای همسر خود برای اقامت کشور امارات درخواست ارسال کنید. همسر شما حامی خودتان و فرزندانتان می‌شود و به راحتی می‌توانید در دبی کار و زندگی داشته باشید.

آقا یا خانمی که برای خانواده خود درخواست ویزا یا اقامت ارسال می‌کند، باید واجد شرایطی باشد تا درخواست آن پذیرفته شود. این شرایط شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مهم‌ترین موضوعی که در دبی وجود دارد این است که همجنس گرا بودن در این کشور غیرقانونی بوده و ازدواج آن‌ها در دولت امارات به رسمیت شناخته نمی‌شود؛ بنابراین ویزای همسر در صورتی صادر می‌شود که زوج معمولی باشند.
 • یک مرد برای ویزای همسر در دبی باید ماهانه ۱۰۸۹ دلار آمریکا به دولت امارات پرداخت کند.
 • یک زن برای ویزای همسر در دبی باید ماهانه ۲۷۲۳ دلار آمریکا به دولت امارات پرداخت کند و از اداره کل اقامت و امور خارجی مجوز بگیرد.

ویزای بازنشستگی دبی

ویزای بازنشستگی دبی

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که تکلیف افرادی که بازنشسته می‌شوند، چه می‌شود؟ آیا می‌توانند در این مقطع از زندگی برای ویزای دبی درخواست دهند؟ جواب این سؤال مثبت است. افرادی که بالای ۵۵ سال هستند، می‌توانند در زمینه املاک سرمایه گذاری کنند و از این طریق موفق به دریافت ویزا می‌شوند.

ویزای بازنشستگی جزو ویزاهای بلند مدت قرار می‌گیرد که به راحتی تمدید می‌شود. افرادی که حدود ۱ میلیون درهم پس انداز دارند نیز می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند.

سؤالات متداول

۱.‌ مدت اعتبار ویزای طلایی چقدر است؟

۵ الی ۱۰ سال

۲. یک زن برای ویزای همسر در دبی چقدر باید پرداخت کند؟

به صورت ماهیانه ۲۷۲۳ دلار آمریکا

۳. کدام ویزای دبی قابل تمدید نیست؟

ویزای ترانزیت یا فرودگاهی

 

مدارک مورد نیاز برای ویزا در دبی

آیا قصد سفر یا مهاجرت به دبی را دارید؟ به هر دلیلی که قصد دریافت ویزا دارید، باید مدارک ویزای دبی شما تکمیل و بدون نقص باشد؛ در غیر این صورت درخواست شما رد می‌شود. حال با این میزان از اهمیت، از مدارکی که باید به وزارت مربوطه ارائه دهید، اطلاعی دارید؟

بهتر است این موضوع را بدانید که ممکن است مدارک هر کدام از ویزای دبی با یکدیگر متفاوت باشند؛ به همین دلیل در ادامه به صورت مجزا درباره مدارک هر ویزا صحبت می‌کنیم.

مدارک لازم برای ویزای ترانزیت دبی

ویزا در دبی

افرادی که دبی مقصد اصلی آن‌ها نیست و توقف کوتاه مدت در کشور امارات دارند، ملزم به ارائه مدارک زیر هستند:

 • ارائه پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار
 • ارائه مدارک مبنی بر رزرو هتل در دبی
 • بلیت هواپیما مقصد موردنظر
 • عکس پاسپورت مطابق با قوانین ویزای دبی

مدارک لازم برای ویزای کاری دبی

آیا می‌دانید برای ویزای کاری چه مدارکی را باید به سازمان مربوطه ارائه دهید؟ مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری به شرح زیر هستند:

 • ارائه اصل و کپی پاسپورت متقاضی
 • ارائه مدارک مربوط به شرکت مورد نظر
 • کپی مدارک تحصیلی و تأیید آن توسط وزارت امور خارجه و ویزای دبی
 • گواهی سلامت پزشکی

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دبی

مدارکی که باید برای ادامه تحصیل در دبی به سازمان‌های مهاجرتی ارائه دهید، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ۱۲ قطعه عکس گذرنامه
 • کپی و اصل پاسپورت متقاضی
 • دعوت‌نامه پذیرش از دانشگاه‌های معتبر دبی
 • مدارکی مبنی بر توانایی مالی متقاضی
 • ارائه ریز نمرات و ترجمه مدارک به عربی یا انگلیسی

مدارک لازم برای ویزای توریستی دبی

آیا قصد دارید که به عنوان توریست به دبی سفر کنید؛ اما نمی‌دانید که باید چه مدارکی را ارائه دهید؟ مدارکی که باید ارائه دهید شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کپی صفحه اول و آخر پاسپورت متقاضی
 • چند قطعه عکس
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی
 • ارائه بلیت برگشت هواپیما

شرایط دریافت ویزای دبی

آیا از شرایط جدید ویزای دبی خبر دارید؟ طبق آخرین اطلاعات شرایط دریافت ویزا در کشور امارات تغییر آن‌چنانی نداشته است و با یک شرط عجیب در این شهر مواجه نمی‌شوید. سفارت امارات شرایط و دستورالعمل‌هایی برای متقاضیان ویزا اعلام کرده است.

موضوع اصلی و مهم درباره شرایط ویزای دبی برای دختر است. به هیچ عنوان ویزای دبی به دختران زیر ۱۸ سال تعلق نمی‌گیرد؛ مگر در مواقعی که والدین دختر اقدام کند. آقایانی که زیر ۱۸ سال هستند و به صورت انفرادی برای ویزا اقدام می‌کنند، باید شناسنامه والدین خود را ارائه دهند.

در مواقعی که از یک فرودگاه دیگر به غیر از فرودگاه دبی وارد امارات می‌شوید، باید افسر ویزا را از این موضوع خبردار کنید. افرادی که متقاضی ویزای هستند، باید بیمه نامه مسافرتی کشور امارات را داشته باشند.

مسافرانی که با ویزای توریستی ۱۴ روزه وارد دبی می‌شوند، اگر بنا به هر دلیلی بیشتر از ۱۴ روز مسافرت آن‌ها طول بکشد، باید جریمه پرداخت کنند.

مراحل دریافت ویزای دبی

مراحل دریافت ویزای دبی

به نظر شما مراحل دریافت ویزا برای مهاجرت به امارات متحده عربی دشوار است؟ آیا اخذ ویزای دبی فوری امکان پذیر است؟ در این قسمت شما را با مراحل دریافت ویزای دبی آشنا می‌کنیم. البته به این موضوع توجه داشته باشید که مراحل ابتدایی تمامی ویزاها با یکدیگر یکسان هستند.

احتمالاً این سؤال را دارید که آیا ویزای دبی صادر می‌شود؟ کشور امارات بر خلاف سایر کشورها از طریق سفارت خانه‌های خود در خارج از کشور ویزا صادر نمی‌کند. اگر به دنبال ویزا هستید، خودتان نمی‌توانید برای کارهای ویزا اقدام کنید. باید کارهای شما باید توسط یک حامی مالی یا شهروند اماراتی انجام شود.

در واقع به شخص یا سازمانی که کارهای مهاجرتی را انجام می‌دهد، کفیل گفته می‌شود. مراحل دریافت ویزا عبارت‌اند از:

 • ابتدا فرم ویزای دبی را به صورت آنلاین دریافت کنید.
 • سپس اطلاعات خود را وارد فرم مورد نظر کنید.
 • فرم تکمیل شده را چاپ و امضا کنید.
 • معاینات پزشکی را انجام دهید.
 • درخواست خود را ارسال کرده و منتظر نتیجه نهایی باشید.

چگونه ویزای خود را پیگیری کنیم؟

آیا استعلام ویزای دبی امکان پذیر است؟ بعد از تکمیل مدارک و طی کردن مراحل باید منتظر اعلام نتایج نهایی دریافت ویزا باشید؛ اما آیا امکان پیگیری ویزای دبی با کد ملی وجود دارد؟ در ادامه به طور خلاصه چند روش پیگیری ویزا را به شما معرفی می‌کنیم.

 • تماس با شماره ۸۰۰۵۱۱۱
 • سایت ICA
 • سایت Eform
 • سایت Amer
 • اپلیکیشن Dubai now
 • چت با پشتیبانی ICA Smart services

اعتبار ویزای دبی چقدر است؟

اعتبار ویزای دبی

آیا می‌دانید که هر کدام از ویزاهای دبی چقدر اعتبار دارند؟ همان طور که می‌دانید مدت اعتبار ویزا به انتخاب شما بستگی دارد و باید با توجه هدف و نیاز خود مدت ویزا را تعیین کنید. در جدول زیر می‌توانید مدت اعتبار ویزاها را مشاهده می‌کنید.

نوع ویزا مدت اعتبار ویزا
ویزای کاری ۲ سال
ویزای تجاری ۵ الی ۱۰ سال
ویزای تحصیلی ۱ الی ۵ سال
ویزای توریستی کوتاه مدت ۳۰ روز
ویزای توریستی بلند مدت ۹۰ روز
ویزای توریستی عادی ۱۴ روز
ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته ۴۸ ساعت
ویزای ترانزیت ۹۶ ساعته چهار روز

هزینه دریافت ویزای دبی

هزینه ویزای دبی چقدر است؟ شما چه مقدار بودجه‌ای برای ویزا در نظر گرفته‌اید؟ هزینه ویزا با توجه به نوع آن متفاوت است. در لیست زیر هزینه دقیق دریافت ویزا در دبی را آماده کرده‌ایم.

نوع ویزا هزینه ویزا
ویزای کاری ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ درهم
ویزای تحصیلی با توجه به دانشگاه مورد نظر متفاوت است
ویزای تجاری با توجه به نوع کسب و کار متفاوت است
ویزای ترانزیت ۵۰ دینار
ویزای ۴۸ ساعته ۱۵۰ درهم
ویزای ۹۶ ساعته ۱۸۵ درهم
ویزای توریستی ۱۰ روزه ۳۱۰ درهم
ویزای توریستی ۱۴ روزه ۲۹۰ درهم
ویزای توریستی ۳۰ روزه ۳۴۰ درهم
ویزای توریستی ۳۰ روزه مولتی ۵۳۰ درهم
ویزای توریستی ۶۰ روزه ۵۳۰ درهم
ویزای توریستی ۶۰ روزه مولتی ۷۷۰ درهم
ویزای توریستی ۹۰ روزه ۸۵۰ درهم
ویزای توریستی ۹۰ روزه مولتی ۱۹۰۰ درهم

 

دلایل ریجکت شدن ویزای دبی

یکی از بزرگ‌ترین ترس‌های مسافران و مهاجران، رد ویزای آن‌ها در امارات است. یک اشتباه کوچک که پل بین شما و اهدافتان را در امارات متحده عربی خراب می‌کند، ریجکت شدن درخواست شما برای اخذ ویزای کشور امارات متحده عربی است.

ممکن است به دلایل متعددی با رد ویزای دبی خود روبرو شوید، ما چند مورد را برای آگاهی بیشتر شما فهرست می‌کنیم:

 • گذرنامه‌های دست‌نویس: در حال حاضر، این گذرنامه‌ها در سراسر جهان با مشکلاتی روبرو هستند. این مشکل تنها در هنگام درخواست ویزای توریستی امارات یا ویزای اقامت رخ نمی‌دهد.
 • اطلاعات اشتباه: هنگام پر کردن درخواست ویزای خود مراقب باشید! اشتباهات املایی، اشتباده در وارد کردن شماره پاسپورت یا موارد دیگر می‌توانند باعث رد شدن ویزای شما شوند. همچنین اگر اسکن پاسپورت شما تار باشد، ممکن است ویزای شما رد شود.
 • اقامت بیش از حد: اگر در گذشته در سفر به امارات بیش از حد اقامت داشته باشید، باعث ریجکت شدن ویزای شما می‌شود. همچنین می‌تواند منجر به عواقب جدی‌تری مانند جریمه یا قرار گرفتن در لیست سیاه شود.
 • سوابق کیفری: در صورت داشتن سوابق کیفری، احتمال رد ویزای شما زیاد است؛ بخصوص اگر در امارات متحده عربی، پرونده‌ای به دلیل سوء رفتار داشته باشید.
 • مشاغل غیر ماهر: طبق سطوح حرفه‌ای امارات، مشاغلی که به عنوان غیر ماهر شناخته می‌شوند، احتمال بیشتری برای رد ویزا دارند. این الزام اغلب منجر به رد ویزا برای کشاورزان و کارگران می‌شود.
 • ویزای فعال: تا زمانی که ویزای قبلی خود را لغو نکنید، درخواست جدید شما رد خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که هر ویزای فعالی را که می‌توانید داشته باشید، لغو کنید. اگر ویزای اقامتی داشته باشید، اما بدون لغو آن را ترک کنید، ممکن است با ریجکت شدن ویزای خود روبرو شوید.

چگونه می‌توانم پس از رد شدن ویزای دبی با یک درخواست جدید دوباره درخواست دهم؟ این سؤالِ بسیاری از افرادی است که ترس رد شدن ویزای خود را دارند یا با ریجکت شدن ویزای خود روبرو شده‌اند. در هر صورت باید بدانید که در زمان مواجه شدن با این مشکل چگونه عمل کنید.

مواجه شدن با رد ویزای امارات متحده عربی ممکن است احساس بدی به شما بدهد؛ اما به معنای پایان سفر و مهاجرت شما نیست. برای اینکه بتوانید تصمیم بگیرید که چه کاری انجام دهید، مهم است که علت رد خود را به دقت بررسی کنید.

به شما توصیه می‌کنیم که در صورت رد ویزای دبی خود با مشاوران باتجربه و وکلای مهاجرتی ما در مندوبی مشورت کنید تا روند درخواست مجدد شما با مشکل روبرو نشود.

اخذ ویزا در سریع‌ترین زمان ممکن با مندوبی

اگر قصد مهاجرت دارید و این سؤال ذهن شما را درگیر کرده که چطور ویزای دبی بگیریم، مندوبی را انتخاب کنید. مؤسسه مندوبی متشکل از پرسنل فوق حرفه‌ای است که خدمات مهاجرتی در زمینه اخذ ویزا، ثبت شرکت، سرمایه گذاری در امارات، کارهای اقامتی و تأسیس کارخانه ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید مشاوره‌های تخصصی خود را از تیم مهاجرتی مستقر در دبی بگیرید. کارشناسان ما صفر تا صد پروسه مهاجرت شما را با هزینه مقرون به‌صرفه‌ای انجام می‌دهند تا دیگر دغدغه‌ای از بابت انجام مراحل نداشته باشید. قطعاً مندوبی بهترین انتخاب شما خواهد شد.

سؤالات متداول

۱.‌ آیا امکان صدور ویزای شهر دبی در سفارتخانه وجود دارد؟

خیر  

۲. هزینه ویزای کاری دبی چقدر است؟

۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ درهم

۳. ویزای تجاری چقدر اعتبار دارد؟

۵ الی ۱۰ سال

 

خدمات اصلی مندوبی گروپ
ثبت شرکت در دبی
مهاجرت به دبی 
اخذ اقامت امارات
اخذ اقامت دبی
خرید ملک در دبی
کاریابی در امارات
سرمایه گذاری در امارات
ثبت شرکت در امارات 
 ویزا برای کار در امارات 
ویزای امارات

 

سایر مقالات:

معرفی 24 مورد از جذاب‌ترین و معروف‌ترین جاهای دیدنی دبی
جامع‌ترین راهنمای ویزای دبی- 12 ویزای کاربردی دبی
شرایط و راهنمای کامل زندگی در دبی- 4 مزیت بسیار عالی

شماره تماس مشاوره مهاجرت به امارات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *